Włosy blond - jak prawidłowo dobrać odcień blondu do typu urody?

Niejedna kobieta marzy o pięknych blond włosach, jednak właśnie ten kolor potrafi mieć wiele twarzy. Podpowiadamy, jak dobrać włosy blond do typu urody.

 
Włosy blond - jak prawidłowo dobrać odcień blondu do typu urody?

Włosy blond charakteryzuje różnorodność odcieni. Nie każdy kolor będzie się dobrze prezentował – wszystko zależy od typu urody jaki posiadamy. Ciepłe odcienie blondu są więc stworzone dla kobiet o ciepłym typie urody, natomiast mroźne, platynowe blondy będą idealne dla osób o chłodnym typie urody.

Włosy blond – analiza kolorystyczna

Barwy mają ogromne znaczenie w podkreśleniu naszego wyglądu. Mogą sprawić, że dana osoba będzie wyglądać promieniście, bądź odwrotnie – podkreślą zmęczenie lub nadadzą twarzy smutny wyraz.

Nie inaczej jest z włosami, które stanowią swoistą oprawę naszej twarzy, po oczach, ustach i brwiach. W jaki sposób dobrać najlepszy odcień blondu? Przede wszystkim, najpierw należy rozpoznać swój typ urody, a dokładniej czy jest to typ zimny czy ciepły.

Ciepły typ urody – cechy charakterystyczne:

  • Cera złocistobrązowa, brzoskwiniowa lub w kolorze kości słoniowej. Bardzo łatwo się opala.
  • Naturalny odcień włosów to: ciemny blond, złocisty blond, miodowy blond, rudy, w odcieniach miedzi, kasztanu.
  • Orzechowe, brązowe, jasnozielone lub jasnoniebieskie oczy.

Zimny typ urody – cechy charakterystyczne:

  • Jasna, porcelanowa, przezroczysta cera, która nie znosi kąpieli słonecznych.
  • Naturalny odcień włosów to: jasny, popielaty blond, ciemnobrązowy, czarny.
  • Ciemnobrązowe, ciemnozielone lub ciemnoniebieskie oczy.

Dla kogo blond?

Włosy blond pasują niemalże każdemu – jedynym warunkiem jest dobranie odpowiedniego odcienia blondu do typu urody jaki reprezentujemy.

  • Dla kobiet o ciepłym typie urody najodpowiedniejszymi odcieniami blondu będą: miodowy, złoty, karmelowy oraz blond wpadający w odcienie rudości.
  • Kobiety obdarzone zimnym typem urody powinny podkreślić swoje piękno: blondem popielatym, perłowym, beżowym, mroźnym lub tym w kolorze platyny.

Dowiedz się więcej: Naturalne sposoby na rozjaśnianie włosów >>

Blond niejedno ma imię

Ciepłe odcienie blondu charakteryzują się świetlistymi refleksami, które pięknie podkreślają naturalny kolor złocistej cery:

MIODOWY BLOND najpiękniej współgra ze złotą karnacją. Jest dobrym rozwiązaniem dla pań posiadających naturalny kolor włosów w barwie jasnobrązowej oraz dla osób o cerze naczyniowej, skłonnej do rumieni. Złociste refleksy skutecznie odwrócą uwagę od problemów skórnych. Jest dość łatwy „w utrzymaniu”.

Dowiedz się więcej: Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką >>

Włosy blond - miodowy blond

ZŁOTY BLOND świetnie komponuje się z cerą o barwie żółtej i naturalnych jasnobrązowych włosach. Łagodzi rysy twarzy, ujmuje lat i nadaje blasku cerze.

Dowiedz się więcej: Jak wykonać pasemka w domu >>

Włosy blond - złoty blond

KARMELOWY BLOND to dobry wybór dla posiadaczek oliwkowej lub ciemnej cery i naturalnych włosów oscylujących w barwach ciepłych brązów. Pasuje niemal każdej kobiecie o ciepłym typie urody. Szczególnie pięknie prezentuje się w towarzystwie zielonych lub niebieskich tęczówek oczu.

Włosy blond - karmelowy blond

Zimne blondy w przeciwieństwie do tych ciepłych pozbawione są promiennych refleksów:

PLATYNOWY BLOND jest idealnym rozwiązaniem dla porcelanowej cery i jasnoniebieskich oczu. Włosy platynowe nadają właścicielce charakteru oraz odmładzają. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na ten odważny kolor. Kobiety o naturalnie wyrazistej urodzie wybierając ten odcień mogą narazić się na nieco sztuczny wygląd. Jest najlepszym rozwiązaniem dla naturalnych blondynek.

Dowiedz się więcej: Jak dbać o włosy każdego dnia – poradnik >>

Włosy blond - platynowy blond

POPIELATY BLOND jest kolorem ponadczasowym i bardzo eleganckim. Ten odcień mogą wybrać zarówno naturalne blondynki, jak i szatynki (niezbędna będzie tutaj ręka profesjonalisty, który w odpowiedni sposób rozjaśni włosy). Popielaty blond łagodzi rysy twarzy i jest symbolem klasyki, ale również świetnie komponuje się z rockową lub miejską stylizacją.

Włosy blond - popielaty blond

BEŻOWY BLOND to bardziej naturalna wersja blondu, świetnie komponująca się z długimi lub półdługimi włosami. Beżowy blond nie jest ani zbyt żółty, ani zbyt jasny. Odcień zimnego beżu może się również świetnie komponować z popielatymi refleksami.

Włosy blond - beżowy blond

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Anna Wezgraj da Silva Anna Wezgraj da Silva [+ info]

Wierzy, że na zdrowie pracujemy przez całe swoje życie poprzez nawyki dnia codziennego. W żywności fascynuje ją to, że może ona być naszym naturalnym lekarstwem, źródłem dobrego samopoczucia, ale też i nieodłącznym elementem podróży do innych kultur, krajów i obyczajów. Z wykształcenia dietetyk, prywatnie uwielbia góry (szczególnie Bieszczady), fotografię oraz aktywne spędzanie czasu ze swoim czworonogiem.

Zobacz również