Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów

Choinka świąteczna to jeden z najważniejszych atrybutów Bożego Narodzenia. Zainspiruj się naszymi pomysłami na jej przystrojenie!

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów
Choinka świąteczna może zostać udekorowana na różne sposoby.

Choinka świąteczna z migoczącymi światełkami to element, który w całym domu wprowadza bożonarodzeniową atmosferę.  Według tradycji pachnące, iglaste drzewo symbolizuje życie i odradzanie się, a obyczaj jego przyozdabiania przywędrował do nas z Niemiec. Co roku w Wigilię cała rodzina zawiesza na gałązkach ozdoby choinkowe ciesząc się ich urokliwym pięknem. Warto jednak poeksperymentować ze stylem i przystroić drzewko w oryginalny sposób. Jaki? Inspiracji jest naprawdę wiele!

Choinka świąteczna – pomysły na oryginalne drzewko bożonarodzeniowe

1. Choinka w stylu miszmasz

Ozdoby choinkowe przekazywane z pokolenia na pokolenie, błyszczące łańcuchy, bombki obsypane brokatem czy dekoracje wykonywane niezbyt zręcznymi jeszcze palcami najmłodszych członków rodziny – choinkowy miszmasz to jedna z najbardziej tradycyjnych form przyozdabiania drzewka. Pozorny chaos takiego stylu kryje w sobie mnóstwo sentymentu i gwarantuje, że choinka bożonarodzeniowa będzie niepowtarzalna.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze choinki żywe – które drzewko wybrać? >>

najpiękniejsza choinka świąteczna w stylu miszmasz

2. Biała choinka

Śnieżna atmosfera za oknem nie zawsze dopisuje. Dlaczego więc nie przenieść odrobiny białego puchu do wnętrza? Biała choinka to jeden z najmodniejszych sposobów przystrajania drzewka. W wielu sklepach z łatwością znajdziemy sztuczne, białe choinki.

Miłośnicy minimalizmu mogą zdecydować się na zawieszenie na takim drzewku jedynie jednokolorowych światełek. Można jednak pokusić się także o bombki obsypane mroźnym brokatem czy łańcuchy imitujące szron. Doskonale będą prezentować się także sopelkowe bombki.

Dowiedz się więcej: Choinka sztuczna vs. choinka żywa >>

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - biała choinka

3. Jednokolorowa choinka świąteczna

Idealnym sposobem na perfekcyjne dopasowanie drzewka do wystroju wnętrza będzie przyozdobienie jej ozdobami choinkowymi w jednym kolorze. Ze świętami najbardziej kojarzą się nam złoto i czerwień. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby stworzyć choinkę w niebieskim czy nawet różowym odcieniu.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze tradycje wigilijne w Polsce >>

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - jednokolorowa choinka

4. Żywe drzewko pełne symboli

Miłośnicy tradycji nie wyobrażają sobie świąt bez pachnących gałązek prosto z lasu. Na choince bożonarodzeniowej według obyczaju powinno znaleźć się kilka elementów o ważnej symbolice.

Na czubku umieszczamy więc gwiazdę wskazującą drogę do domu, a na gałązkach zawieszamy symbolizujące zdrowie i urodę jabłka oraz orzechy gwarantujące mądrość. Nie może zabraknąć także dzwoneczków obwieszczających dobrą nowinę.

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - dzwoneczki choinkowe

5. Choinka z drzewa

Polacy pokochali naturalny, skandynawski styl, dlatego w coraz większej ilości domostw świąteczny klimat podkreśla choinka wykonana z drewna. Najczęściej składa się ona z desek (często nieociosanych) układających się w kształt drzewka.

Taka dekoracja wyróżnia się subtelnością, przy czym zachowana zostaje tradycyjna symbolika drzewa.

