Kredyt studencki na studia magisterskie za granicą

Kredyt studencki na studia zagraniczne? Czy to realne?

 
Kredyt studencki na studia magisterskie za granicą
Kredyt studencki pomoże w studiach za granicą

Na co przeznaczyć kredyt studencki?

Kredyt studencki może wspomóc życie studenta w wielu sytuacjach. Jedni wykorzystują kredyt studencki inwestując gotówkę, zakładając start-up lub też po prostu na podstawowe potrzeby studenckie.

Istnieje wiele możliwości wykorzystania gotówki pochodzącej z kredytu, wszystko zależy od tego w jakiej sytuacji finansowej znajduje się student.

Jeżeli ma inną możliwość wykorzystania pieniędzy niż bieżące potrzeby, warto się zastanowić w jaki sposób może zagospodarować pieniądze.

Kredyt studencki na studia za granicą

Istnieje jeszcze inna możliwość. Przez ostatnie lata wymiany studenckie oraz studia za granicą robią furorę. Coraz więcej studentów korzysta z możliwości jakie dają uczelnie.

Popularny program Erasmus istnieje obecnie na każdej uczelni wyższej, publicznej czy prywatnej. Idea programu to wyjazd na semestr lub dwa na studia na uczelnię zagraniczną w Europie.

Program jest finansowany ze środków unijnych, jednak kwoty jakie przyznawane są studentom mają za zadanie jedynie wyrównanie różnic występujących pomiędzy kosztami ponoszonymi na utrzymanie w Polsce oraz za granicą.

Dowiedz się więcej: Jak wziąć kredyt w sposób mądry i bezpieczny >>

Dlatego też nie wszyscy studenci mogą sobie pozwolić na wymianę studencką. Bo jeżeli student mieszka z rodzicami jego koszty nie są wysokie, a za granicą będą wyższe i z pewnością rodzice będą musieli wspomóc kondycję finansową studenta. A no to nie wszyscy mogą sobie pozwolić…

Wyjściem może być właśnie kredyt studencki, który:

  • posiada bardzo niskie oprocentowanie
  • jest spłacany dopiero dwa lata od skończenia studiów
  • regularnie zasila studenckie konto bankowe w trakcie studiowania

A co jeżeli chcemy studiować za granicą, ale na własną rękę?

Otóż tutaj sytuacja jest bardziej skomplikowana. Jeżeli jest się studentem uczelni zagranicznej kredyt studencki w Polsce nie może być udzielony.

Kredyt studencki jest udzielany wyłącznie studentom polskich uczelni. Dlatego jeżeli marzysz o studiach za granicą, ale jesteś ograniczony finansowo, lepiej zdecydować się na wymianę studencką.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Hintigo Hintigo [+ info]

HINTIGO to źródło najlepszych rozwiązań, porad i inspiracji, pozwalających szybko i skutecznie rozwiązać problemy życia codziennego. Wierzymy, że podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze kiedy dysponujemy kompletnymi i rzetelnymi informacjami. Pragniemy, aby każdy użytkownik odwiedzający nasz portal znalazł dokładnie to, czego w danym momencie poszukuje - odpowiedzi na pytanie, porady, instrukcji, przewodnika.

Zobacz również