Najlepsza karta kredytowa – ranking 2018

Karta kredytowa karcie kredytowej nierówna. Sprawdź ranking kart kredytowych i dowiedz się, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Najlepsza karta kredytowa – ranking 2018
Aktualny ranking kart kredytowych

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową? Na co zwracać uwagę? Czy banki zastawiły na klientów jakieś pułapki? Która karta kredytowa jest najlepsza? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, a na początku przedstawimy aktualny ranking kart kredytowych.

Karty kredytowe godne uwagi

Rynek kart kredytowych jest dość bogaty i oferty rzecz jasna się różnią, aczkolwiek bezpłatne produkty (a takich szukamy), są pod względem wielu parametrów do siebie zbliżone.

Jeśli chodzi o długość okresu bezodsetkowego, obecnie na rynku wyróżniają się m.in. T-Mobile oraz Bank Citi Handlowy, które oferują kolejno 58 i 56 dni grace period (okres bezodsetkowy).

Utrzymanie karty kredytowej zazwyczaj jest darmowe, o ile spełni się wymagane przez bank warunki – zazwyczaj jest to minimalna liczba transakcji w miesiącu lub kwota. Na tym tle po raz kolejny wyróżnia się Citi Handlowy, oferując bezwarunkowo darmową kartę kredytową.

Dowiedz się więcej: Karta płatnicza – na czym polega usługa cashback? >>

Aktualny ranking kart kredytowych

Poniżej przedstawiamy TOP 5 aktualnie najlepszych kart kredytowych oferowanych przez banki.

5. MasterCard Silver w Banku Zachodnim WBK

Nasz ranking rozpoczyna karta kredytowa w Banku Zachodnim WBK. Utrzymanie karty jest darmowe pod warunkiem dokonania minimum 5 transakcji bezgotówkowych. Okres bezodsetkowy trwa natomiast 54 dni. Do tego wnioskując o założenie karty online lub przez telefon, można skorzystać z promocji zwalniających z opłat rocznych i miesięcznych za kartę.

4. TurboKARTA w Banku Santander

Miejsce tuż przed podium zajęła karta kredytowa oferowana przez Santander Consumer Bank. Zawdzięcza to w dużej mierze bardzo ciekawemu bonusowi – każdy użytkownik karty może skorzystać z darmowego Car Assistance.

Jest to bardzo przydatna usługa dla kierowców i za tę usługę bank nie pobiera żadnych opłat. Jeśli z kolei chodzi o warunki, to karta jest darmowa przy wykonaniu w każdym miesiącu transakcji bezgotówkowych o wartości minimum 1 000 zł, natomiast grace period wynosi 54 dni.

3. Karta kredytowa Millenium w Millenium Bank

Na najniższym stopniu podium znajduje się karta kredytowa oferowana przez Millenium Bank. Jej posiadacze mogą liczyć na atrakcyjne rabaty w ramach programu Inspiracje.

Utrzymanie karty jest darmowe w przypadku dokonania minimum 5 transakcji miesięcznie, natomiast okres bezodsetkowy wynosi 51 dni.

2. Karta kredytowa MasterCard Travel w T-Mobile Usługi Bankowe

Karta kredytowa w T-Mobile Usługi Bankowe będzie atrakcyjna przede wszystkim dla osób, które dużo podróżują. Dlaczego? Otóż oferowany jest zwrot 5% dla transakcji powyżej równowartości 50 zł w przypadku zagranicznych płatności. W ten sposób miesięcznie można uzyskać zwrot 100 zł, natomiast rocznie 560 zł.

Dodatkowo ofertę T-Mobile wyróżnia relatywnie bardzo długi okres bezodsetkowy, który wynosi 58 dni. Wygórowane nie są także warunki bezpłatnej karty, gdyż wystarczą 4 transakcje miesięcznie. Oprócz tego konsumenci mogą otrzymać voucher o wartości 200 zł do sklepu Decathlon.

1. Karta kredytowa Citi Simplicity w banku Citi Handlowym

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje karta kredytowa Citi Simplicity. Dużym atutem karty jest bezwarunkowy brak opłat za jej użytkowanie. Nie trzeba zatem pamiętać o wyrobieniu minimalnego limitu płatności, aby karta była darmowa.

Poza tym stosunkowo długi jest także grace period – wynosi on 56 dni, co stanowi obecnie pod tym względem jedną z najlepszych ofert na rynku.

Dodatkowo posiadacze karty mogą liczyć na 300 zł premii gotówkowej w promocji, która trwa do 23 maja 2018 roku.

Najlepsza karta kredytowa – ranking - zakupy online

Ranking kart kredytowych – założenia

Poniżej przedstawiamy założenia, na których podstawie badaliśmy atrakcyjność kart kredytowych:

 • comiesięczna płatność kartą – 1 000 zł,
 • 100% spłacalność w okresie bezgotówkowym.

Natomiast jeśli chodzi o czynniki, braliśmy pod uwagę:

 • opłaty związane z miesięcznym utrzymaniem karty,
 • długość okresu bezodsetkowego,
 • bonusy.

