3 najlepsze konta osobiste - ranking

Polecamy trzy najlepsze naszym zdaniem konta osobiste, które oferują obecnie banki. Konta są darmowe, a banki dodają do nich atrakcyjne bonusy.

 
3 najlepsze konta osobiste - ranking
Najatrakcyjniejsze rachunki osobiste

Ciężko wyobrazić sobie obecnie funkcjonowanie w finansowym świecie bez konta osobistego i tyczy się to większości dziedzin życia gospodarczego.

Płatności zdalne i pieniądz bezgotówkowy to rozwiązania pod wieloma względami górujące nad tradycyjnymi rozliczeniami gotówkowymi, rynek ten coraz bardziej się rozwija i wygląda na to, że nie ma już odwrotu. Konta osobiste stają się zatem produktem must have.

Wiele osób staje przed dylematem, jakie konto osobiste i w którym banku wybrać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorakich propozycji. Część kont jest zupełnie darmowa, inne konta osobiste są bezpłatne tylko wówczas, gdy spełnimy określone warunki. Często banki każą nam płacić także za korzystanie z karty, przelewy czy wybranie pieniędzy z bankomatu.

W tym artykule przedstawiamy trzy obecnie najlepsze, naszym zdaniem, konta osobiste. Wyjaśnimy również jakie czynniki powinniśmy brać pod uwagę przy ocenie atrakcyjności konta osobistego.

Dowiedz się więcej: Jak założyć konto w banku? >>

Konta osobiste godne uwagi

Aktualnie kilka rachunków bankowych, przy wymienionych w dalszej części artykułu założeniach, jest całkowicie darmowych. Są to m.in.:

 • Konto Proste Zasady Getin,
 • Konto 360° w Millennium,
 • Konto Jakie Chcę – Bank Zachodni WBK,
 • Nest Konto,
 • Konto Maksymalne BGŻ BNP Paribas,
 • Konto dla Ciebie Credit Agricole,
 • Konto Premium w T-Mobile Banku.

Kluczowe przy wyborze kont okazać się mogą zatem dodatkowe bonusy. Co banki mają do zaoferowania? Nest Konto oferuje premię 200 zł dla swoich klientów i 4% stałego oprocentowania na 3-miesięcznej lokacie oszczędnościowej.

Z kolei w Millenium Banku można liczyć na rok bezpłatnego ubezpieczenia assistance oraz oprocentowanie 2,7% do 100 000 zł.

Natomiast Getin Bank oferuje do 500 zł premii w Programie Poleceń oraz bardzo dobre konto oszczędnościowe – 3,5% do 12 miesięcy.

Dowiedz się więcej: Darmowe konto bankowe – w jakich bankach i dla kogo >>

Najlepsze konta osobiste – ranking

Oto trzy konta osobiste, których oferta jest obecnie najlepsza.

3. Nest Konto

Na najniższym stopniu podium naszego rankingu znalazło się Nest Konto. Oferta banku w zakresie kont osobistych jest atrakcyjna – prowadzenie konta, utrzymanie karty, krajowe przelewy internetowe są bezwarunkowo za darmo, a dodatkowo wypłaty z bankomatów również są darmowe.


Dla niektórych dużym plusem może być atrakcyjna oferta lokat oszczędnościowych. Młodsi użytkownicy z pewnością docenią także duży pakiet nowoczesnych rozwiązań mobilnych.

Jeżeli ktoś szuka po prostu darmowego konta osobistego, to Nest Bank będzie perfekcyjnym wyborem. Bank nie wymaga bowiem regularnych wpływów na konto, a wszelkie transakcje są darmowe.

2. Konto 360° w Millenium Bank

Drugie miejsce w naszym rankingu kont osobistych zajmuje Konto 360° oferowane przez Millenium Bank.

Za wyborem tym przemawiają zarówno atrakcyjne warunki dotyczące kosztów utrzymania i użytkowania konta, a także dodatkowe bonusy.

Po pierwsze, przelewy internetowe, jak i korzystanie z karty płatniczej są całkowicie darmowe. Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku wynosi 8 zł, jednak łatwo jej uniknąć – na konto musi wpłynąć 1 000 zł z innych banków oraz musi zostać wykonana jedna transakcja Blikiem. Dzięki takiej wpłacie unikniemy także opłat za kartę oraz uzyskamy darmowe wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą.

Millenium Bank oferuje również atrakcyjne oprocentowanie konta w wysokości 2,7 % do 100 000 zł.

1. Konto Proste Zasady w Getin Bank

Pierwsze miejsce należy do Konta Proste Zasady oferowanego przez Getin Bank.

Konto jest całkowicie darmowe pod warunkiem zachowania aktywności przez użytkownika. Oznacza to miesięczne wpływy na konto w wysokości 1000 zł i wykonywanie jednej transakcji bezgotówkowej za pomocą karty lub BLIKu miesięcznie.

W zamian klient otrzymuje darmową wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz przelewy krajowe w Bankowości Internetowej i Mobilnej. Użytkownik konta nie ponosi również żadnych kosztów związanych z wydaniem i użytkowaniem karty debetowej.

