Rachunek bankowy w promocji - jak banki zachęcają nowych klientów do otwarcia konta?

Rachunek bankowy to najpopularniejszy produkt instytucji finansowych. Banki, chcąc pozyskać i utrzymać jak najwięcej klientów, stosują różne bonusy i dodatkowe oferty. Jakie konkretnie?

Rachunek bankowy w promocji - jak banki zachęcają nowych klientów do otwarcia konta?
Aktualne bonusy i ciekawe oferty bankowe

Coraz więcej z nas posiada rachunek bankowy – nie jeden, a kilka. Rozwój Internetu dodatkowo spowodował popularyzację bankowości elektronicznej. Dzięki niej możemy samodzielnie dokonywać np. płatności w sklepach, opłacać rachunki oraz realizować inne transakcje dostępne online. Jak banki zachęcają nas do skorzystania z ich oferty?

Promocje banków przy zakładaniu konta

Bank Millenium – 150 zł premii w programie poleceń

Instytucje finansowe chcąc pozyskać nowych klientów najczęściej oferują premię w zamian za to, że to właśnie u nich otworzymy nasz rachunek bankowy. W programie poleceń Banku Millenium można do 25 lutego 2018 roku zyskać 150 zł. Wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie promocji.

Dodatkowo placówka przygotowała dla nowych klientów jeszcze jeden bonus: jeżeli polecimy ofertę kolejnej osobie, która także pomyślnie dokona założenia konta, to dostaniemy kolejne 250 zł. Co ważne, warunkiem utrzymania promocji jest zapewnienie wpływów na rachunek przez kolejne 2 miesiące w wysokości 1 000 zł oraz dokonanie przynajmniej jednej transakcji bezgotówkowej.

ING Bank Śląski – do 140 zł premii za założenie Konta z Lwem

ING zachęca nowych klientów w podobny sposób. Oferuje premię pieniężną od 100 do 140 zł za otworzenie rachunku bankowego. W akcji będzie można wziąć udział do 31 stycznia 2018 roku dla osób poniżej 26 roku życia lub do 31 maja dla starszych klientów.

Warunkiem otrzymania bonusu dla młodych konsumentów jest:

 • 100 zł – założenie konta i dokonanie przynajmniej 8 transakcji bezgotówkowych;
 • 120 zł – powyższe oraz jeden z dwóch wariantów: zapewnienie wpływów z tytułu wynagrodzenia lub stypendium albo dokonanie 3 z transakcji bezgotówkowych Blikiem;
 • 140 zł – powyższe oraz obydwa warianty.

Warunki otrzymania premii dla starszych klientów:

 • 100 zł – otworzenie konta oraz dokonanie transakcji za minimum 1 000 zł;
 • 120 zł – powyższe oraz  jeden z dwóch wariantów: 3 transakcje bezgotówkowe Blikiem lub wpływ wynagrodzenia o kwocie minimum 1 000 zł;
 • 140 zł – spełnienie wszystkich powyższych wymogów.

Alior Bank – pakiet korzyści za otwarcie konta

Ciekawą ofertę proponuje również Alior Bank – zakładając tu rachunek bankowy Konto Jakże Osobiste mamy możliwość wyboru korzyści (dwie pierwsze są darmowe, za każdą kolejną musimy zapłacić niewiele ponad 3 zł za miesiąc), do wyboru mamy:

 • bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce – bez limitów i prowizji,
 • wypłaty z bankomatów za granicą – bank nie pobiera dodatkowych opłat,
 • brak odsetek od zadłużenia do kwoty 1 000 zł (przez 10 dni),
 • zwrot 1% za zakupy dokonane telefonem,
 • pakiet 5 przelewów natychmiastowych,
 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym,
 • możliwość zbierania punktów za zakupy kartą i ich wymiany na atrakcyjne nagrody,
 • pakiet assistance,
 • ubezpieczenie w podróży (m.in. bagażu, NNW i kosztów leczenia).

Warto również wiedzieć, że posiadając Konto Jakże Osobiste za korzystanie z karty debetowej i wykonanie przelewów internetowych w złotówkach nic nie zapłacimy. Prowadzenie tego konta również jest darmowe.

Dowiedz się więcej: Promocje bankowe, czyli jak zarabiać na bankach >>

Credit Agricole – do 200 zł za przeniesienie konta

Credit Agricole pomyślał z kolei o tych klientach, którzy posiadają konto bankowe w innej instytucji, ale myślą o zmianie. Premię można uzyskać, jeżeli w momencie otwierania rachunku, złożymy dyspozycję jego przeniesienia z innego banku, uaktywnimy kartę płatniczą oraz uruchomimy bankowość elektroniczną.

