Michał Nielub
Michał Nielub
09 Lis, 2017 - 02:00
Assistance Europa sposobem na ubezpieczenie w podróży

Assistance Europa sposobem na ubezpieczenie w podróży

Michał Nielub

Wybierasz się w podróż po Europie? A może pracujesz za granicą, ale auto musisz lub chcesz ubezpieczyć w Polsce? Rozważ ofertę polisy Assistance Europa i zadbaj o ochronę własnego auta.

Assistance Europa to rozwiązanie dla tych kierowców, którzy wybierają się w podróż do krajów Unii Europejskiej. Oferta jest również kierowana do osób, które pracują za granicą, jednak potrzebują wykupić ubezpieczenie samochodu w kraju.

Co obejmuje Assistance Europa?

Assistance za granicą może być ratunkiem w przypadku wystąpienia awarii. Jeżeli wybieramy się na krótki urlop do któregoś z krajów Unii Europejskiej i podróżujemy autem, warto wykupić taką polisę.

Co do zasady, podstawowy zakres świadczenia obejmuje holowanie na wypadek awarii, usunięcie szkód (np. wymiana opony lub szkód powypadkowych), pomoc w przypadku rozładowania akumulatora, a w niektórych ofertach nawet w sytuacji wlania niewłaściwego paliwa.

Dowiedz się więcej: Benzyna do diesla, czyli pomyłka przy tankowaniu – co robić? >>

Bardzo atrakcyjną kwestią jest zwrot kosztów leczenia, transportu oraz ratownictwa w sytuacji np. wypadku drogowego. Nie bez znaczenia pozostaje też ochrona na wypadek kradzieży samochodu.

Assistance Europa krótkoterminowe – na jaki czas?

Ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę może zostać wykupione w dwóch wariantach.

  • Assistance Europa krótkoterminowe obejmuje zazwyczaj 15 lub 30 dni.
  • Drugi wariant obejmuje ubezpieczenia całoroczne i są to produkty dedykowane dla tych, którzy pracują za granicą.

Jakie kraje obejmuje ubezpieczenie samochodu na wyjazd?

Kraje objęte zakresem polisy Assistance Europa zależą od ubezpieczyciela. Niemniej większość Towarzystw Ubezpieczeniowych gwarantuje, że ubezpieczony będzie objęty ochroną we wszystkich europejskich krajach, jednak z wyłączeniem Białorusi, Rosji, Mołdawii oraz azjatyckiej części Turcji.

Dowiedz się więcej: Ubezpieczenie auta na wyjazd zagraniczny >>

Ile kosztuje Assistance za granicą?

Koszt Assistance Europa uzależniony jest przede wszystkim od ubezpieczyciela oraz okresu na jaki  się ubezpieczamy. Koszt zaczyna się od 69 zł za rok lub 25 zł za tydzień (oferta Starter24.pl).

Z kolei AXA Direct pełne ubezpieczenie samochodu na wyjazd na 7 dni oferuje od 24 zł do 58 zł w zależności od pakietu i zakresu świadczeń.

Assistance Europa nie jest drogą polisą, zarówno w zakresie pakietów całorocznych, jak i w przypadku, gdy myślimy o wykupieniu Assistance krótkoterminowego. Warto rozważyć skorzystanie z tej oferty – w szczególności, gdy planujemy urlop poza granicami Polski. Może się okazać, że będzie to dużą oszczędnością w przypadku np. przebicia opony i konieczności holowania do punktu naprawczego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