Ubezpieczenie turystyczne dla kobiety w ciąży

Ubezpieczenie turystyczne powinno być wykupione w przypadku każdej podróży. Dotyczy to również kobiet w ciąży, które w szczególności muszą zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

 
Ubezpieczenie turystyczne dla kobiety w ciąży

Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa podczas podróży, a sam zakres świadczeń poszczególnych ubezpieczeń jest bardzo szeroki. Obejmuje zarówno Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków, koszty leczenia i transportu, jak i zwrot kosztów wycieczki.

Firmy ubezpieczeniowe dostrzegły także potencjał w kobietach ciężarnych. Są one coraz bardziej aktywne, muszą więc zadbać o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, także podczas podróży.

Wakacje dla kobiety w ciąży

Przed podjęciem decyzji o wyjeździe warto, aby ciężarna kobieta zasięgnęła opinii u lekarza prowadzącego. W przypadku braku przeciwwskazań, przyszła mama powinna podjąć rozsądną i świadomą decyzję o miejscu docelowym.

Uwaga! Przede wszystkim, miejsce do którego planuje się udać kobieta w ciąży powinno być położone blisko cywilizacji, zaś poziom opieki medycznej musi tam stać na naprawdę wysokim poziomie.

Warto rozważyć również kwestię związaną z odległością oraz transportem. Nie zaleca się, aby kobieta w zaawansowanej ciąży podróżowała samolotem. Ryzyko przedwczesnego porodu jest zbyt wysokie, zaś w przypadku komplikacji, niewielkie szanse na zapewnienie właściwej opieki medycznej. Ponadto, warto zwrócić uwagę na fakt, iż przyszła mama nie powinna jechać autem dłużej, niż 2 do 3 godzin.

W krajach Unii Europejskiej oraz EFTY przysługuje nam prawo do zwrotu części poniesionych kosztów leczenia w ramach EKUZ. Jednak nie pokrywa w 100% całości wydatków. Zatem odpowiednie ubezpieczenie turystyczne jest kwestią, jaką powinno się rozważyć.

Ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciąży

Część Towarzystw Ubezpieczeniowych posiada ubezpieczenie turystyczne, w skład którego wchodzi opieka medyczna dla kobiet w ciąży. Jednak warto zwrócić uwagę na zakres świadczeń. Zazwyczaj ubezpieczenie zdrowotne obejmuje jedną wizytę u lekarza oraz zwrot kosztów związanych z opieką medyczną.

Ubezpieczenie turystyczne w podstawowym pakiecie z reguły nie obejmuje sytuacji związanej z przedwczesnym porodem oraz zabiegiem usunięcia ciąży w celu ratowania życia lub zdrowia. Część firm ubezpieczeniowych posiada takie świadczenia w swojej ofercie, jednak tylko dla kobiet w ciąży do 32. tygodnia życia i bez polisy w przypadku wystąpienia innych powikłań.

Najlepsze firmy ubezpieczeniowe oferujące polisę dla kobiet w ciąży

Warto więc poszukać takie ubezpieczenie turystyczne, które w całości zapewni ochronę przyszłym mamom.

Na uwagę zasługuje oferta ubezpieczyciela IHI BUPA. Posiada produkt dedykowany kobietom w ciąży nawet do 36. tygodnia. Zakres świadczeń obejmuje opiekę lekarską i zwrot kosztów związanych z porodem. Oferta jednak jest dostępna jedynie w języku angielskim i w tym języku odbywa się również obsługa klienta.

Ubezpieczenie turystyczne, które przewiduje ochronę dla kobiety w ciąży przez cały okres jej trwania, mają w swojej ofercie następujące firmy ubezpieczeniowe:

  • Hestia w produkcie „Hestia Podróże”,
  • AVIVA w produkcie „W podróży”,
  • UNIQA w produkcie „Radość&Podróże”,
  • WARTA w produkcie „Travel Plus”,
  • HDI w produkcie „Podróże”.

Miejmy na uwadze, że wszyscy wymienieni ubezpieczyciele stosują jedno wspólne wyłączenie. Dotyczy porodu, który nastąpił przed 32. tygodniem życia. Pokrywają natomiast koszty leczenia związane z ciążą i porodem w całości, w tym również zabieg jej usunięcia – jeżeli nastąpił w wyniku zagrożenia zdrowia lub życia.

Dowiedz się więcej: Ubezpieczenie turystyczne online – najczęstsze wyłączenia >>

Ubezpieczenie turystyczne dla kobiety w ciąży - wakacje dla kobiety w ciąży

Ciąża jest wyjątkowym wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Dlatego tym bardziej warto o nią zadbać podczas podróży. Ubezpieczenie turystyczne daje gwarancję ochrony zdrowia nawet w przypadku wystąpienia powikłań lub porodu przed 32. tygodniem życia.

Firmy ubezpieczeniowe w Polsce dostrzegają aktywność turystyczną przyszłych mam, uwzględniając w swojej ofercie zakres świadczeń im dedykowanych. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnej polisy warto jednak zapoznać się ze szczegółami oraz zwrócić uwagę na obowiązujące limity i wyłączenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Michał Nielub Michał Nielub [+ info]

Z wykształcenia marketingowiec, z doświadczenia przedsiębiorca. Prowadzi własną firmę B&M Outsources, poza tym wspiera projekty inwestycyjne m.in. producenta mebli dla statków, hoteli, biur oraz gastronomii. Od 2014 roku jako wiceprezes zarządza Stowarzyszeniem Kreacje Innowacje, zajmującego się rozwojem przedsiębiorczości oraz kultury. Funkcję wiceprezesa pełni również w Stowarzyszeniu Pasażerów Kolejowych Siemianice. Poza pasjami biznesowymi, prywatnie podróżnik i stały bywalec festiwali, na które zabiera zarówno żonę oraz o ile okoliczności pozwalają - również dzieci. Ulubione miejsca? Kaszuby, Kraków oraz Toskania.

Zobacz również