Tym, co jednak wyróżnia Gaetin Bank na tle konkurencji, jest świetna oferta oszczędnościowa, która wynosi 3,5% przez 12 miesięcy przy kwocie do 10 000 zł.

Getin Bank przygotował również promocję powitalną dla nowych klientów, którym rachunek bankowy został polecony przez osobę, która posiada już konto w tym banku.

Dodatkowo sami możemy polecać konto. Otwierając rachunek i zapisując się na stronie promocji, otrzymamy specjalny kod, który następnie możemy podarować kolejnym osobom. Za każdego nowego klienta, który wywiąże się z warunków otrzymujemy 100 zł. Maksymalnie możemy polecić 5 osób, zyskując tym samym nawet 500 zł!

Jest to więc świetna oferta dla osób szukających niedrogiego i nowoczesnego rachunku osobistego, a także tych z nas, którzy chcą na takim koncie oszczędzać.

Dowiedz się więcej: Konto Osobiste Proste Zasady Getin Bank 

Najlepsze konta osobiste – założenia

Poniżej przedstawiamy założenia, na podstawie których badaliśmy atrakcyjność kont osobistych:

 • płatność kartą – 800 zł miesięcznie,
 • wpływy na konto – 2 500 zł miesięcznie,
 • 5 wypłat z bankomatów miesięcznie,
 • 10 przelewów miesięcznie.

Natomiast jeśli chodzi o czynniki, które braliśmy pod uwagę, to były to przede wszystkim jak najniższe koszty utrzymania konta przy powyższych założeniach oraz ewentualne bonusy dla klientów.

Dowiedz się więcej: Najlepsze konto bankowe, czyli na co zwracać uwagę przy jego wyborze >>

Przygotowując zestawienie posiłkowaliśmy eksperckimi zestawieniami, weryfikując je z rzeczywistymi ofertami zamieszczonymi na stronach internetowych banków. Do rankingów, z których korzystaliśmy, należą m.in.:

 • jakoszczedzacpieniadze.pl (sprawdź tutaj)
 • najlepszekonto.pl (sprawdź tutaj)
 • totalmoney.pl (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Promocje bankowe, czyli jak zarabiać na bankach >>

3 najlepsze konta osobiste - kalkulator

TOP 3 kont osobistych – co wybrać?

Wbrew pozorom oferta kont osobistych pod względem kosztów ich utrzymania jest dosyć zróżnicowana. Wiele banków reklamuje się poprzez darmowe prowadzenie konta, co jest standardem, jednak ukryte opłaty kryją się za wypłatami z bankomatów, przelewami czy korzystaniem z karty płatniczej.

W powyższym rankingu przedstawiliśmy konta osobiste, w których nie tylko większość z powyższych kategorii jest darmowa, ale ponadto klientom oferowane są dodatkowe korzyści.

Getin Bank wyróżnia się atrakcyjną ofertą oszczędnościową i dodatkowymi programami lojalnościowymi dla Klientów Jednocześnie pozwala na uniknięcie opłat za prowadzenie konta poprzez określenie jasnych i prostych warunków aktywności użytkownika.

Dowiedz się więcej: Konto Osobiste Proste Zasady Getin Bank 

3 najlepsze konta osobiste - uśmiechnięta para

Na co zwracać uwagę szukając konta osobistego?

Wszystkie konta osobiste pozwalają na dokonywanie przelewów czy wypłacanie pieniędzy z bankomatów i o ich atrakcyjności decydują zazwyczaj dwie kategorie czynników:

 • koszty utrzymania konta osobistego,
 • dodatkowe bonusy (oprocentowanie, gratyfikacje itp.).

Konta osobiste z reguły nie są oprocentowane – do pomnażania gotówki służą inne produkty bankowe. Niektóre banki decydują się jednak na zaoferowanie klientom oprocentowanych w pewnym stopniu rachunków, oprocentowanie to jest oczywiście bardzo niskie. Może to okazać się kuszącą perspektywą, dającą poczucie, że pieniądze chociaż w małym stopniu na siebie pracują.

Dowiedz się więcej: Konto bankowe – rodzaje kont i ich charakterystyka >>

Wybierając konto osobiste przede wszystkim zwracamy jednak uwagę na koszty.

 • Ile kosztuje utrzymanie rachunku i karty płatniczej?
 • Jaki jest koszt przelewów?
 • Czy wypłaty z bankomatów są darmowe?

Koszty stanowią jedną z głównych determinant wyboru konta osobistego i zdecydowanie warto prześwietlić ofertę pod tym kątem, aby potem niemiło się nie zaskoczyć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
 • O autorze
 • Ostatnie artykuły
Hintigo Hintigo [+ info]

HINTIGO to źródło najlepszych rozwiązań, porad i inspiracji, pozwalających szybko i skutecznie rozwiązać problemy życia codziennego. Wierzymy, że podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze kiedy dysponujemy kompletnymi i rzetelnymi informacjami. Pragniemy, aby każdy użytkownik odwiedzający nasz portal znalazł dokładnie to, czego w danym momencie poszukuje - odpowiedzi na pytanie, porady, instrukcji, przewodnika.

Zobacz również