Nagroda w wysokości 200 zł przewidziana jest w wypadku, jeżeli przez 3 kolejne miesiące na konto będzie wpływać minimum 3 000 zł, jednak bank będzie brał pod uwagę jedynie przelewy wykonywane z innych banków.

Jak banki chcą zatrzymać posiadaczy rachunku bankowego – najciekawsze promocje

Bank Pekao – voucher do 150 zł do Empik.com

Banki nie tylko myślą o tym, jak przyciągnąć nowych klientów, ale również o tym, jak zatrzymać aktualnych. Taką promocję ma w swojej ofercie m.in Bank Pekao. Aby otrzymać voucher o wartości 50 zł wystarczy pomyślnie zarejestrować i zalogować się w ściągniętej na telefon aplikacji PeoPay.

Aby zdobyć kolejne 50 zł wystarczy wykonać dowolną transakcję z PeoPay na kwotę minimum 10 zł. Kolejne 75 zł można uzyskać skutecznie polecając ofertę 3 osobom za pomocą indywidualnego kodu (25 zł bonusu za 1 osobę). Akcja trwa do 28 lutego 2018 roku.

ING Bank Śląski – 100 zł premii w promocji Otwartego Konta Oszczędnościowego

Powszechną praktyką mającą na celu zatrzymanie obecnych klientów jest ułatwienie dostępu do innych produktów bankowych.

Właściciele Konta z Lwem mogą liczyć na bonus 100 zł jeżeli do 10 marca 2018 roku zarejestrują się jako uczestnik promocji, a następnie do 10 maja 2018 roku w dwóch dowolnych miesiącach zapewnią wpływ z tytułu wynagrodzenia w wysokości min. 1 000 zł na konto oszczędnościowe oraz złożą stałe zlecenie przelewu w wysokości min. 200 zł ze swojego Konta z Lwem.

Bank Pocztowy – do 360 zł premii za transakcje kartą

Program Pocztowe Korzyści oferuje zwrot do 30 zł miesięcznie za płatności dokonywane na poczcie kartą.

Równolegle funkcjonuje promocja, która pozwala na zyskanie 5% premii moneyback, czyli do 20 zł miesięcznie. Łącznie można więc zyskać w roku bonus o wartości nawet 600 zł.

Dowiedz się więcej: Przeniesienie konta do innego banku krok po kroku >>

Rachunek bankowy a promocje – czy to się opłaca?

Banki kuszą nas rozmaitymi promocjami. Obietnica otrzymania premii nie zawsze jest jednak dla nas opłacalna. Jeżeli chcemy ocenić, czy dana oferta będzie korzystna, musimy wziąć pod uwagę kilka następujących kwestii:

 • opłata za prowadzenie rachunku,
 • opłata za korzystanie z karty,
 • opłaty związane z przelewami,
 • koszty związane z prowadzenie obecnego konta.

Musimy pamiętać o tym, że banki nie są instytucjami charytatywnymi. Pamiętajmy, że różnego rodzaju premie i nagrody za fakt, że nasz rachunek bankowy przeniesiemy do danego banku, są formą reklamy i zachęcania nowych klientów do współpracy.

Dowiedz się więcej: Najlepsze konto bankowe, czyli na co zwracać uwagę przy jego wyborze >>

Dla tych, którzy już korzystają z oferty danego banku, przygotowano ułatwiony dostęp do produktów kredytowych oraz pożyczkowych, a także niższe oprocentowania w zamian za przelewanie wynagrodzenia. Zanim jednak skorzystamy z aktualnej promocji, dobrze zastanówmy się czy uzyskana premia będzie faktycznie korzystna. Może się okazać, że koszty związane z utrzymaniem i korzystaniem z rachunku bankowego będą wyższe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • O autorze
 • Ostatnie artykuły
Hintigo Hintigo [+ info]

HINTIGO to źródło najlepszych rozwiązań, porad i inspiracji, pozwalających szybko i skutecznie rozwiązać problemy życia codziennego. Wierzymy, że podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze kiedy dysponujemy kompletnymi i rzetelnymi informacjami. Pragniemy, aby każdy użytkownik odwiedzający nasz portal znalazł dokładnie to, czego w danym momencie poszukuje - odpowiedzi na pytanie, porady, instrukcji, przewodnika.

Zobacz również