TOP 5: Darmowe aplikacje dla pasjonatów fotografii

Darmowe aplikacje to oferta dedykowana także dla miłośników fotografii. Obecnie telefony komórkowe wyposażone są w bardzo dobre aparaty fotograficzne. Warto więc pomyśleć o dobrej aplikacji, dzięki której każde zdjęcie będzie wyglądać profesjonalnie.

 
TOP 5: Darmowe aplikacje dla pasjonatów fotografii

Darmowe aplikacje są bardzo popularne. Szczególnie duży wybór oferowany jest na telefony z oprogramowaniem Android. Wynika to z możliwości produkowanych smartfonów, które posiadają coraz lepsze wbudowane aparaty fotograficzne.

Aby dodatkowo zwiększyć ich możliwości użytkowe, warto wyposażyć się w aplikacje przeznaczone do robienia oraz edytowania zdjęć. Które warto zainstalować?

TOP 5: Darmowe aplikacje dla miłośników fotografii

5. Zdjęcia Google

Jeżeli robimy mnóstwo zdjęć, warto zadbać o darmowe aplikacje służące do ich porządkowania. Taką funkcję mają właśnie Zdjęcia Google, które automatycznie organizują fotografie na naszym telefonie.

Dodatkowo, istnieje możliwość tworzenia kopii zapasowych już w momencie fotografowania. Aplikacja posiada również wbudowaną funkcję edycji zdjęć oraz zapewnia możliwość szybkiego ich wysyłania.

4. Z Aparat

Darmowe aplikacje ułatwiają robienie zdjęć i nakładanie filtrów w czasie rzeczywistym. Takie opcje posiada program stworzony przez programistów z GOMO.

Z Aparat umożliwia szybkie uchwycenie każdego momentu. Posiada również ułatwienia dostępu do opcji fotografowania w postaci gestów – wystarczy np. przesunąć ręką po ekranie, aby wykonać zdjęcie. To, co wyróżnia Z Aparat, to duża liczba dostępnych filtrów oraz wysoka intuicyjność obsługi.

3. Pudding Camera Photo Editor

Programiści z Camera Photo Editor postanowili stworzyć aplikację z możliwością kontrolowania funkcji już w trakcie fotografowania. Aplikacja oferuje opcję kompensacji ekspozycji zdjęć oraz możliwość nałożenia siatki, ułatwiającej kadrowanie.

Program wyposażono również w zaawansowany edytor, umożliwiający nakładanie filtrów. Do wyboru mamy symulacje 9 analogowych aparatów oraz 8 tradycyjnych klisz.

2. Retrica Discover Yourselfe

Darmowe aplikacje fotograficzne to specjalność programistów z Retrica. Drugi ich produkt w tym zestawieniu to bardzo bogaty edytor zdjęć – w tym przypadku skupili się na tzw. „selfie”.

Do dyspozycji otrzymujemy szereg filtrów, które możemy nakładać w czasie rzeczywistym. Istnieje również możliwość tworzenia GIFów z nagrywanych filmików. Ponadto, aplkacja jest wyposażona w ponad 100 tzw. „sticków”, czyli naklejek, dzięki którym ozdobimy nasze zdjęcie gotowymi i często zabawnymi grafikami. Dodatkowo, Retrica Discover Yourselfe oferuje funkcję wpisania dowolnego tekstu na już zrobione zdjęcie.

1. Snapseed

Programiści z Google także dostrzegli potrzebę edytowania zdjęć. Dlatego postanowili stworzyć aplikację, która intuicyjnością i łatwością użytkowania postawiła poprzeczkę bardzo wysoko. Już sama obsługa plików .jpg i .dng jest rzadkością wśród darmowych aplikacji.

Dodatkowo, Snapseed zawiera 29 filtrów i narzędzi, takich jak HDR, naprawianie, pędzel, perspektywa itp. Możemy też dopasować balans bieli, krzywe oraz kontrast. Ciekawą funkcją jest inteligentne rozszerzanie zdjęcia z automatycznym wypełnianiem pustych przestrzeni. Dzięki temu, po rozszerzeniu, piksele będą mniej widoczne. Ponadto, na zdjęcie możemy nanieść tekst, który w zależności od naszych preferencji będzie klasyczny lub stylizowany.

Darmowe aplikacje dla miłośników fotografii są coraz popularniejsze. Ich rozwój wynika z wyposażania telefonów w coraz to lepsze aparaty fotograficzne. Możliwości te zostały dostrzeżone przez programistów, dzięki czemu mamy do dyspozycji coraz nowsze i ciekawsze aplikacje. To, jakie wybierzemy, zależy w znacznej mierze od naszych potrzeb.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Michał Nielub Michał Nielub [+ info]

Z wykształcenia marketingowiec, z doświadczenia przedsiębiorca. Prowadzi własną firmę B&M Outsources, poza tym wspiera projekty inwestycyjne m.in. producenta mebli dla statków, hoteli, biur oraz gastronomii. Od 2014 roku jako wiceprezes zarządza Stowarzyszeniem Kreacje Innowacje, zajmującego się rozwojem przedsiębiorczości oraz kultury. Funkcję wiceprezesa pełni również w Stowarzyszeniu Pasażerów Kolejowych Siemianice. Poza pasjami biznesowymi, prywatnie podróżnik i stały bywalec festiwali, na które zabiera zarówno żonę oraz o ile okoliczności pozwalają - również dzieci. Ulubione miejsca? Kaszuby, Kraków oraz Toskania.

Zobacz również