Nasz ranking opiera się na eksperckich zestawieniach poddanych weryfikacji z rzeczywistymi ofertami zamieszczonymi na stronach internetowych banków. Do rankingów, z których korzystaliśmy, należą m.in.:

 • jakoszczedzacpieniadze.pl (sprawdź tutaj)
 • najlepszekonto.pl (sprawdź tutaj)
 • rekinfinansow.pl (sprawdź tutaj)

Ranking kart kredytowych – którą kartę wybrać?

Karty kredytowe, zakładając odpowiedzialne użytkowanie, są bardzo przydatnym narzędziem. Zwiększają naszą elastyczność finansową, a dodatkowo pozwalają wziąć udział w wielu akcjach promocyjnych, dzięki którym możemy zaoszczędzić przynajmniej do kilkuset złotych rocznie.

Dowiedz się więcej: Karta kredytowa – jak mądrze z niej korzystać? >>

Ważny jest jednak wybór odpowiedniej oferty i w tym pomocne mogą być takie rankingi jak ten. Na dwóch pierwszych pozycjach w naszym zestawieniu znalazły się karty kredytowe T-Mobile Usług Bankowych oraz banku Citi Handlowego – oferują one ciekawe programy rabatowe, gwarantują długi okres bezodsetkowy, a co więcej bez większych trudności użytkowanie tych kart może być darmowe.

Pamiętajmy jednak, że nieumiejętne korzystanie z kart kredytowych może być pierwszym krokiem ku zadłużeniu, dlatego odpowiedzialność i właściwa ocena własnych możliwości finansowych powinna stać na pierwszym miejscu ponad jakimikolwiek innymi korzyściami.

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Dokonując wyboru karty kredytowej, najczęściej bierze się pod uwagę trzy kryteria:

 1. limit kredytowy,
 2. koszty związane z użytkowaniem,
 3. okres bezodsetkowy.

Tak jak wartość proponowanego limitu kredytowego staje się jasna dopiero po wizycie w banku, tak pod kątem dwóch pozostałych czynników można prześwietlić dostępne oferty samodzielnie.

Oczywiście najkorzystniejsza oferta przy takich założeniach powinna generować jak najniższe koszty związane z używaniem karty oraz mieć jak najdłuższy okres bezodsetkowy, czyli tzw. grace period.

Dowiedz się więcej: Złota karta kredytowa – dla kogo? >>

Najlepsza karta kredytowa – ranking - karta

Kilka słów o karcie kredytowej – to musisz wiedzieć

Sposób działania kart kredytowych jest stosunkowo prosty. Bank tworzy dla nas specjalny rachunek, przyznaje nam limit kredytowy w określonej wysokości i wszelkie wykonane przez nas transakcje kartą obciążają ten rachunek.

Ustalany jest także tzw. okres bezodsetkowy, który zazwyczaj wynosi od 50 do 60 dni. Okres bezodsetkowy to czas, który mamy na wyrównanie stanu rachunku bez naliczania odsetek przez bank. Innymi słowy, jest to okres, podczas którego możemy korzystać za darmo z pieniędzy banku.

Karta kredytowa może zatem okazać się przydatnym narzędziem w sytuacji, kiedy w danym dniu nie mamy na coś pieniędzy, ale wiemy, że za tydzień lub dwa będziemy je już mieli. Dzięki temu nie musimy czekać tygodnia lub dwóch (kiedy to towar lub promocja może się skończyć), ale możemy pożyczyć pieniądze od banku i za jakiś czas je oddać.

Dowiedz się więcej: Jak oszczędzać na karcie kredytowej? >>

Koszty związane z kartą kredytową

Pomijając odsetki związane z nieterminową spłatą zadłużenia na rachunku, karta kredytowa może generować jeszcze inne koszty. Zazwyczaj w Tabeli Opłat i Prowizji znajduje się miesięczna lub roczna opłata za użytkowanie karty, ale najczęściej można jej uniknąć – wystarczy dokonać transakcji kartą na określoną kwotę.

Należy także wystrzegać się wypłat z bankomatów za pomocą karty kredytowej. Traci się na tym podwójnie. Po pierwsze, banki za każdorazową wypłatę z bankomatu kartą kredytową naliczają przynajmniej kilkuzłotową prowizję. Po drugie, okres bezodsetkowy odnosi się tylko do transakcji bezgotówkowych. Wypłata z bankomatu to transakcja gotówkowa, więc odsetki będą naliczane od razu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • O autorze
 • Ostatnie artykuły
Hintigo Hintigo [+ info]

HINTIGO to źródło najlepszych rozwiązań, porad i inspiracji, pozwalających szybko i skutecznie rozwiązać problemy życia codziennego. Wierzymy, że podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze kiedy dysponujemy kompletnymi i rzetelnymi informacjami. Pragniemy, aby każdy użytkownik odwiedzający nasz portal znalazł dokładnie to, czego w danym momencie poszukuje - odpowiedzi na pytanie, porady, instrukcji, przewodnika.