Jak zarobić pieniądze - 13 sposobów na dodatkowy zarobek

Wiele osób zastanawia się jak zarobić pieniądze – dotyczy to zarówno bezrobotnych, jak i już zatrudnionych, ale poszukujących dodatkowego zastrzyku gotówki. W jaki sposób zdobyć szybko pieniądze?

 
Jak zarobić pieniądze - 13 sposobów na dodatkowy zarobek

Jak zarobić pieniądze? Bez wątpienia, najlepszym na to sposobem jest znalezienie wymarzonej i dobrze płatnej pracy. Nie każdy jednak ma to szczęście, że robi to co lubi, a jakby tego było mało – dostaje za to zadowalające wynagrodzenie.

Co zrobić, jeżeli znalezienie stałej pracy graniczy z cudem? Jak załatać dziury w domowym budżecie lub po prostu dorobić sobie w wolnym czasie? Oto najlepsze sposoby na dodatkowy zastrzyk finansowy.

13 sposobów – jak zarobić pieniądze szybko i przyjemnie

1. Praca przez internet

Jednym ze sposobów na szybki zarobek jest praca zdalna z domu. Opcji jest wiele: w zależności od doświadczenia i posiadanych umiejętności można znaleźć pracę, np. jako tłumacz, grafik czy nauczyciel języków obcych.

Dobrym pomysłem jest też założenie własnego bloga, który z czasem może przynieść całkiem niemałe dochody, m.in. poprzez zsynchronizowanie go z Google AdSense.

Dowiedz się więcej: Praca wakacyjna – za i przeciw >>

2. Biznes online

Mając jakąś pasję, warto pomyśleć o uzyskaniu przychodów właśnie tą drogą. Tworzysz ciekawe ilustracje lub potrafisz wytwarzać kosmetyki naturalne? Bez problemu projektujesz, a następnie szyjesz ubrania dla siebie i dzieci?

Ile pasji – tyle możliwości. Wirtualny biznes wcale nie musi być skomplikowany. Swoją przygodę ze sprzedażą online najlepiej rozpocząć od stworzenia strony, która początkowo nie musi być idealna – najważniejszy w drodze do sukcesu jest pierwszy krok.

Dowiedz się więcej, w jaki sposób osiągnąć sukces poprzez pozytywne myślenie >>

3. Sprzedaż niepotrzebnych rzeczy

W niemal każdym domu można znaleźć różnego rodzaju bibeloty: jedne trzymamy z sentymentu, inne po prostu „są” i niepotrzebnie okupują miejsce. Przynajmniej raz na rok, warto dokonać selekcji rzeczy i ubrań, których nie potrzebujemy.

Sporo z nich można sprzedać niemalże bez wychodzenia z domu, np. na portalach internetowych typu OLX czy Allegro. Jak to mówią: „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”!

4. Wynajem pokoju

Posiadasz dodatkowy pokój, którego nie używasz? Krótkoterminowy wynajem to doskonały sposób, aby szybko zarobić pieniądze. Wystarczy zarejestrować się na takich portalach, jak Airbnb czy Booking.com, aby rozpocząć zarabianie pieniędzy w branży turystycznej.

Kredyt gotówkowy do 200 000 zł na 10 lat
Sprawdź, jak pożyczać taniej

Wcale nie trzeba mieszkać w znanej miejscowości, aby zarabiać na wynajmie – miejsca usytuowane z dala od cywilizacji mają swój niepowtarzalny urok, którego nieprzerwanie poszukują ludzie zmęczeni zgiełkiem miasta.

Dowiedz się więcej: Jak oszczędzać, by podreperować swój budżet domowy? >>

5. Dorabianie jako niania

Praca jako opiekunka do dzieci to świetny zarobek: stały bądź dodatkowy. Maluchami można opiekować się „na cały etat”, tylko w weekendy bądź okazjonalnie. Ogłoszeń o pracę jako babysitter nie brakuje – zarówno wśród znajomych, jak i na różnych portalach, a nawet grupach na Facebooku przeznaczonych dla mam.

Największe szanse na znalezienie tego typu pracy będą miały doświadczone nianie bądź osoby pracujące z dziećmi, np. w przedszkolu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie dla osoby, która takiego doświadczenia nie ma – pasja do opieki nad dziećmi oraz stopniowo zbierane referencje zapewnią sukces w przyszłości.

