Etui na karty, czyli skuteczna ochrona kart płatniczych i kredytowych

Etui na karty zapewnia skuteczną ochronę naszych kart płatniczych oraz bankomatowych. Są one narażone, z jednej strony na kradzież naszych danych, a z drugiej na uszkodzenia mechaniczne.

 
Etui na karty, czyli skuteczna ochrona kart płatniczych i kredytowych

Etui na karty ma za zadanie chronić nasze karty płatnicze przed dwoma zasadniczymi problemami. Z jednej strony, zapewnia zabezpieczenie przed wycieraniem się hologramu oraz chipu. Uszkodzenie tych elementów powoduje, że nie będziemy mogli korzystać z karty. Drugą funkcją jest ochrona przed kradzieżą naszych danych i właśnie tą kwestią zajmiemy się w ramach artykułu.

Karty zbliżeniowe a potencjalne ryzyko

Polska stała się liderem w Europie, jeżeli chodzi o adaptację technologii zbliżeniowej. We wrześniu 2015 roku liczba kart zbliżeniowych w naszym kraju wyniosła prawie 28 milionów i wzrasta z każdym kolejnym rokiem. Taka technologia płatności  jest bardzo wygodna, gdyż nie wymaga od nas zapamiętania numeru PIN – odczyt danych odbywa się na odległość. 

Realnym zagrożeniem związanym z używaniem kart zbliżeniowych jest prawdopodobieństwo utraty naszych danych, bez jednoczesnej potrzeby kradzieży portfela. Wystarczy, że potencjalny złodziej zbliży się do nas z bezprzewodowym czytnikiem kart. W taki sposób możemy utracić np. numer karty kredytowej, co z kolei otwiera drogę łupieżcy do dokonywania płatności w internecie bez naszej wiedzy.

Dowiedz się więcej o kartach płatniczych – ich rodzajach i bezpieczeństwie transakcji >>

Jak działa etui na karty

O zabezpieczeniu naszych danych pomyśleli producenci etui na karty. Dzięki umieszczeniu naszej karty płatniczej w specjalnej osłonce, blokowana jest możliwość dokonania płatności zbliżeniowej. Materiał, z jakiego etui jest wykonane, uniemożliwia odczyt danych z chipu RFID.

Co istotne, etui na karty ma zastosowanie nie tylko w przypadku kart zbliżeniowych typu PayPass. Chipy RFID używane są również w kartach kredytowych oraz nowoczesnych paszportach biometrycznych. Zawierają one poufne dane, które mogą być wykorzystane przez złodziei tożsamości.

Zatem zakup etui na karty wydaje się więc być uzasadnionym. Zabezpieczymy w ten sposób takie informacje, jak numer karty kredytowej oraz nasze dane osobowe.

Dowiedz się więcej: Czym jest wirtualny portfel Masterpass? >>

Etui na karty, czyli skuteczna ochrona kart płatniczych i kredytowych - ochrona kart

Ochrona danych w świecie postępującej cyfryzacji jest kluczowa. Złodzieje tożsamości mogą wyrządzić nam wiele szkód, jeżeli wejdą w posiadanie takich informacji. W dbałości o nasze finanse, warto więc wyposażyć się w etui na karty.

Taka osłonka uniemożliwia pobranie informacji, które zapisane są na chipie RFID. Taki chip znajduje się zarówno w kartach zbliżeniowych typu PayPass, kartach kredytowych oraz nowoczesnych paszportach biometrycznych. Dodatkowe zabezpieczenia kart nie kosztują wiele, a zapewnią nam wzmożone bezpieczeństwo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Michał Nielub Michał Nielub [+ info]

Z wykształcenia marketingowiec, z doświadczenia przedsiębiorca. Prowadzi własną firmę B&M Outsources, poza tym wspiera projekty inwestycyjne m.in. producenta mebli dla statków, hoteli, biur oraz gastronomii. Od 2014 roku jako wiceprezes zarządza Stowarzyszeniem Kreacje Innowacje, zajmującego się rozwojem przedsiębiorczości oraz kultury. Funkcję wiceprezesa pełni również w Stowarzyszeniu Pasażerów Kolejowych Siemianice. Poza pasjami biznesowymi, prywatnie podróżnik i stały bywalec festiwali, na które zabiera zarówno żonę oraz o ile okoliczności pozwalają - również dzieci. Ulubione miejsca? Kaszuby, Kraków oraz Toskania.

Zobacz również