Rachunek bankowy w promocji - jak banki zachęcają nowych klientów do otwarcia konta?

Rachunek bankowy to najpopularniejszy produkt instytucji finansowych. Banki, chcąc pozyskać i utrzymać jak najwięcej klientów, stosują różne bonusy i dodatkowe oferty. Jakie konkretnie?

 
Rachunek bankowy w promocji - jak banki zachęcają nowych klientów do otwarcia konta?
Aktualne bonusy i ciekawe oferty bankowe

Coraz więcej z nas posiada rachunek bankowy – nie jeden, a kilka. Rozwój Internetu dodatkowo spowodował popularyzację bankowości elektronicznej. Dzięki niej możemy samodzielnie dokonywać np. płatności w sklepach, opłacać rachunki oraz realizować inne transakcje dostępne online. Jak banki zachęcają nas do skorzystania z ich oferty?

Promocje banków przy zakładaniu konta

Bank Millenium – 200 zł premii z Kontem 360°

Instytucje finansowe chcąc pozyskać nowych klientów najczęściej oferują premię w zamian za to, że to właśnie u nich otworzymy nasz rachunek bankowy. W programie Banku Millenium można do 26 listopada 2018 roku założyć konto i zyskać 200 zł. Wystarczy jedynie spełnić proste warunki.

Pierwszym krokiem obowiązkowym jest złożenie wniosku o założenie rachunku przez stronę internetową promocji. Formalności dopełniamy w lokalnym oddziale. Następnie musimy aktywować aplikację mobilną na nasz telefon, dopilnować, by suma wpływów na konto w grudniu i styczniu wynosiła 1 000 zł oraz minimum raz dokonać transakcji kartą debetową lub Blikiem. Gotowe! Na naszym koncie pojawi się dodatkowe 200 zł.

ING Bank Śląski – do 140 zł premii za założenie Konta z Lwem

ING zachęca nowych klientów w podobny sposób. Oferuje premię pieniężną od 100 do 140 zł za otworzenie rachunku bankowego. W akcji będzie można wziąć udział do 31 października 2018 roku.

Warunki otrzymania premii dla klientów:

  • 100 zł – otworzenie konta oraz dokonanie transakcji za minimum 1 000 zł;
  • 120 zł – powyższe oraz jeden z dwóch wariantów: 3 transakcje bezgotówkowe Blikiem lub wpływ wynagrodzenia o kwocie minimum 1 000 zł;
  • 140 zł – spełnienie wszystkich powyższych wymogów.

mBank – nawet 300 zł premii za otwarcie konta

Ciekawą ofertę proponuje również mBank – zakładając tu rachunek bankowy eKonto Standard lub eKonto Plus mamy możliwość uzyskania dodatkowych premii. Jeżeli chcemy skorzystać z okazji musimy zarejestrować się na stronie promocji i wypełnić właściwy formularz przed 21 października 2018. Następnie musimy dopełnić formalności związanych z założeniem konta w banku. Po aktywowaniu konta w ciągu dwóch miesięcy należy dokonać minimum 5 transakcji, aby otrzymać premię 150 zł.

Jednocześnie zakładając takie konto zostaniemy objęci kolejną promocją. Nagroda będzie przysługiwać za wykonywanie transakcji kartą lub Blikiem w okresie 5 miesięcy. Premie prezentują się następująco:

  • 5 do 9 transakcji w miesiącu – 10 zł;
  • 10 do 14 transakcji – 20 zł;
  • 15 i więcej transakcji – 30 zł.

Łącznie na nasze konto w ciągu 5 miesięcy może trafić więc kolejne 150 zł.

Dowiedz się więcej: Promocje bankowe, czyli jak zarabiać na bankach >>

Getin Bank – 50 zł premii za otworzenie konta w programie poleceń

Getin Bank przygotował promocję powitalną dla nowych klientów, którym rachunek bankowy został polecony przez osobę, która posiada już konto w tym banku. 50 zł można uzyskać do 31 października 2018 roku dzięki skorzystaniu z kodu, którym obdarował nas inny konsument. Jedynym warunkiem jest zapewnienie na rachunku wpływów o kwocie minimum 1 000 zł przez kolejne 3 miesiące.

Dodatkowo sami możemy polecać konto. Otwierając rachunek i zapisując się na stronie promocji otrzymamy specjalny kod, który następnie możemy podarować kolejnym osobom. Za każdego nowego klienta, który wywiąże się z warunków otrzymujemy 100 zł. Maksymalnie możemy polecić 5 osób zyskując tym samym nawet 500 zł.

Jak banki chcą zatrzymać posiadaczy rachunku bankowego – najciekawsze promocje

Citibank – do 1 000 zł w programie poleceń

Banki nie tylko myślą o tym, jak przyciągnąć nowych klientów, ale również o tym, jak zatrzymać aktualnych. Taką promocję ma w swojej ofercie m.in Citibank. W najnowszej edycji programu poleceń klient banku może zyskać nawet rekordowe 1 000 zł!

Na udział w programie mamy czas do 31 grudnia 2018 roku, jednak warto się pospieszyć, gdyż pula nagród jest ograniczona. Wszystko, co musimy zrobić, to zapisać się na stronie promocji, a następnie skutecznie polecać konto swoim znajomym. Za każdą osobę, która spełni warunki banku otrzymamy aż 100 zł.

BGŻ BNP Paribas – 50 zł do Biedronki i 50 zł do wykorzystania na Allegro

Powszechną praktyką mającą na celu zatrzymanie obecnych klientów jest proponowanie swoim klientom atrakcyjnych voucherów do sklepów. Właściciele konta w Paribas wykorzystując mobilne płatności zbliżeniowe Google Pay lub Apple Pay mogą uzyskać bony do Biedronki i Allegro. Bon do pierwszego ze sklepów wymaga wykonania minimum 3 transakcji zbliżeniowych w okresie 14 dni od dodania się do promocji. W przypadku Allegro należy wykonać minimum 8 transakcji.

Eurobank – premia „Codziennie zyskuję”

Właściciele kont w Eurobanku mogą cieszyć się świetną opcją na dodatkowe wpływy na rachunek. Za wydawane pieniądze na rozrywkę otrzymujemy bowiem zwroty, które w skali roku mogą sięgnąć nawet 720 zł! Jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się na stronie promocji oraz używanie transakcji bezgotówkowych podczas płacenia za dane atrakcje.

Dowiedz się więcej: Przeniesienie konta do innego banku krok po kroku >>

Rachunek bankowy a promocje – czy to się opłaca?

Banki kuszą nas rozmaitymi promocjami. Obietnica otrzymania premii nie zawsze jest jednak dla nas opłacalna. Jeżeli chcemy ocenić, czy dana oferta będzie korzystna, musimy wziąć pod uwagę kilka następujących kwestii:

  • opłata za prowadzenie rachunku,
  • opłata za korzystanie z karty,
  • opłaty związane z przelewami,
  • koszty związane z prowadzenie obecnego konta.

Musimy pamiętać o tym, że banki nie są instytucjami charytatywnymi. Pamiętajmy, że różnego rodzaju premie i nagrody za fakt, że nasz rachunek bankowy przeniesiemy do danego banku, są formą reklamy i zachęcania nowych klientów do współpracy.

Dowiedz się więcej: Najlepsze konto bankowe, czyli na co zwracać uwagę przy jego wyborze >>

Dla tych, którzy już korzystają z oferty danego banku, przygotowano ułatwiony dostęp do produktów kredytowych oraz pożyczkowych, a także niższe oprocentowania w zamian za przelewanie wynagrodzenia. Zanim jednak skorzystamy z aktualnej promocji, dobrze zastanówmy się czy uzyskana premia będzie faktycznie korzystna. Może się okazać, że koszty związane z utrzymaniem i korzystaniem z rachunku bankowego będą wyższe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
Zobacz również