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - choinka z drewna

źródło zdjęcia: inhabitat.com

6. Choinka bożonarodzeniowa ze sznurka

Takie drzewko z powodzeniem można wykonać samemu. Wystarczy zaopatrzyć się w kawałek grubego sznurka i znaleźć odpowiednie miejsce. Taka ozdoba doskonale będzie prezentować się na przykład na drzwiach. Wystarczy na ich powierzchni za pomocą sznura ułożyć kształt choinki. Całość świetnie dopełnią kolorowe światełka.

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - choinka ze sznurka

źródło zdjęcia: onionringsandthings.com

7. Choinka z książek

Szanujący się mól książkowy z pewnością będzie zachwycony możliwością stworzenia świątecznej dekoracji z ulubionych, literackich pozycji. Do stworzenia takiej choinki potrzebujemy sporej ilości książek, które należy układać jedna na drugiej w taki sposób, aby tworzyły kształt bożonarodzeniowego drzewka. Na szczycie takiej konstrukcji warto umieścić gwiazdę, która nada całości charakterystycznego wyglądu.

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - choinka z książek

8. Choinka do schrupania

Ozdoby na choinkę, które można spałaszować? Brzmi pysznie! Świetnym pomysłem na doskonałą zabawę może być przygotowanie dekoracji świątecznych w zaciszu kuchni. Na choince mogą zawisnąć pięknie ozdobione, pachnące pierniczki, wysuszone plastry pomarańczy, tradycyjne jabłka czy apetyczne cukierki w błyszczących opakowaniach. Drzewko palce lizać z pewnością zachwyci wszystkich łasuchów!

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - pierniczki

9. Choinka w leśnym stylu

Wielbicielom naturalnych ozdób choinkowych do gustu może przypaść typowo leśna stylizacja. Na żywym drzewku zamiast bombek mogą zawisnąć szyszki, orzechy, jabłka, a łańcuchy z powodzeniem zastąpią kwiaty gwiazdy betlejemskiej. Gałązki dla wzmocnienia efektu można ozdobić sztucznym śniegiem.

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - choinka naturalna

10. Choinka w wazonie

Jeżeli nie mamy ochoty na tradycyjne, duże drzewko choinka świąteczna może zmieścić się także w wazonie. Do dekoracyjnego flakony wkładamy zielone gałązki, które następnie ozdabiamy wybranymi elementami. Taki stroik będzie pięknie prezentować się na stole lub parapecie.

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - ozdobne gałązki

11. Choinka w wersji mini

Subtelną, bożonarodzeniową ozdobą może być choinka w nieco mniejszej wersji. Można wykonać ją na różne sposoby. Świetnym pomysłem jest stworzenie drzewka z szyszek, które montujemy na kartonowym stożku. W ten sam sposób można stworzyć choinkę z makaronu czy orzechów.

Dowiedz się więcej: Mała choinka: 7 niesamowitych inspiracji >>

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - choinka z szyszek

źródło zdjęcia: guidepatterns.com

Oryginalną ozdobą może być także drzewko zrobione z korków po winie czy samych bombek.

Dowiedz się więcej: Ozdoby świąteczne: zrób to sam >>

Najpiękniejsza choinka świąteczna - 11 pomysłów - choinka z korka

Dekorowanie bożonarodzeniowego drzewka to jedna z najpiękniejszych, świątecznych tradycji. Sposobów na oryginalny wygląd jest mnóstwo, dlatego już wcześniej warto zdecydować się na odpowiedni styl, aby swoją choinką zachwycić wszystkich wokół!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Mariola Krzyżak Mariola Krzyżak [+ info]

Cyfrowy nomada, kreatywna poszukiwaczka inspiracji, podróżuje wszędzie tam, gdzie można znaleźć miejsca idealne do pisania. Absolwentka filologii polskiej z zamiłowaniem buszująca po półkach księgarni i kolekcjonująca stare książki. Codziennie przelewa na ekran natłok myśli pozwalając im płynąć w świat. Nie może żyć bez porannej dawki nowinek ze świata polityki i nauki. Uwielbia dźwięk ruszającego samolotu, pieczenie chleba, malowanie ścian i przesiadywanie z laptopem w kawiarniach na całym świecie.

Zobacz również