Zablokowane konto internetowe: jak odzyskać dostęp?

Zablokowane konto internetowe to sytuacja, która wymaga natychmiastowej reakcji. Sposoby odzyskania dostępu mogą się różnić w zależności od banku.

 
Zablokowane konto internetowe: jak odzyskać dostęp?
Co robić, gdy stracimy dostęp do konta?

Bankowość online zapewnia szybki i wygodny dostęp do naszych pieniędzy i pozwala na dokonywanie błyskawicznych transakcji bezgotówkowych, ale jednocześnie wymaga specjalnych środków bezpieczeństwa. Korzystanie z licznych kont do usług internetowych i logowanie się do każdego z nich innym hasłem może doprowadzić do sytuacji, w której zapomnimy, jaki szereg znaków umożliwi nam dostęp do konta. Zablokowane konto internetowe to wbrew pozorom bardzo częsty problem.

Sposoby odzyskania dostępu w przypadku, gdy konto internetowe zostanie zablokowane, mogą się różnić w zależności od banku. Podpowiadamy jak postępować w takiej sytuacji.

Kiedy konto internetowe może zostać zablokowane?

W zależności od instytucji świadczącej nam usługi bankowości elektronicznej, limit błędu podczas wprowadzania hasła i numeru identyfikacyjnego użytkownika do systemu może się różnić.

Najczęściej jednak portale online przewidują możliwość trzykrotnej próby. Jeśli za trzecim razem wprowadzimy błędne dane, system zostanie automatycznie zablokowany – jest to próba ochrony naszego konta przed włamaniami ze strony osób nieupoważnionych.

Dowiedz się więcej: Błędny PIN w bankomacie: Co dalej?

Zablokowane konto internetowe – jak odzyskać dostęp?

Podobnie jak w przypadku limitu błędów podczas prób zalogowania się na konto internetowe, sposoby odzyskania dostępu również mogą się różnić w zależności od banku.

Odblokowanie konta poprzez zadzwonienie pod specjalny numer

Niektóre placówki udostępniają numer telefonu, pod który należy zadzwonić w celu odblokowania dostępu do konta. Należy w takim przypadku podążać za instrukcjami, często podając dodatkowe dane, które pozwolą na zidentyfikowanie nas jako właściciela konta.

Odblokowanie przez kod aktywacyjny

Inne prześlą nam drogą elektroniczną albo tradycyjną pocztą kod aktywacyjny, który pozwoli na zmianę zapomnianego hasła na nowe, za pomocą którego zalogujemy się do systemu.

Odblokowanie konta SMS-em lub jednorazowym kodem

Banki mogą również wykorzystać sposób walidacji przelewów w sytuacji zablokowania konta – w celu odzyskania dostępu trzeba podać kod z posiadanej karty lub otrzymany SMS-em.

Udanie się do placówki banku w celu odblokowania konta

Czasami będziemy musieli jednak udać się do najbliższej placówki banku osobiście, by uzyskać ponowny dostęp do konta.

 

Odblokowanie dostępu do konta nie powinno sprawić zbyt wielu problemów. Pamiętajmy jednak, że jeśli straciliśmy dostęp do rachunku nie z naszej winy lub odkryliśmy przypadkiem jego zablokowanie, powinniśmy zgłosić zaistniały problem do banku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Hintigo Hintigo [+ info]

HINTIGO to źródło najlepszych rozwiązań, porad i inspiracji, pozwalających szybko i skutecznie rozwiązać problemy życia codziennego. Wierzymy, że podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze kiedy dysponujemy kompletnymi i rzetelnymi informacjami. Pragniemy, aby każdy użytkownik odwiedzający nasz portal znalazł dokładnie to, czego w danym momencie poszukuje - odpowiedzi na pytanie, porady, instrukcji, przewodnika.

Zobacz również