Jak przygotować się do imprezy andrzejkowej?

Nie ulega wątpliwości, że andrzejki to jedna z lepszych okazji na wielkie wyjście. W końcu to czas zabaw i imprez. Na taką okoliczność potrzebujesz odpowiedniego make-upu. Makijaż wieczorowy w wersji imprezowej nie jest trudno zrobić. Podpowiadamy, jak go wykonać krok po kroku, by idealnie przygotować się na andrzejkowe szaleństwa.

 
Jak przygotować się do imprezy andrzejkowej?

Intensywny makijaż wieczorowy

Makijaż wieczorowy wykonujemy na wiele różnych okazji – nie tylko na wielką galę czy wesele, ale także po prostu na imprezę z przyjaciółmi. W każdej z tych okoliczności makijaż musi wyglądać nieco inaczej. Na andrzejki jednak możesz pozwolić sobie na więcej i zrobić przepiękny, pełen blasku i interesujący makijaż, który będzie zwracał uwagę wszystkich.

Jedna zasada jest ważna i pasuje do wszystkich makijaży wieczorowych – zadbaj o trwałość. Dotyczy to zarówno stosowania kosmetyków najlepszej jakości, jak i wykorzystania utrwalaczy w mgiełce, dzięki którym makijaż nie spłynie nawet w czasie tańców i największych szaleństw.

Makijaż wieczorowy na andrzejki – piękna twarz

Robienie makijażu wieczorowego zacznij od oczyszczenia i peelingu twarzy. Pamiętaj, by dokładnie ją osuszyć. Potem użyj primera – to baza pod podkład, dzięki której makijaż zachowa trwałość i będzie ładnie prezentował się przez całą noc.

Następnie przychodzi czas na nakładanie korektora. Nałóż go na wszystkie niedoskonałości i zatuszuj nim cienie pod oczami. Najlepiej zastosować kosmetyk w płynie, który łatwo się rozetrze. Dzięki temu nie będzie widoczny pod podkładem, a jednocześnie wszelkie niedoskonałości będą zakryte. Następnym krokiem jest podkład. Nakładaj go i rozcieraj gąbeczką, by warstwa była cienka. Dużo podkładu stworzy nieestetyczną maskę. Cienka warstwa dobrego kosmetyku zdecydowanie wystarczy.

W makijażu wieczorowym możesz pozwolić sobie na intensywne konturowanie. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się strobing, czyli konturowanie rozjaśniaczem. Nałóż go na policzki, czubek nosa, środek czoła i tuż nad ustami. Dzięki temu twarz będzie pełna blasku – idealnie na andrzejkowe wyjście.

Oczy pełne blasku na andrzejki

Nie mniejsze znaczenie ma makijaż oczu. Na andrzejki możesz pozwolić sobie na szaleństwo i sięgnąć w zasadzie po każdy kolor, ale w tym wypadku lepiej postawić na błyszczące i brokatowe cienie. Złoto, miedź, może srebro? Świetnie się sprawdzą.

W zasadzie wystarczy, że pomalujesz ruchomą powiekę i wytuszujesz rzęsy, ale warto postawić na coś intensywniejszego. Ciemniejszym cieniem zaznacz zewnętrzny kącik oka i załamanie powieki, a najjaśniejszym – wewnętrzny kącik. Jeszcze tylko wydłużający tusz i gotowe – możesz wychodzić na imprezę.
ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
Zobacz również