Najlepszy kredyt samochodowy - ranking 2018

Dowiedz się, który kredyt samochodowy jest obecnie najkorzystniejszy i na co zwracać uwagę przy jego wyborze. Poznaj aktualny ranking kredytów samochodowych.

Najlepszy kredyt samochodowy - ranking 2018
Aktualny ranking kredytów samochodowych

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu samochodowego, jednak nie wiesz czym się kierować przy wyborze banku? Dobrze trafiłeś! W tym artykule przedstawiamy aktualny ranking kredytów samochodowych, a następnie opisujemy istotne parametry, które warto brać pod uwagę przy wyborze tego kredytu.

TOP 5: Aktualny ranking kredytów samochodowych

Który kredyt samochodowy jest obecnie najlepszy na rynku? Poniżej przedstawiamy najciekawsze oferty.

5. Kredyt samochodowy w Santander Consumer Banku

Kredyty samochodowe w Santander Consumer Banku niemal zawsze zajmują wysokie miejsca w rankingach ze względu na atrakcyjne warunki kredytowania. Bank ten oferuje często promocje z obniżoną prowizją lub niższym oprocentowaniem.

W naszym przykładzie zakładającym pożyczenie kwoty 30 000 zł na okres 5 lat okazało się, że całkowita kwota do spłaty kredytu samochodowego w Santander Consumer Banku wyniesie 39 126,47 zł. Na koszt kredytu składa się prowizja 3,5% oraz oprocentowanie wynoszące 9,5% w skali roku. Miesięczna rata wynosi 652,11 zł.

4. Pożyczka internetowa w Alior Banku

Choć z reguły kredyty gotówkowe nie są dobrym źródłem finansowania samochodu, tym razem oferta takiego kredytu okazuje się bardzo korzystna. W Alior Banku zaciągając pożyczkę internetową na dowolny cel, możemy liczyć na prowizję 0,00%.

Co prawda oprocentowanie jest nieco wyższe niż w poprzedniej ofercie, bo wynosi 9,9%, jednak w konsekwencji pożyczka o takich parametrach daje nam miesięczną ratę w wysokości 637,26 zł. Całkowita kwota do spłaty wyniesie w tym przypadku 38 235,82 zł przy RRSO 10,46%.

3. Kredyt samochodowy w Getin Bank

Jeszcze korzystniejszy okazuje się kredyt samochodowy w Getin Banku. Tutaj również można liczyć na prowizję 0,00%, a dodatkowo także na niskie oprocentowanie kredytu 8,49%.

Przy takich parametrach kredytu będziemy musieli zwrócić kwotę 36 921,08 zł, co da nam miesięczną ratę w wysokości 615,35 zł.

2. Kredyt gotówkowy w Deutsche Bank

Ponownie kredyt gotówkowy okazuje się korzystniejszy niż celowy kredyt samochodowy. Tym razem oferta Deutsche Banku zasługuje na uwagę dzięki prowizji 0,00% oraz niskiemu oprocentowaniu 7,99%.

W efekcie pożyczając 30 000 zł na okres 60 miesięcy (5 lat), będziemy musieli zwrócić w sumie 36 488,90 zł, a nasza rata miesięczna będzie wynosić zaledwie 608,15 zł.

1. Kredyt samochodowy w inBank

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje oferta kredytu samochodowego w inBanku. Jest to tak naprawdę oddział banku estońskiego, który na terenie Polski prowadzi działalność wyłącznie internetową i w ograniczonym zakresie.

Kredyt samochodowy w inBanku okazuje się najtańszy, choć różnice wobec poprzedniej oferty są minimalne. Prowizja wynosi tutaj 1,99%, a oprocentowanie 6,99%. Dzięki temu do zwrotu po 5 latach będziemy mieli 36 342,78 zł, a miesięczna rata do spłaty wynosić będzie 605,71 zł.

Dowiedz się więcej: Prawo bankowe – najważniejsze przepisy chroniące konsumenta >>

Ranking kredytów samochodowych – założenia

Pamiętajmy, że przed porównaniem banków pod kątem atrakcyjności kredytu trzeba już wiedzieć, jaki samochód zamierzamy kupić. Oferta tego samego banku może diametralnie się różnić dla samochodów o różnej wartości i wieku.

My do sporządzenia rankingu przyjęliśmy następujące założenia:

  • 5-letni pojazd używany,
  • cena samochodu – 40 tys. zł,
  • kwota kredytu – 30 tys. zł,
  • okres kredytu – 5 lat.

Oceniając atrakcyjność kredytów samochodowych, kierowaliśmy się jak najniższą ratą przy powyższych założeniach.

Podczas sporządzania tego rankingu posiłkowaliśmy się zestawieniem totalmoney.pl (sprawdź tutaj), weryfikując go z rzeczywistymi ofertami zamieszczonymi na stronach internetowych banków.

