Skąd wziąć pieniądze na dodatkowe wydatki?

Zdarza się, że po otrzymaniu wynagrodzenia, nie stać nas na wszystkie zaplanowane lub nieprzewidziane wydatki. Wtedy pojawia się problem: skąd wziąć pieniądze?

 
Skąd wziąć pieniądze na dodatkowe wydatki?

Skąd wziąć pieniądze – praca dodatkowa

Jedną z odpowiedzi na pytanie skąd wziąć pieniądze jest podjęcie pracy dodatkowej, np. w weekendy. Może to być zarówno zajęcie wykonywane w siedzibie pracodawcy, jak i prace zdalne lub chałupnicze. Decyzja o rodzaju i wymiarze pracy dodatkowej zależy w dużej mierze od czasu wolnego osoby, jej umiejętności oraz od kwoty, którą chce w ten sposób zdobyć.

Niemal każdy może podjąć się dodatkowo na przykład wypełniania ankiet on-line, rozdawania ulotek albo pracy w charakterze tajemniczego klienta.  Zdarza się też, że wystarczy wziąć określoną liczbę nadgodzin w stałym miejscu zatrudnienia, jeśli pracodawca przewiduje taką możliwość.

Nie ma czasu na pracę, to może zastaw?

Wielu ludzi znajdzie w domu rzeczy, dzięki którym – bez rozstawania się z nimi na zawsze – znajdzie sposób na rozwiązanie kwestii, skąd wziąć pieniądze. Wystarczy udać się z danym przedmiotem do komisu, który udzieli pożyczki pod jego zastaw.

Może to być na przykład biżuteria, sprzęt RTV, czy dzieło sztuki. Zazwyczaj jednak w komisie otrzymamy sumę będącą jedynie częścią wartości przedmiotu. Jeśli więc tą drogą nie można pozyskać potrzebnej kwoty w całości, istnieje sposób pokrewny, ale bez zastawu.

Szybka pożyczka

Problem szybkiego pozyskania pieniędzy na konkretny cel może rozwiązać po prostu pożyczka. Przy odrobinie szczęścia udzieli jej ktoś z rodziny lub dobrych znajomych. W innym wypadku rozwiązanie czeka w Internecie w formie szybkich, internetowych pożyczek.

Ostatnimi czasy pojawiło się sporo firm oferujących  takie usługi, o które można starać się bez wychodzenia z domu, wypełniając po prostu formularz on-line. W tym przypadku warto poświęcić chwilę na porównanie ofert przynajmniej kilku pożyczkodawców i uważnie przeczytać umowę. Jeśli coś jest w niej niezrozumiałe, a wyjaśnienia pracownika danej firmy nie rozwiewają wątpliwości, należy skorzystać z usługi innej firmy, w przypadku umowy z którą, nie będzie żadnych niejasności i obiekcji.

Możliwości warto łączyć

Problem, skąd wziąć pieniądze, można rozwiązywać kilkoma sposobami jednocześnie. Opcją uzupełniającą do pracy dodatkowej może być sprzedaż niepotrzebnych przedmiotów zalegających na półkach: ubrań, zabawek, aparatów fotograficznych, czy telefonów.

Równocześnie warto zacząć oszczędzać przy zakupach – poszukać promocji i kodów rabatowych oferowanych czasem przy okazji innych zakupów. Zwykłe porównywanie cen za te same produkty w pobliskich sklepach, może po pewnym czasie przynieść kilka złotych oszczędności.

Dowiedz się więcej: Jak oszczędzać, by podreperować swój budżet domowy? >>

Szukając odpowiedzi na pytanie, skąd wziąć pieniądze na nagłe, nieprzewidziane, dodatkowe wydatki, warto zacząć od określenia, jaką dokładnie kwotę potrzebujemy i na kiedy. Wtedy łatwiej będzie zdecydować, z ilu i z których opcji zdobycia tej sumy najlepiej skorzystać, by osiągnąć cel.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Urszula Stanisławska-Hunek Urszula Stanisławska-Hunek [+ info]

Politolog i dziennikarka stale poszukująca w życiu smaku. Podchodząca do życia z dystansem i lekkim przymrużeniem oka. Miłośniczka sportów zimowych i tenisa ziemnego. Stale poszukująca nowych rozwiązań, które pozwalają czynić życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Z rozwagą podchodząca do finansów – także tych domowych. Specjalizuje się w sprawach związanych z branżą nieruchomości i budownictwa. Jej wielką pasją są podróże – te dalekie i bliskie.

Zobacz również