Arkadiusz Cierniak
Arkadiusz Cierniak
31 Gru, 2018 - 00:00
Ateny z dziećmi - TOP 11 atrakcji dla dzieci

Ateny z dziećmi – TOP 11 atrakcji dla dzieci

Arkadiusz Cierniak

Jeśli na miejsce rodzinnego urlopu wybieramy Ateny z dziećmi, nie będziemy się nudzić. Mnóstwo ciekawych atrakcji tylko czeka, aż wspólnie je odnajdziemy.

Decydując się na Ateny z dziećmi, warto wiedzieć, że można tu spędzić z całą rodziną wyjątkowy urlop, podczas którego nikt nie będzie się nudził ani przez chwilę. Grecka stolica to nie tylko wyjątkowe zabytki i dziedzictwo starożytnych, ale także wiele ciekawych miejsc, które zapadną nam w pamięć na długie lata! Jakie atrakcje dla całej rodziny skrywają przed nami Ateny?

Jak zwiedzać Ateny z dziećmi? Poznaj TOP 11 atrakcji dla najmłodszych!

11. Wspinaczka dla każdego

Adventure Park S.A. znajduje się w Atenach przy ulicy Eparchiaki Odos Malakasas-Markopoulou. To niezwykłe miejsce, w którym długimi godzinami możemy obserwować nasze pociechy bawiące się wśród koron drzew lub dołączyć do nich, by wspólnie przeżywać wyjątkową przygodę na wysokości.

Odwiedzając Ateny, wycieczka do parku wspinaczkowego pozwoli przeżyć wszystkim wyjątkowe chwile bez względu na wiek! Profesjonalni instruktorzy pomogą wybrać nam jedną z wielu tras o różnych poziomach trudności i pod ich okiem poznamy wszystkie tajniki wspinaczkowej zabawy. Radość i uśmiech na twarzach dzieciaków oraz rodziców gwarantowane!

 

10. Akropol, czyli potęga i symbol greckiej kultury

Zwiedzanie Aten warto rozpocząć od Akropolu! Wakacje w Grecji nie mogą bowiem obyć się bez zaznajomienia się z grecką kulturą!

Niezwykłe budowle wzniesione przez starożytnych robią po dziś dzień ogromne wrażenie na turystach, nawet tych najmniejszych. Warto wykorzystać zwiedzanie ateńskiego symbolu do krótkiej opowieści i niebanalnej lekcji historii dla dzieci. Pełna zwrotów akcji i barwna opowieść rodem z greckich mitów podczas spaceru wśród boskich świątyń z pewnością rozbudzi dziecięcą wyobraźnię i na długo zapadnie w pamięć naszych pociech.

Wertując podręczniki po powrocie z wakacji z malowniczej Grecji, z pewnością uśmiechną się, widząc odwiedzane całą rodziną miejsca i pochwalą się w szkole opowieścią o mądrej i rozważnej Atenie czy potężnym władcy mórz z trójzębem – Neptunie, którym dedykowano na Akropolu świątynie Partenon oraz Erechtejon.

Dowiedz się więcej: Ateny: Zabytki, które musisz zobaczyć

Ateny z dziećmi - Akropol

źródło zdjęcia: Getty Images / sborisov

9. Prosto na szczyt

Odwiedzając Ateny z dziećmiwarto połączyć zwiedzanie greckiej stolicy ze spacerem i wspólną rozmową, gdyż w natłoku pracy i obowiązków często brakuje nam na to czasu w ciągu roku. Wzgórze Likawitos to doskonałe miejsce na rodzinną wędrówkę!

Malownicza trasa, wzdłuż której ciągną się sosnowe drzewa czy opuncje, pozwoli nam nie tylko powiększyć kolekcję rodzinnego albumu ze zdjęciami, ale przede wszystkim przeżyć wyjątkowe chwile pełne śmiechu i dobrej zabawy wśród najbliższych.

Nagrodą podczas spaceru jest rodzinne zdobycie szczytu, skąd rozciąga się znakomity widok na Ateny. Atrakcje, jakie przygotowała na nas natura, zapierają dech w piersiach i dochodząc do celu, z pewnością każdy stwierdzi, że było warto dotrzeć tam razem!

 

8. Gdzie zaczęła się sztuka?

Teatr Dionizosa to kolejna z atrakcji greckiej stolicy, którą warto zobaczyć, zwiedzając Ateny z dziećmi. Znajduje się on na jednym ze stoków Akropolu.

Mądrzy przedstawiciele starożytnych postanowili wykorzystać ten teren do zbudowania teatru, który stał się kolebką sztuki i miejscem, na którym wzorowano wszystkie inne budowle tego typu.

Stworzony z rozmachem gmach na świeżym powietrzu imponuje nie tylko rozmiarem, ale także przemyślanymi rozwiązaniami akustycznymi. Warto całą rodziną zagrać w grę, podczas której ktoś ze sceny cicho mówi zabawne zdanie, a cała reszta znajdująca się na wyższych kondygnacjach musi je jak najszybciej rozpoznać. Z pewnością wszyscy opuszczą to miejsce z jeszcze większym podziwem dla starożytnej greckiej kultury.

Ateny z dziećmi - teatr Dionizosa

źródło zdjęcia: Getty Images / JCMarcos

7. Rejs na wyspy

Warto wiedzieć, że niedaleko Aten znajduje się archipelag Wysp Sarońskich. Wśród nich znajdziemy takie greckie wyspy jak: Hydra, Dokos, Egina, Angistri i kilka innych. Całą rodziną zdecydowanie warto wybrać się w krótki rejs na jedną z nich.

