Grzegorz Bryszewski
Grzegorz Bryszewski
05 Lis, 2018 - 11:19
Aplikacje weselne - TOP 11, które pomogą w organizacji uroczystości weselnej

Aplikacje weselne – TOP 11, które pomogą w organizacji uroczystości weselnej

Grzegorz Bryszewski

Szybciej, wygodniej i skuteczniej. Poznaj najlepsze aplikacje weselne na smartfony, które pomogą Ci w organizowaniu wymarzonej uroczystości.

Organizacja uroczystości weselnej może być wyjątkowo trudnym, żmudnym i wyczerpującym wyzwaniem. Warto więc poznać aplikacje weselne, które ułatwią to zadanie, stanowiąc skuteczną alternatywę do wykonywania notatek na skrawkach papieru i długich rozmów telefonicznych z podwykonawcami.

Wybór darmowych aplikacji jest wyjątkowo szeroki, począwszy od planerów ślubnych, poprzez aplikacje zbierające zdjęcia lub aplikacje do odliczania dni. Poniżej przedstawiamy najlepsze i najbardziej użyteczne aplikacje, które pomogą Ci zorganizować wymarzoną uroczystość.

TOP 11: Najlepsze aplikacje weselne

11. PopPhoto Poses with Lindsay Adler – Wedding Poses edition

Język: angielski
System: IOS
Aplikacja płatna

Aplikacje weselne mogą pomóc w tak ważnej kwestii, jaką jest wykonanie zdjęć Pary Młodej. Program „PopPhoto Poses with Lindsay Adler” to propozycja dla początkujących fotografów weselnych albo Pary Młodej, której zależy na stworzeniu niebanalnych i dobrych technicznie zdjęć.

Głównym celem aplikacji jest inspiracja, program pokazuje bowiem ponad 50 póz Pary Młodej, które pozwolą na wykonanie ciekawych, romantycznych i niebanalnych zdjęć. Znajdziemy w nim również informacje techniczne pomagające w realizacji sesji zdjęciowej np. ustawienie aparatu, oświetlenie, efekty retuszowania, propozycje ustawienia małżonków. Dodatkowo aplikacja oferuje również filmy edukacyjne dla fotografów.

Dowiedz się więcej: TOP 5: Darmowe aplikacje dla pasjonatów fotografii

10. Wymarzony Ślub (Zankyou)

Język: polski, angielski
System: IOS, Android
Aplikacja darmowa

Aplikacja weselna „Wymarzony Ślub” to jedno z najbardziej popularnych i darmowych narzędzi do organizacji uroczystości dostępnych także w języku polskim. Program oferuje m.in.:

  • katalog firm, który pomoże w skontaktowaniu się z usługodawcami branżowymi w wielu kategoriach (miejsce, konsultant ślubny, catering itd.),
  • elektroniczną listę prezentów ślubnych, która pozwala na przesłanie prezentów gotówkowych bezpośrednio,
  • możliwość stworzenia specjalnej strony ślubu.

Strona, która może być udostępniona gościom, zawiera mapę dotarcia do sali weselnej, ustawienie stołów i miejsca dla gości, a także opcję „potwierdzenia obecności”, która pomaga w ustaleniu dokładnej liczby gości uroczystości weselnej. W skład programu wchodzi także odliczanie dni do ślubu.

Dowiedz się więcej: Wesele idealne, czyli najlepsze dekoracje na stół weselny

9. OURmusicplaylist

Język: angielski
System: Android
Aplikacja darmowa

A co z muzyką towarzyszącą najważniejszym elementom uroczystości weselnej? Jeśli zabraknie pomysłów na stworzenie takiej oprawy, to warto sięgnąć po niewielką i wyspecjalizowaną aplikację „OURmusicplaylist”.

Program potrafi podpowiedzieć ścieżkę dźwiękową na niemal każdą okazję – do pierwszego tańca, łapania bukietu i wejścia na salę. Oczywiście aplikacja zawiera także playlisty do krojenia tortu weselnego.

8. Organizator ślubu

Język: polski
System: Android
Aplikacja darmowa

„Organizator ślubu” to darmowy planer ślubny o wielu możliwościach. Jego producenci obiecują, że aplikacja zawiera wszystko, co może się przydać podczas przygotowań i planowania ślubu oraz wesela.

Aplikację podzielono na kilka małych programów:

  • Zadania (tutaj można ustalać ważne zadania i sprawdzać postępy ich realizacji),
  • Goście (program do sporządzenia listy gości),
  • Wydatki (ta funkcja programu umożliwia ewidencjonowanie wydatków),
  • Usługodawcy (ten program pozwala na szybki i łatwy kontakt z usługodawcami).

Aplikacja pozwala także na odliczanie dni do ślubu.

Dowiedz się więcej: Ile kosztuje wesele – budżet weselny pod kontrolą

7. +5000 Pomysłów Na Ślub

Język: polski
System: Android
Aplikacja darmowa

Ta wyjątkowo prosta aplikacja jest propozycją dla Par Młodych, które dopiero rozpoczynają planowanie swojej uroczystości weselnej. Program zawiera bowiem tylko i wyłącznie zdjęcia, które mają stanowić inspirację do stworzenia własnej uroczystości. Znaleźć tam można m.in. podpowiedzi zdjęciowe na temat dekoracji ołtarza, modę ślubną i kreatywnych uroczystości ślubnych.