6. Tworzenie filmów

W dobie zaawansowanych technologii mobilnych, filmy nagrywać może praktycznie każdy. Nie wszyscy jednak potrafią to robić dobrze, a do tego nie każdy jest specjalistą od montażu. Daje to szansę na zarobienie pieniędzy w dość szybki i przyjemny sposób.

Swoje usługi nagrywania i montażu filmów można zaoferować np. podczas urodzin dziecka znajomych bądź też pójść o krok dalej… tworzyć unikalne filmy i publikować je na YouTube. Wszak wiele osób zarobiło w ten sposób dużo pieniędzy, a przy okazji rozsławiło swoje nazwisko.

7. Fotografowanie

Robienie zdjęć to kolejna forma dodatkowego zarobku. Można wyspecjalizować się w fotografii ślubnej lub dziecięcej bądź sprzedawać swoje piękne zdjęcia na portalach typu Shutterstock.

Dowiedz się więcej: Umowa zlecenie – najważniejsze informacje >>

8. Pomoc innym

Pomaganie to fantastyczna sprawa, a otrzymywanie za to pieniędzy dodatkowo zmotywuje do dalszego działania. Dorabianie tym sposobem najlepiej rozpocząć wśród rodziny i znajomych.

Jak więc zarobić pieniądze? Można umówić się na zapłatę, przykładowo za regularne wyprowadzanie psa cioci, umycie sąsiadowi auta czy przygotowanie tortu urodzinowego dla pociech swoich koleżanek z pracy.

9. Organizacja przyjęć

Zarabianie pieniędzy w ten sposób wiąże się z często zarwanymi nocami i przepracowanymi weekendami, lecz z drugiej strony będzie doskonałym źródłem dodatkowego dochodu. Swoje usługi warto rozreklamować w internecie lub wśród znajomych.

Organizować można różnego rodzaju imprezy: od przyjęć urodzinowych najmłodszych członków rodziny, poprzez wieczory panieńskie lub kawalerskie, aż po organizację ślubów czy oficjalnych spotkań rodzinnych.

10. Kucharz z pasji

Osoby, które nie potrafią żyć bez gotowania i pieczenia z pewnością ucieszą się z możliwości dorobienia sobie pieniędzy poprzez własną pasję. Można wyspecjalizować się tylko w ciastach i deserach, a następnie sprzedawać je na zamówienie klientów indywidualnych lub też wejść w umowę z lokalną kawiarnią i przygotowywać dla nich wybrane pyszności.

11. Dzielenie się wiedzą

Jak zarobić pieniądze nie wychodząc z domu? W wolnym czasie bądź w weekendy można dawać korepetycje z wielu dziedzin życia – nie tylko matematyki czy języka obcego, ale również nauczyć kogoś obsługiwania wybranych programów komputerowych czy grania na gitarze.

12. Prace sezonowe

Każda pora roku oferuje nam możliwość dodatkowego zarobku. Pomoc innym w wiosennych porządkach stwarza możliwość zarobienia ekstra pieniędzy, latem z kolei można zatrudnić się przy zbiorze owoców, a jesienią – przy grabieniu liści. Jak zarabiać zimą? Dodatkowego zatrudnienia można poszukać np. przy odśnieżaniu podjazdów.

Lato to również dobry moment na wyjazd zarobkowy za granicę.

Dowiedz się więcej: Praca sezonowa za granicą – gdzie dorobić w wakacje? >>

13. Praca jako „tajemniczy klient”

Kolejnym sposobem na to, jak zarobić pieniądze, jest zostanie tzw. „tajemniczym klientem”. Wiele firm poszukuje osób, które doskonale zapamiętują szczegóły będąc np. w sklepie czy banku. Praca polega więc na przeprowadzaniu „z ukrycia” obserwacji danej usługi (wg wcześniej ustalonego scenariusza), a następnie raportowaniu tak przeprowadzonego audytu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Anna Wezgraj da Silva Anna Wezgraj da Silva [+ info]

Wierzy, że na zdrowie pracujemy przez całe swoje życie poprzez nawyki dnia codziennego. W żywności fascynuje ją to, że może ona być naszym naturalnym lekarstwem, źródłem dobrego samopoczucia, ale też i nieodłącznym elementem podróży do innych kultur, krajów i obyczajów. Z wykształcenia dietetyk, prywatnie uwielbia góry (szczególnie Bieszczady), fotografię oraz aktywne spędzanie czasu ze swoim czworonogiem.

Zobacz również