Lodówka No Frost, czyli chłodzenie bez szronu

Czy wiesz, jak działa lodówka No Frost? Dzięki niej zaoszczędzisz sporo czasu, gdyż rozmrażanie nie będzie już konieczne. Dodatkowo lodówka bezszronowa jest energooszczędna i łatwa w czyszczeniu. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto ją mieć w swojej kuchni.

 
Lodówka No Frost, czyli chłodzenie bez szronu
Lodówka bezszronowa

Lodówka No Frost to bardzo wygodne rozwiązanie. Jej zakup jest, co prawda, nieco droższy niż kupno tradycyjnej chłodziarko-zamrażarki, ale opłaca się pod wieloma względami. Lodówka No Frost nie wytwarza bowiem w swoim wnętrzu szronu, dzięki czemu nie jest konieczne jej regularne rozmrażanie. To wygoda i oszczędność naszego czasu. Sprawdźmy, dlaczego warto kupić nowoczesną lodówkę bezszronową.

Lodówka No Frost – jak działa?

W przypadku lodówki bezszronowej nie jest konieczne jej okresowe rozmrażanie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego systemu cyrkulacji powietrza. Dzięki niemu lodówka No Frost utrzymuje stały poziom wilgoci w swoim wnętrzu, a system obiegu powietrza dba o usuwanie ciepłego powietrza i zastępowanie go tym schłodzonym.

Dzięki temu wnętrze urządzenia jest regularnie osuszane, co zapobiega powstawaniu w nim szronu oraz lodu. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala użytkownikowi zapomnieć o okresowym opróżnianiu lodówki oraz jej rozmrażaniu, co jest największą bolączką starszych modeli chłodziarko-zamrażarek.

Lodówka No Frost – oszczędność czasu i pieniędzy

Dzięki funkcji No Frost oszczędzamy czas potrzebny na przeprowadzenie odszraniania. Lodówka No Frost prezentuje się także estetyczniej, gdyż umieszczone w jej wnętrzu produkty spożywcze nie są oszronione, nie przyklejają się do siebie i łatwiej jest z nich na co dzień korzystać.

Funkcja No Frost pozytywnie wpływa także na pobór energii elektrycznej. Lodówki No Frost to bowiem urządzenia energooszczędne, posiadające klasę energetyczną od A+ (np. BEKO CNA340EC0X) do A+++ (lodówka No Frost LG GBB60SAFFB). Ich użytkowanie pozytywnie wpływa więc nie tylko na wygodę obsługi, ale także na oszczędność poboru prądu, co ma szczególne znaczenie w przypadku zawsze włączonej lodówki. Regularne osuszanie wnętrza urządzenia i brak osiadającego w nim szronu zmniejsza bowiem pobór energii elektrycznej oraz pozwala urządzeniu na optymalną pracę każdego dnia.

Lodówki bezszronowe są także łatwiejsze w czyszczeniu, gdyż zabrudzenia nie przywierają bezpośrednio do lodu i łatwiej je usunąć. Lodówka No Frost jest więc bardziej higieniczna od tradycyjnych lodówek, które wymagają rozmrażania. Warto w nią zainwestować, jeśli potrzebujemy energooszczędnego i praktycznie bezobsługowego urządzenia.

Funkcja No Frost – tylko w zamrażalniku czy Full No Frost?

Decydując się na zakup nowoczesnej lodówki No Frost, warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją techniczną interesujących nas modeli. W sprzedaży dostępne są bowiem urządzenia, które oferują funkcję No Frost tylko w zamrażalniku (wtedy szron będzie nadal obecny w chłodziarce), jak i lodówki Full No Frost, czyli modele całkowicie bezszronowe.

Najlepszym wyborem, jeśli zależy nam na wygodzie użytkowania urządzenia i braku konieczności jego rozmrażania, będzie wybór lodówki Full No Frost. Warto zwrócić jednak także uwagę na obecność w komorze chłodziarki specjalnych szuflad do przechowywania warzyw i mięsa. Funkcja No Frost może bowiem wysuszać delikatne produkty, dlatego wskazane jest ich przechowywanie w dostosowanych do tego celu szufladach. Takie wyposażenie oferuje m. in. lodówka No Frost w Neonet.pl model SAMSUNG RB41J7839S4.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
Zobacz również