ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
13 Cze, 2018 - 12:06
TOP 11: Darmowe aplikacje dla właścicieli zwierząt

TOP 11: Darmowe aplikacje dla właścicieli zwierząt

ARTYKUŁ PARTNERA

Jeżeli jesteś właścicielem zwierzaka, posiadasz smartfona i chcesz podążać za technologią – poznaj najlepsze darmowe aplikacje dla właścicieli zwierząt!

Telefony i inne urządzenia mobilne, takie jak tablety, stanowią obecnie obowiązkowy gadżet każdego nowoczesnego człowieka. Twórcy aplikacji prześcigają się w tworzeniu równocześnie coraz nowszych i bardziej atrakcyjnych programów dotyczących niemal wszystkich dziedzin życia oraz zainteresowań. Nic dziwnego więc, że istnieją również darmowe aplikacje dla właścicieli zwierząt. Wśród nich znajdziemy tysiące gadżetów ułatwiających życie, np. gwizdek dla psa, GPS czy różnego rodzaju planery.

Najciekawsze aplikacje dla właścicieli zwierząt – TOP 11

1. Modern Pet

Jest to aplikacja mobilna, która skierowana jest do właścicieli psów i kotów. Bardzo atrakcyjny niezbędnik przypomni nam o obowiązkowym szczepieniu czy w razie choroby pupila, podaniu odpowiedniego lekarstwa.

Aplikacja oferuje także informacje o numerze chipa i rodowodzie. Narzędzie posiada kalendarz, w którym dzięki przypomnieniom mamy pewność, że nie zapomnimy o wizycie u weterynarza.

  • Opcja indywidualnego profilu z informacjami – dla każdego psa i kota. Znajdziemy tu datę urodzin, historię pomiarów wagi, numer dokumentów, a nawet adres profilu na Facebooku,
  • Przypomnienia dotyczące leków, szczepionek, odrobaczania, które pojawiają się bezpośrednio na ekranie telefonu,
  • Pomiar wagi naszego zwierzaka,
  • Galeria fotografii naszego kota lub psa (z możliwością udostępniania ich na portalach społecznościowych).

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Jak darmowe aplikacje ułatwiają nasze życie 

2. Dog Whistle Free Animated

Darmowe aplikacje dla właścicieli zwierząt to także okazja do wytrenowania naszego czworonoga. Dog Whistle Animated jest darmowym programem, który służy niczym prawdziwy gwizdek. Gadżet posiada różne częstotliwości, które słyszą tylko psy, w przeciwieństwie do człowieka.

Gwizdek można dopasować do swojego psa i nauczyć go reagować na określoną częstotliwość. Twórcy aplikacji zapewniają, iż dzięki jej funkcjom ultradźwiękowym nie tylko możemy lepiej wytrenować naszego czworonoga, ale również uciszyć głośnego psa sąsiada czy odstraszyć agresywne zwierzę.

Podobnych darmowych aplikacji, które funkcjonują na zasadzie gwizdania istnieje sporo, oto kilka z nich: Whistle Dog Animated, Dog Whistle, Dog Whistle Training, Free Dog Trainer.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Jak oszczędzać, by podreperować swój budżet domowy? 

3. DingDog

Pora na krajowy produkt. Darmowe aplikacje dla właścicieli zwierząt to nie tylko zagraniczne gadżety, ale także nasze polskie narzędzia na telefon.

Aplikacja DingDog to nie tylko narzędzie dla właścicieli psów, ale także serwis społecznościowy. Jaką spełnia rolę? Otóż dzięki niemu wielbiciele czworonogów mają nie tylko możliwość umawiania się na wspólne spacery czy wymiany doświadczeń na temat dbania o swojego psa, ale również pomagania potrzebującym zwierzakom.

Na stronie www.dingdog.pl (sprawdź tutaj) znajdziemy informacje, jak wyszukać znajomych oraz założyć konto, aby wprowadzić dane dotyczące naszego psa (między innymi informacje dotyczące szczepień, o których otrzymamy przypomnienie).

Strona oferuje także liczne artykuły zawierające porady dotyczące pielęgnacji naszych milusińskich. Dzięki aplikacji możemy również publikować zdjęcia i wysyłać wiadomości.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Żywienie psa – co, ile i kiedy może jeść pies? 

4. PetBondCare

Kolejna aplikacja przygotowana przez polskich twórców, będąca portalem społecznościowym dla psów i ich właścicieli. Wprowadzamy w niej podstawowe informacje na temat naszego psa, takie jak: imię, data urodzenia czy rasa, jak również uzupełniamy profil o jego usposobienie, tryb życia oraz stan zdrowia.