Najlepszy kredyt samochodowy - kluczyki samochodowe

Ranking kredytów samochodowych a ostateczna decyzja

Wybór kredytu samochodowego nie jest może na tyle poważną inwestycją jak kredyt hipoteczny, ale zdecydowanie warto podejść do tematu rozważnie.

Nawet krótkie porównanie kilku ofert pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, co bardzo dobrze obrazuje przygotowany przez nas ranking. Warto jednak pamiętać, że powyższe zestawienie daje jedynie orientacyjny pogląd na koszty poszczególnych kredytów, ponieważ te zawsze zależą od indywidualnych czynników np. zdolności kredytowej danego klienta.

Powyższe porównanie pokazuje, że różnica całkowitego kosztu kredytu pomiędzy Santander Consumer Bankiem a inBankiem wynosi ponad 2 600 zł. To bardzo dużo, a należy mieć świadomość, że:

  • istnieją na rynku jeszcze droższe oferty,
  • wraz z wydłużaniem się okresu kredytu, różnica w kosztach jeszcze mocniej wzrasta.

Porównując oferty, chcemy znaleźć zwykle najtańszy kredyt samochodowy, jednak również ważne są inne parametry kredytu. Przykładowo, oprócz najniższego kosztu atutem oferty inBanku jest także to, że jego kredyt samochodowy dostępny jest całkowicie online, a do jego otrzymania nie jest wymagane zabezpieczenie w postaci wpisu banku w dowodzie rejestracyjnym auta.

Z kolei plasujący się na drugim miejscu Deutsche Bank oferuje kredyt gotówkowy do dużo wyższej kwoty (200 000 zł, podczas gdy w inBanku pożyczymy maksymalnie 50 000 zł) i z dłuższym okresem spłaty (do 120 miesięcy, gdy w inBanku wynosi on maksymalnie 72 miesiące).

Z kolei Getin Bank oferuje dwa rodzaje kredytów samochodowych dla klientów indywidualnych – jeden umożliwia pożyczenie kwoty równej 150% wartości samochodu, w drugim banku nie wpisuje się do dowodu rejestracyjnego auta.

Dowiedz się więcej: Koszt kredytu samochodowego to nie tylko oprocentowanie >>

Najlepszy kredyt samochodowy

Kredyt samochodowy – jak wybrać najlepszą ofertę?

Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt pod kupno samochodu, to zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po celowy kredyt samochodowy. Oczywiście można wziąć tradycyjny kredyt konsumencki  i co więcej, jego otrzymanie będzie szybsze, ale pod względem oprocentowania korzystniej wypada kredyt przeznaczony specjalnie na zakup auta.

Kredyty samochodowe są dość popularnym produktem w ofertach banków, jednak oferta pomiędzy poszczególnymi placówkami potrafi się w sporym stopniu różnić, dlatego zaleca się porównywanie ofert.

Wprawdzie ostateczne warunki kredytu uzyskamy dopiero po bezpośrednim kontakcie z bankiem (na podstawie oceny zdolności kredytowej), jednak wcześniejsze zorientowanie się w sytuacji na rynku pozwoli wybrać te banki, które na dany moment oferują najkorzystniejsze warunki.

Dowiedz się więcej: Kupno samochodu: jak sfinansować zakup wymarzonego auta >>

Istotne czynniki wpływające na koszt kredytu

Na koszt kredytu samochodowego wpływają głównie parametry związane z samym autem (jego wiek oraz wartość), a także kwestie finansowe – zdolność kredytowa, wkład własny oraz okres kredytowania.

Zazwyczaj kredyty na nowsze modele aut przyznawane są na dłuższy okres, niż na starsze samochody. Ogólnie przyjmuje się, że suma wieku samochodu i czasu kredytu nie powinna przekraczać 15 lat.

Ważnym czynnikiem, wpływającym na całkowity koszt kredytu samochodowego jest zdolność kredytowa. Im jest ona wyższa, tym bank ponosi niższe ryzyko i wówczas może zaproponować atrakcyjniejsze oprocentowanie. Na plus działa również wniesienie wkładu własnego.

Dowiedz się więcej: Kredyt na zakup samochodu bez wkładu własnego >>

Nie można zapominać o prowizji za udzielenie kredytu, która w zależności od banku przyjmuje wartość od 1% do kilkunastu procent wartości kredytu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Hintigo Hintigo [+ info]

HINTIGO to źródło najlepszych rozwiązań, porad i inspiracji, pozwalających szybko i skutecznie rozwiązać problemy życia codziennego. Wierzymy, że podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze kiedy dysponujemy kompletnymi i rzetelnymi informacjami. Pragniemy, aby każdy użytkownik odwiedzający nasz portal znalazł dokładnie to, czego w danym momencie poszukuje - odpowiedzi na pytanie, porady, instrukcji, przewodnika.

Zobacz również