Darmowe konto bankowe - w jakich bankach i dla kogo

Szukasz darmowego konta bankowego? Pomożemy Ci! O bezwarunkowo darmowe konto bankowe coraz ciężej, ale jeszcze stosunkowo sporo banków oferuje konto za darmo po spełnieniu niezbyt wygórowanych warunków.

 
Darmowe konto bankowe - w jakich bankach i dla kogo
Gdzie szukać darmowego konta bankowego?

Bezwarunkowo darmowe konto bankowe znaleźć jest niełatwo. Wiele banków oferuje natomiast konta, za których użytkowanie nie trzeba płacić zbyt wiele. Warunki ich użytkowania nie są wygórowane i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Podpowiadamy, gdzie szukać darmowego konta i które banki oferują atrakcyjne usługi.

Bezwarunkowo darmowe konta bankowe

Aktualnie na rynku znajdują się następujące bezwarunkowo darmowe konta bankowe: Nest Konto w NEST Banku, Konto Proste Zasady w Getin Banku  oraz Konto Idealne w Idea Banku.

Zarówno prowadzenie rachunku, jak i utrzymywanie karty jest całkowicie darmowe. Opłacie podlegają jedynie przelewy natychmiastowe czy wypłaty z zagranicznych bankomatów oraz sprawdzanie salda rachunku w bankomatach.

Dowiedz się więcej: Konto bankowe – w jaki sposób banki zachęcają nowych klientów do otwarcia konta >>

Inne atrakcyjne oferty bankowe

Konto w Alior Bank

Interesującą ofertę zawiera również Konto Jakże Osobiste w Alior Banku – tutaj za użytkowanie karty debetowej, prowadzenie konta i przelewy internetowe w PLN nie zapłacimy ani grosza.

Co ponadto? Prowadzenie konta łączy się z korzyściami, które sami wybieramy. Jest ich dziewięć, przykładowo mamy możliwość skorzystania z pakietu natychmiastowych przelewów, pakietu assistance czy zwrotu 1% za zakupy przy płatnościach wykonanych za pomocą telefonu. Pierwsze dwie korzyści są darmowe, płacimy dopiero za trzecią i każdą kolejną (jedynie 3,50 zł/mies.).

Co ciekawe, sami możemy skompletować swój indywidualny pakiet usług bądź, jeżeli jesteśmy niezdecydowani, mamy możliwość skorzystania z gotowej oferty przygotowanej przez Alior Bank.

Konto w ING Bank Śkąski

Jeżeli chodzi o inne warunkowo darmowe rachunki, to opłat za kartę np. w ING Bank Śląski można uniknąć przy transakcjach za minimum 300 zł miesięcznie.

Konto w Banku Zachodnim WBK

Interesującą opcją dla młodych ludzi jest darmowe konto bankowe w Banku Zachodnim WBK. Osoby do 26 roku życia są zwolnione z większości opłat, koszty (mniejsze o połowę względem starszych właścicieli konta) ponoszone są jedynie przy podejmowaniu gotówki za granicą lub przelewów zlecanych w placówce.

 Dowiedz się więcej: Gdzie założyć konto walutowe? Najlepsze oferty polskich banków – ranking >>

Darmowe konto bankowe – monitoruj oferty

W jakiej placówce założyć darmowe konto bankowe? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ banki dość często zmieniają swoje oferty i konto osobiste, które teraz jest darmowe, za miesiąc takim może już nie być. Dlatego też, przeglądając oferty, warto korzystać z internetowych rankingów i porównywarek, które są na bieżąco aktualizowane.

Jednym z takich miejsc w sieci jest strona darmowekontobankowe.org   (dostępna tutaj), gdzie każdego miesiąca tworzony jest ranking darmowych kont bankowych, co może stanowić duże ułatwienie w procesie poszukiwania najlepszego banku.

Darmowe konto bankowe – na co  jeszcze zwracać uwagę?

Wprawdzie o darmowe konto bankowe coraz trudniej, ale wciąż na rynku znajdziemy rachunki osobiste, które można prowadzić bezpłatnie. W większości przypadków trzeba spełnić jednak pewne warunki, aby móc się cieszyć kontem „za zero”.

Do rzadkości należą konta osobiste bez wydawanej jednocześnie karty debetowej i tak, jak samo prowadzenie rachunku bardzo często jest za darmo, również wydanie karty jest darmowe – jednak jej użytkowanie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Niektóre banki pozostawiają jednak możliwość uniknięcia opłaty za kartę – wystarczy dokonać płatności bezgotówkowych o określonej wartości.

Limity są tutaj bardzo zróżnicowane – czasem wystarczy 100 zł, z kolei w innym banku będzie to 600 zł. Wybierając zatem konto osobiste, należy wziąć pod uwagę swoje średnie miesięczne płatności kartą lub po prostu zmienić nawyki zakupowe i z gotówki przerzucić się na „plastik”.

Z drugiej strony, nie we wszystkich bankach prowadzenie rachunku jest darmowe i pobierana jest comiesięczna zryczałtowana opłata. Jednakże, podobnie jak w przypadku karty, opłaty tej można uniknąć. Bardzo często wymogiem jest uczynienie z danego konta swojego głównego rachunku, czyli musi na nie wpływać wynagrodzenie. Czasami, zamiast tego ustalana jest minimalna wartość zasilenia konta z zewnętrznych źródeł. Oznacza to, że prowadzenie konta będzie darmowe, jeśli w danym miesiącu wpłynie na nie np. 1 000 zł.

Dowiedz się więcej: Przeniesienie konta do innego banku krok po kroku >>

Niektóre instytucje oferują dedykowane darmowe konta dla pewnych grup osób (zazwyczaj występuje tutaj kryterium wiekowe). Darmowe konto dla młodych czy darmowe konto dla studenta nie należą do rzadkości, chociaż czasem i tak trzeba spełnić pewne określone w umowie warunki. Zazwyczaj są one jednak o wiele mniej wyśrubowane, niż ma to miejsce w przypadku innych kont.

Dowiedz się więcej: Najlepsze konto bankowe, czyli na co zwracać uwagę przy jego wyborze >>

W jakim banku konto faktycznie nic nie kosztuje? Darmowe konta bankowe to usługa, którą nadal możemy znaleźć w wielu placówkach. Pomimo tego, że nie wszystkie transakcje są w pełni bezpłatne, to przy przestrzeganiu odpowiednich wytycznych możemy z łatwością ich uniknąć.

Wybór najlepszego konta bankowego warto więc poprzedzić dokładnym rozeznaniem w ofertach, by wybrać spośród nich tę, która będzie najbardziej pasowała do naszego stylu płacenia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
Zobacz również