Ta darmowa aplikacja pozwala również na zaplanowanie wizyt u weterynarza, prowadząc ich historię. Zawiera mapę okolicy z punktami przydatnymi dla psów i ich właścicieli (gabinety weterynaryjne, parki, hotele dla psów itp.), pozwalając zaplanować lepiej codzienne trasy naszych spacerów.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj)

5. Dog Training Clicker

Darmowe aplikacje dla właścicieli zwierząt to także możliwość zabawy w trenowanie naszych czworonogów. Jak na prawdziwy kliker przystało, również narzędzie mobilne Dog Training Clicker wydaje charakterystyczny dźwięk niczym kliknięcie, które ma na celu nagrodzenie psa za wykonanie prawidłowo sztuczki. Aplikacja posiada bardzo łady interfejs oraz dobrze zaprojektowany dźwięk.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj) i iOS (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Jak dbać o kota brytyjskiego długowłosego? 

6. Tractive Dog Walk

Aplikacja przygotowana z myślą o miłośnikach aktywności fizycznej i długich spacerów ze swoim czworonogiem. Dzięki połączeniu z GPS-em pozwala na śledzenie tras spacerowych czy obliczenie czasu, jaki potrzebujemy na pokonanie dystansu.

Ta darmowa aplikacja posiada rozbudowane funkcje społecznościowe, umożliwiające robienie zdjęć swojego pupila, dokumentowanie przebytych tras, a następnie dzielenie się nimi z przyjaciółmi. Dzięki historii spacerów mamy szansę na lepsze poznanie okolicy oraz porównanie dziennie pokonanych dystansów.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj)

7. Dog Walk Tracker & Reminder

Spełniająca podobną funkcję co jej poprzedniczka, ta darmowa aplikacja to najlepszy sposób, aby przypomnieć właścicielom, że czas na spacer ze swoim pupilem. Dostępna na androida, aplikacja prowadzi też „spacerowe” statystyki, dokumentując nasze wspólne trasy.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj)

8. Human-to-Cat Translator

Jeden z darmowych translatorów ludzkiej mowy na kocią! 175 jakościowych nagrań pochodzących od 25 kotów oraz różnego rodzaju odgłosy ptaków, psów czy myszek zapewnią jeszcze większą frajdę podczas zabawy z naszymi zwierzętami.

Posłuchaj, co ma do powiedzenia Twój kot. Odkryj, jak Twoje komendy brzmieć będą w kocim języku! Zaprojektowana by bawić Ciebie oraz Twojego kota, darmowa aplikacja zapewni wielogodzinną rozrywkę.

Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj) i iOS (sprawdź tutaj)

9. Dog Phrasebook Translator Joke

Stworzona z myślą o wszystkich, którzy lubią sobie czasem porozmawiać ze swoim pupilem, darmowa aplikacja pełni rolę translatora, który zamieni naszą mową w psią i na odwrót. Dowiedz się, co Twój pies ma Ci do przekazania.

Rozruszaj go trochę, wykorzystując do tego nagrania innych psów bądź kotów. Ta stworzona z przymrużeniem oka aplikacja na Androida zawiera wszystkie najpopularniejsze psie komendy!

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj)

10. Dog Breeds Encyclopedia

Jeżeli dopiero zastanawiasz się nad idealnym psem dla Ciebie lub też chciałbyś zgłębić wiedzę na temat konkretnej rasy, Dog Breeds Encylopedia będzie świetnym wyborem.

Ta aplikacja na androida umożliwia znalezienie informacji na temat charakterystycznych cech danej rasy, jak również jej historii czy miejsc występowania. Nie zabrakło również sławnych przedstawicieli. Najlepsza aplikacja dla każdego, kto pragnie poszerzyć swoją wiedzę na temat psów.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj)

11. Na4Łapy

Na koniec aplikacja, której społeczna wartość zasługuję na wszelkie formy uznania. Stworzona dla gdańskiego schroniska „Promyk”, aplikacja Na4Łapy pozwala przeglądać profile przebywających w nim zwierząt, pomagając przeprowadzić proces adopcji.

Oryginalnie zaprojektowany interfejs przypomina aplikację randkową. Każde ze zwierząt, które znajdziemy w schronisku ma tu swój profil z podstawowymi informacjami, historią oraz atrakcyjną galerią zdjęć. W aplikacji znajdziemy również odnośnik, umożliwiający wsparcie placówki przez system PayLine. Zebrane fundusze przeznaczone są na zakup żywności i środków medycznych.

♦ Pobierz aplikację na Android (sprawdź tutaj)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: