TOP 5: Darmowe aplikacje ciążowe dla przyszłych rodziców

Darmowe aplikacje ciążowe pomogą przejść przez ten wyjątkowy, ale i ciężki okres. Nie zastąpią wizyt u ginekologa, jednak znacznie ułatwią zadbanie o prawidłowy przebieg ciąży. Które są najlepsze?

 
TOP 5: Darmowe aplikacje ciążowe dla przyszłych rodziców

Darmowe aplikacje ciążowe są tworzone z myślą o pełnieniu rozmaitych funkcji. Podstawowe opcje są z reguły takie same, różnią się od siebie głównie zakresem rozszerzeń, jakimi są m.in. kalendarz ciąży czy kalkulator tygodnia ciąży. Po jakie aplikacje zatem warto sięgnąć, aby kobiecie w ciąży ułatwić przetrwanie tego ciężkiego okresu?

5. ExpectingBaby Polska

Jest to bezpłatna aplikacja dostępna na urządzenia z systemem operacyjnym Android. Program oferuje funkcjonalność z uwzględnieniem trzech etapów: planowania, porodu oraz świętowania.

W rozdziale planowanie istnieje możliwość pozyskania informacji o przebiegu ciąży tydzień po tygodniu. Udostępniono również organizer zadań związanych z ciążą wraz ze wskazówkami na każdym jej etapie.

Etap porodu zawiera licznik skurczów umożliwiający ich monitorowanie. Pozwala to w jasny i precyzyjny sposób określić, czy to już czas porodu. Aplikacja ma również bardzo przydatną funkcję wytyczenia trasy dojazdu do szpitala (przy użyciu tylko jednego przycisku) oraz opcję powiadomienia znajomych o rozpoczęciu porodu.

Dział świętowanie umożliwia wysłanie spersonalizowanych powiadomień do rodziny i znajomych w momencie, gdy poród już się zakończył.

Dowiedz się więcej: Jak darmowe aplikacje ułatwiają nasze życie >>

4. Asystent ciążowy

Darmowe aplikacje ciążowe to w znacznej mierze różnego typu kalendarze oraz dzienniki. Program stworzony przez programistów z BlogSoft oferuje intuicyjne i szybkie wprowadzanie informacji do dziennika. Wadą może się tu okazać interfejs, który nie każdemu użytkownikowi przypadnie do gustu.

Dowiedz się więcej: Czego nie jeść w ciąży – jakich potraw i składników unikać? >>

3. Tygodnie ciąży – widet

Ta aplikacja stworzona przez programistów z Haekinen działa na zasadzie widgetu (elementu graficznego). Po jej zainstalowaniu, na ekranie smartfona będzie wyświetlana informacja o aktualnym tygodniu ciąży, wielkości płodu, odbytych wizytach lekarskich oraz innych ważnych zdarzeniach.

Co ważne, nie ma potrzeby wchodzenia w aplikację, by z niej korzystać. Jest to jej zdecydowana zaleta. Do wad należy natomiast zaliczyć ograniczoną funkcjonalność.

Dowiedz się więcej: USG w ciąży: kiedy, jak często i dlaczego jest ważne >>

2. Pregnancy Tracker (What to Expect)

Najlepsze darmowe aplikacje ciążowe charakteryzują się ogromem funkcjonalności. Taki właśnie jest program Pregnancy Tracker. Jest to solidne kompendium wiedzy o przebiegu ciąży i rozwoju dziecka. Aplikacja została wyposażona w wyszukiwarkę, która pomoże znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące ciąży. Ponadto, zawiera też wiele innych funkcji, takich jak: codzienne porady czy ponad 15 tys. artykułów medycznych.

Warto wiedzieć, że jest to aplikacja przeznaczona wyłącznie dla osób znających dobrze język angielski, ponieważ nie posiada polskiego tłumaczenia.

Dowiedz się więcej: Kalkulator ciąży i porodu – w czym pomoże przyszłej mamie? >>

1. Moja ciąża z eDziecko.pl

Ta aplikacja została stworzona na zlecenie Agora S.A. Do najważniejszych funkcjonalności należy zaliczyć organizer i dostęp do sklepu z niezbędnymi rzeczami dla kobiet w ciąży oraz dla małego dziecka.

Ważną kwestią jest fakt, że działa w trybie offline, zatem informuje o ważnych sprawach związanych z ciążą – nawet bez dostępu do internetu. To, co wyróżnia tę aplikację na tle konkurencji to autor – stworzenia została pod opieką merytoryczną ginekologa-położnika Grzegorza Południewskiego.

Dowiedz się więcej: Joga w ciąży – dlaczego warto i jak ją praktykować >>

TOP 5: Darmowe aplikacje ciążowe dla przyszłych rodziców - przyszła mama

Darmowe aplikacje ciążowe pomagają przejść przyszłym mamom przez ten trudny czas. Ułatwiają zorganizowanie dnia codziennego, przygotowanie wyprawki oraz zaplanowanie wizyt lekarskich. Co istotne, dostarczają również cennej i merytorycznej wiedzy w zakresie całego przebiegu ciąży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Michał Nielub Michał Nielub [+ info]

Z wykształcenia marketingowiec, z doświadczenia przedsiębiorca. Prowadzi własną firmę B&M Outsources, poza tym wspiera projekty inwestycyjne m.in. producenta mebli dla statków, hoteli, biur oraz gastronomii. Od 2014 roku jako wiceprezes zarządza Stowarzyszeniem Kreacje Innowacje, zajmującego się rozwojem przedsiębiorczości oraz kultury. Funkcję wiceprezesa pełni również w Stowarzyszeniu Pasażerów Kolejowych Siemianice. Poza pasjami biznesowymi, prywatnie podróżnik i stały bywalec festiwali, na które zabiera zarówno żonę oraz o ile okoliczności pozwalają - również dzieci. Ulubione miejsca? Kaszuby, Kraków oraz Toskania.

Zobacz również