Będzie to niesamowita przygoda pełna malowniczych krajobrazów i zgoła odmiennego od Grecji kontynentalnej charakteru odwiedzanych wysepek. Już sam rejs może okazać się dla całej rodziny nie lada gratką, gdyż uważnie się przypatrując, dostrzec możemy przepływające w okolicach delfiny!

 

6. Duch Olimpiady

Piękno sportu i emocje związane z wszystkim, co go dotyczy, rozgrzewa do czerwoności serca kibiców na całym świecie. Aktywność fizyczna była niezwykle ważna już dla starożytnych Greków, którzy już na kilkaset lat przed narodzinami Chrystusa organizowali sportowe wydarzenia.

Sport zawdzięcza najwięcej właśnie Stadionowi Panatenajskiemu, który zdecydowanie warto odwiedzić! Odbywające się tu co cztery lata starożytne zawody ku czci bogini Ateny dały podwaliny olimpijskiej tradycji. Kiedy ponad dwa tysiące lat później sport wrócił do łask wśród mieszkańców Starego Kontynentu, nie było wątpliwości, że pierwsza nowożytna olimpiada odbędzie się właśnie tu!

Pierwsze Letnie Igrzyska miały miejsce dokładnie na tym stadionie w roku 1896 i to tu na nowo powstała świadomość, że ruch i aktywność fizyczna są ważne w życiu każdego człowieka. Tę świadomość koniecznie trzeba zaszczepić także w sercach wszystkich dzieci, a wycieczka na stadion jest do tego idealną okazją!

Ateny z dziećmi - stadion Panatenajski

źródło zdjęcia: Getty Images / YOONSOO ROH

5. Piękno natury

Z dala od miejskiego zgiełku i ruchu warto odwiedzić Narodowy Ogród, który niegdyś nosił miano Królewskiego. Zielone tunele, kolorowe kwiaty, wysokie palmy, czy zegar słoneczny, to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowała dla nas natura. Dzieci mogą się tu wyszaleć, pobiegać, poleżeć na trawie i pobawić w chowanego wśród krętych zielonych alejek.

 

4. Samochodowy raj

Hellenic Motor Museum to wspaniała przestrzeń dla wszystkich, których serce przyspiesza na myśl o arcydziełach w dziedzinie motoryzacji. Znajdujące się przy 33 – 35 Ioulianou muzeum przeprowadzi nas przez wszystkie epoki motoryzacji, prezentując przy tym kultowe modele aut z całego świata.

Wyjątkowe maszyny i auta czekają na całe rodziny, które przechadzając się wśród alejek, nie raz zatrzymają się na dłuższą chwilę lub zrobią najmłodszym zdjęcie przy jednym z najszybszych modeli Ferrrari czy najbardziej luksusowych modeli Rolls-Royce’a!

Dowiedz się więcej: Ateny: Muzea, które warto odwiedzić

 

3. Seans pod gołym niebem

Wieczory spędzone z rodziną to czas, który po latach wspomina się wiele razy. Kino letnie Open Air Cinema THISION przy ulicy 7 Apostolou Pavlou zaprasza wszystkich kinomaniaków na wieczorne pokazy.

Warto wspólnie wybrać się tam na pokaz jednego z filmów familijnych i spędzić razem wyjątkowy czas przepełniony wzruszeniami i salwami śmiechu pod gołym niebem. Odwiedzając Ateny z dziećmi, z pewnością na długo zapamiętamy taki filmowy wieczór!

Dowiedz się więcej: Grecja: TOP 7 – wydarzenia w Atenach, których nie możesz przegapić

 

2. Sztuka przez wielkie „S”

Odeon Heroda Attyka to miejsce, które w historii sztuki zapisało się złotymi zgłoskami. Co je wyróżnia? Fakt, że rodem ze starożytnych tradycji do dziś odbywają się tu wyjątkowe wydarzenia i koncerty.

Miejsce zachowało swój pierwotny charakter i współcześnie usłyszeć można w nim recitale wielkich gwiazd! Rozbrzmiewały tu głosy między innymi Marii Callas czy Luciano Pavarottiego. Warto sprawdzić, czy podczas naszego pobytu nie odbywa się tu jakieś wyjątkowe artystyczne wydarzenie. W Atenach zwiedzanie zdecydowanie nie należy do jedynych atrakcji!

Ateny z dziećmi - Odeon Heroda Attyka

źródło zdjęcia: Getty Images / MarioGuti

1. Rodzinne biuro detektywistyczne

Sherlocked Homes to escape room, który znajdziemy przy ulicy Eleftherios Venizelos 106. W zakamarkach tego miejsca mieszą się dziesiątki logicznych zagadek, które pobudzą nasze umysły i pozwolą przy odrobinie współpracy osiągnąć wspólny sukces.

Gra rodzinna wymaga współpracy, kreatywnego myślenia i pozwoli nam spędzić razem niezapomniane chwile zwieńczone rodzinnym triumfem! Doskonały wystrój i klimat tego miejsca, liczne rekwizyty oraz świetnie zaprojektowane zagadki zapewnią wam moc wspomnień i dobrej zabawy, od której ciężko się oderwać!

Dowiedz się więcej: Grecja z dziećmi – TOP 11 niesamowitych atrakcji

 

Odwiedzając Ateny z dziećmi, warto wybrać się w miejsca, dzięki którym wszyscy członkowie rodziny mogą nauczyć się czegoś ciekawego, a przy tym doskonale bawić! W mieście Ateny restauracje gwarantują nam wyjątkowe doznania kulinarne, hotele pozwalają w pełni zrelaksować się i odpocząć, a atrakcje nie ograniczają się jedynie do zwiedzania muzeów i zabytków. Grecja skrywa przed nami o wiele więcej i spędzając tu rodzinne wczasy, możemy wrócić do domu z całą gamą wyjątkowych wspomnień i niezapomnianych wrażeń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