TOP 5: Darmowe aplikacje dla właścicieli zwierząt

Jeżeli jesteś właścicielem zwierzaka, posiadasz smartfona i chcesz podążać za technologią – prezentujemy najlepsze darmowe aplikacje!

TOP 5: Darmowe aplikacje dla właścicieli zwierząt
Atrakcyjne gadżety na komórkę dla wielbicieli psów i kotów

Telefony i inne urządzenia mobilne, takie jak tablety stanowią powoli obowiązkowy gadżet każdego. Twórcy aplikacji ścigają się w tworzeniu równocześnie coraz nowszych i bardziej atrakcyjnych programów dotyczących niemal wszystkich dziedzin życia oraz zainteresowań.

Zwierzęta zawsze inspirowały, nic więc dziwnego, że istnieją darmowe aplikacje dla właścicieli czworonogów. Znaleźć można naprawdę tysiące gadżetów, które służą jako rozrywka, poradniki czy plannery.

Darmowe aplikacje dla miłośników zwierząt

1. Modern Pet

Jest to aplikacja mobilna, która skierowana jest do właścicieli psów i kotów. Bardzo atrakcyjny niezbędnik przypomni nam o obowiązkowym szczepieniu czy w razie choroby pupila, podaniu odpowiedniego lekarstwa. Aplikacja oferuje także informacje o numerze chipa i rodowodzie. Narzędzie posiada kalendarz, w którym dzięki przypomnieniom mamy pewność, że nie zapomnimy o wizycie u weterynarza.

  • Opcja indywidualnego profilu z informacjami – dla każdego psa i kota. Znajdziecie tu datę urodzin, historię pomiarów wagi, numer dokumentów, a nawet adres profilu na Facebooku
  • Przypomnienia dotyczące leków, szczepionek, odrobaczania, które pojawiają się bezpośrednio na ekranie telefonu
  • Pomiar wagi naszego zwierzaka
  • Galeria fotografii naszego kota lub psa (z możliwością udostępniania ich na portalach społecznościowych)

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj) i iOS (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Jak darmowe aplikacje ułatwiają nasze życie >>

2. Dog Whistle Free Animated

Darmowe aplikacje dla właścicieli psów to także okazja do wytrenowania naszego czworonoga. Dog Whistle Animated jest darmowym programem, który służy niczym prawdziwy gwizdek. Gadżet posiada różne częstotliwości, które słyszą tylko psy, w przeciwieństwie do człowieka. Gwizdek można dopasować do swojego psa i nauczyć go reagować na określoną częstotliwość. Twórcy aplikacji zapewniają, iż dzięki jej funkcjom ultradźwiękowym nie tylko możemy lepiej wytrenować naszego czworonoga, ale również uciszyć głośnego psa sąsiada czy odstraszyć agresywne zwierzę.

Podobnych darmowych aplikacji, które funkcjonują na zasadzie gwizdania istnieje sporo, oto kilka z nich: Whistle Dog Animated, Dog Whistle, Dog Whistle Training, Free Dog Trainer.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Jak oszczędzać, by podreperować swój budżet domowy? >>

3. DingDog

Pora na krajowy produkt. Darmowe aplikacje to nie tylko zagraniczne gadżety, ale także nasze polskie narzędzia na telefon.

Aplikacja DingDog to nie tylko narzędzie dla właścicieli psów, ale także serwis społecznościowy. Jaką spełnia rolę? Otóż dzięki niemu wielbiciele czworonogów mają nie tylko możliwość umawiania się na wspólne spacery czy dbania o swojego psa, ale również pomagania potrzebującym zwierzakom.

Na stronie www.dingdog.pl (sprawdź tutaj) znajdziecie informacje jak wyszukać znajomych oraz założyć konto, aby wprowadzić dane dotyczące naszego psa (między innymi informacje dotyczące szczepień, o których otrzymamy przypomnienie). Strona oferuje także liczne artykuły pełne porad dotyczących pielęgnacji naszych milusińskich. Dzięki aplikacji możemy również publikować zdjęcia i czy wysyłać wiadomości.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Żywienie psa – co, ile i kiedy może jeść pies? >>

4. Dog Training Clicker

Darmowe aplikacje to także możliwość zabawy w trenowanie naszych czworonogów. Jak na prawdziwy kliker przystało, również narzędzie mobilne wydaje charakterystyczny dźwięk niczym kliknięcie, które ma na celu nagrodzenie psa za wykonanie prawidłowo sztuczki. Aplikacja posiada bardzo łady interfejs oraz dobrze zaprojektowany dźwięk.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj) i iOS (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Jak dbać o kota brytyjskiego długowłosego? >>

5. MapMyDogWalk

Aplikacja przygotowana z myślą o miłośnikach aktywności fizycznej i długich spacerów ze swoim czworonogiem. Dzięki połączeniu z GPSem pozwala na śledzenie tras spacerowych, obliczenie czasu ich przejścia czy spalonych kalorii. Na mapie można również zaznaczyć przyjazne psom parki czy kawiarnie. Dzięki historii spacerów mamy szansę na lepsze poznanie okolicy oraz porównanie dziennie pokonanych dystansów.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj) i iOS (sprawdź tutaj)

Bonus: Human-to-Cat Translator oraz Dog Phrasebook Translator Joke

Darmowe aplikacje, których nie można brać na poważnie, ale nie przeszkadza to mieć frajdę z zabawy z naszymi zwierzętami. Aplikacje polegają na nagraniu dźwięków, jakie wydają nasze psy i koty i przeanalizowaniu ich. Tłumaczyć można zarówno z języka zwierząt jak i w drugą stronę. Czysta zabawa!

♦ Pobierz Human-to-Cat Translator na Android (sprawdź tutaj) i iOS (sprawdź tutaj)
♦ Pobierz Dog Phrasebook Translator na Android (sprawdź tutaj)

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Hintigo Hintigo [+ info]

HINTIGO to źródło najlepszych rozwiązań, porad i inspiracji, pozwalających szybko i skutecznie rozwiązać problemy życia codziennego. Wierzymy, że podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze kiedy dysponujemy kompletnymi i rzetelnymi informacjami. Pragniemy, aby każdy użytkownik odwiedzający nasz portal znalazł dokładnie to, czego w danym momencie poszukuje - odpowiedzi na pytanie, porady, instrukcji, przewodnika.

Zobacz również