Złota karta kredytowa - dla kogo?

Złota karta kredytowa, czyli luksusowy produkt bankowy dedykowany wybranej grupie klientów. Prezentujemy jej zalety i wyjaśniamy kto może ją posiadać.

 
Złota karta kredytowa - dla kogo?

Karta kredytowa to aktualnie jedno z popularniejszych narzędzi płatniczych w naszych portfelach. Decydując się na jej posiadanie, oprócz konieczności dopasowania limitu kredytowego do naszych potrzeb, stajemy także przed koniecznością wyboru jej konkretnego rodzaju. W ofercie każdego banku możemy znaleźć przynajmniej kilka opcji do wyboru. Przyjrzymy się jednej z nich. Czym jest złota karta kredytowa? Przez wielu postrzegana jako oznaka luksusu i prestiżu.

Karta kredytowa

Karta kredytowa to po prostu karta, pełniąca funkcję środka płatniczego, zamkniętego w formie kawałka plastiku.  Od najzwyklejszej karty do konta osobistego różni ją przyznany nam przez bank limit, w ramach którego możemy dysponować środkami znajdującymi się na koncie karty kredytowej.

Karta kredytowa jest reprezentantem szerokiej oferty produktów kredytowych, których posiadanie związane jest z koniecznością złożenia w banku wniosku kredytowego i całą procedurą badania zdolności kredytowej klienta.

Dowiedz się więcej: Karta płatnicza – rodzaje i bezpieczeństwo transakcji >>

Złota krata kredytowa

Karta, która jest postrzegana jako prestiżowy odpowiednik zwykłej karty kredytowej. Świadczy o tym, oprócz złotego koloru, także wysoki, minimalny poziom wymaganego przez bank wynagrodzenia, który umożliwi nam posiadanie jej w swoim portfelu.

Na szczęście, obecnie rosnąca konkurencja pomiędzy bankami, spowodowała, że wymagania dotyczące złotej karty kredytowej są coraz mniej restrykcyjne i wygórowane.

Dowiedz się więcej: Czarna karta kredytowa – ekskluzywny produkt dla nielicznych >>

Złota karta kredytowa – jak ją zdobyć?

Jeżeli jesteśmy zainteresowani złotą kartą kredytową obowiązkowo powinniśmy zapoznać się z aktualną ofertą złotych kart na rynku bankowym. Warto swoje pierwsze kroki skierować do banku, w którym posiadamy konto osobiste z przelewem wynagrodzenia. To właśnie tam wnioskowanie o złotą kartę kredytową powinno być najmniej skompilowane, a procedura kredytowa mocno uproszczona.

Dowiedz się więcej: Konto premium – komu jest dedykowane i na jakich zasadach? >>

Złota karta kredytowa – na co należy uważać?

Posiadanie złotej karty kredytowej to na pewno oznaka prestiżu. Musimy jednak mieć świadomość, że ten prestiż często łączy się z wygórowanymi opłatami za jej posiadanie (często nawet kilkunastokrotnie przewyższającymi opłaty roczne z jakimi mamy do czynienia w przypadku zwykłej karty kredytowej).

Podjęcie decyzji o posiadaniu złotej karty kredytowej, powinno być poprzedzone obowiązkową lekturą regulaminu oraz tabeli opłat i prowizji związanych z tym produktem.

Dowiedz się więcej: Karta MasterCard – poznaj jej rodzaje >>

Funkcje dodatkowe złotej karty kredytowej

Pomimo wygórowanych opłat należy wspomnieć, że złota karta kredytowa to także dodatkowe funkcjonalności, które raczej nie występują w ofercie zwykłych kart kredytowych.

Posiadacz złotej karty może liczyć między innymi na dodatkowe, bezpłatne ubezpieczenia. Często obejmują one:

  • szeroki zakres ryzyk, np. na życie (tzw. ubezpieczenie plastiku), a nawet środków wypłaconych z karty lub produktów, za które zapłaciliśmy kartą,
  • pakiet assistance i concierge, czyli np. pakiet wizyt specjalisty w naszym domu – hydraulik, elektryk, lekarz oraz indywidualny doradca, zajmujący się organizowaniem naszego czasu wolnego.

Dowiedz się więcej: Platynowa karta kredytowa – co daje i jak ją dostać? >>

Niewątpliwie niepodważalną zaletą posiadania produktu jakim jest złota karta kredytowa jest jej akceptowalność. Plastik  jest akceptowany niemal w 100% krajów Europy i w wielu krajach na całym świecie. To ważna informacja dla osób często podróżujących, które dzięki posiadaniu karty kredytowej mają „gotówkę” zawsze przy sobie, bez konieczności posiadania jej materialnej postaci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
Zobacz również