Dowiedz się więcej: 6 pomysłów na małe wesele

6. WedPics

Język: angielski, polski
System: IOS, Android
Aplikacja darmowa

Zebranie i uporządkowanie wszystkich weselnych zdjęć zrobionych przez gości uroczystości może być i trudne i uciążliwe. Celem aplikacji weselnej WedPics jest pomoc w rozwiązaniu tego problemu. WedPics umożliwia wgrywanie zdjęć w dobrej rozdzielczości bezpośrednio do aplikacji,  stworzenie albumu ze wszystkimi fotografiami przesłanymi przez gości i zamówienie odbitek bezpośrednio z programu.

Ważną zaletą aplikacji jest fakt, że w przeciwieństwie do wielu programów fotografie są własnością Pary Młodej, twórcy programu nie roszczą sobie do nich praw i nie reklamują swojej usługi za pomocą zdjęć weselnych użytkowników.

5. Wedding Happy

Język: angielski,
System: IOS, Android
Aplikacja darmowa

Ten rozbudowany planer ślubny cechuje się wyjątkowo prostą obsługą i przejrzystym interfejsem. Używanie programu polega na ustaleniu terminu uroczystości i ustawieniu najważniejszych spraw do wykonania – później aplikacja przypomina o kluczowych sprawach (przypomnienie mogą trafiać także np. do świadków) i pokazuje progres przygotowań w postaci atrakcyjnych i czytelnych wykresów i tabelek. Inne możliwości aplikacji to np. budżetowanie wesela i dodawanie wydarzeń do kalendarza smartfonu.

Aplikacja wspiera także śluby osób tej samej płci i do działania nie potrzebuje dostępu do Internetu, co może stanowić duże ułatwienie na przykład dla osób często podróżujących.

4. Wedding Countdown Widget

Język: angielski,
System: Android
Aplikacja darmowa

Głównym celem tej niewielkiej aplikacji weselnej jest odmierzanie dni do ślubu. Twórcy zadbali o możliwość personalizacji (użytkownicy mogą dodać muzykę lub zdjęcia, które kojarzą im się z danym momentem) i udostępniania ważnych etapów przygotowań do uroczystości w atrakcyjny sposób w serwisach społecznościowych.

Dużą atrakcją programu jest możliwość odliczania w niestandardowych i romantycznych jednostkach czasu, czyli uderzeniach serca lub pocałunkach. „Nasz ślub odbędzie się już za 500 pocałunków” – może informować przyszła Para Młoda.

3. My Wedding Table Planner

Język: angielski,
System: Android
Aplikacja darmowa

Ten niewielki program to propozycja dla organizatorów dużych wesel, gdzie odpowiednie usadzenie gości może stanowić poważny problem. Aplikacja stanowi wygodną alternatywę do planowania listy gości i rozkładu stołów na papierze – umożliwia szybkie i łatwe aktualizowanie listy gości, zarządzanie uroczystościami dziennymi i wieczornymi, a także narysowanie przejrzystego rozkładu stołów weselnych.

Dodatkowa opcja programu to przesyłanie listy gości e-mailem do przyjaciół i rodziny.

Dowiedz się więcej: Modne zaproszenia ślubne – TOP 11 pomysłów

2. Tie Right

Język: angielski,
System: IOS
Aplikacja darmowa

W tym przypadku celem aplikacji jest… pomoc w zawiązaniu krawata. Program stanowi alternatywę dla lustra, albo oglądania filmików instruktażowych na serwisie Youtube i pokazuje 6 najpopularniejszych sposobów wiązania krawatów z kilku perspektyw. Użytkownicy aplikacji otrzymują także codzienne podpowiedzi na temat tego ważnego elementu męskiej mody.

1. Booksy

Język: angielski,
System: IOS
Aplikacja darmowa

Celem tej aplikacji weselnej jest ułatwienie kontaktu z usługodawcami. Program pomaga użytkownikom w znalezieniu usługodawcy (fryzjera, kosmetyczki, masażysty, manicurzystki, tatuażysty) w najbliższej okolicy i rezerwację wizyty/umówienie spotkania bez konieczności dzwonienia.

Dużą zaletą programu jest możliwość zapoznania się ze zdjęciami pokazującymi efekt pracy danego usługodawcy, łatwo jest także sprawdzić długość wizyty i zapłacić za nią z góry, przy użyciu smartfonu.

Dowiedz się więcej: Najpiękniejsze fryzury ślubne

Aplikacje weselne. Na co zwrócić uwagę?

Polecane przez nas aplikacje weselne to najciekawsze i najważniejsze programy, które mogą znacznie ułatwić przygotowania do ślubu i wesela. Oczywiście, wciąż powstają nowe programy, łatwo znaleźć także inne aplikacje o podobnych możliwościach.

Rozważając instalację darmowych programów, warto jednak starannie przeczytać ich zasady działania, część programów oferuje bowiem przydatne opcje w zamian na korzystanie z wrażliwych danych osobowych użytkowników, z kolei nowe programy mniej znanych producentów mogą zawierać wirusy i programy szpiegujące.

Pewnego rodzaju utrudnieniem w działaniu telefonu mogą być aplikacje weselne, które wymagają nieustannego działania w tle. Wspomniane programy nie narobią specjalnych szkód, ale mogą bardzo szybko rozładować baterię albo pobierać znaczne ilości danych. Użytkownicy, którzy nie korzystają z nielimitowanego internetu, mogą więc odczuć ich działanie w większych rachunkach za Internet.

ZOBACZ RÓWNIEŻ