Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
07 Maj, 2019 - 14:43
Analizator Kredytowy BIK sposobem na sprawdzenie szans na kredyt

Analizator Kredytowy BIK sposobem na sprawdzenie szans na kredyt

Anna Wezgraj da Silva

Decyzja o zaciągnięciu kredytu została podjęta. Nie wiesz jednak, jak bank oceni Twoją zdolność kredytową. Analizator Kredytowy BIK to narzędzie dla Ciebie.

Zaciągnięcie kredytu to decyzja, którą należy dogłębnie przemyśleć, gdyż jest to zobowiązanie finansowe na długie lata. Warto dobrze przygotować się do tego przedsięwzięcia. Z pomocą przyjdą nam ,.in. nowoczesne narzędzia, takie jak Analizator Kredytowy BIK, dzięki któremu sprawdzimy swoją zdolność kredytową.

Zdolność kredytowa – co trzeba wiedzieć?

Kluczowy czynnik wpływający na decyzję banku odnośnie udzielenia kredytu to zdolność kredytowa. Od czego zależy? Między innymi od naszej dotychczasowej historii kredytowej, wysokości dochodów i wydatków, wieku, stanu cywilnego czy liczby osób będących na utrzymaniu przyszłego kredytobiorcy.

Dowiedz się więcej: Dobra historia kredytowa – jak poprawić swoją ocenę punktową BIK?

Jeśli więc mamy już upatrzone mieszkanie, które będzie tym wymarzonym M, warto najpierw sprawdzić swoją zdolność kredytową i przekonać się, jak wygląda nasza szansa na otrzymanie kredytu hipotecznego. Jak to zrobić?

Możemy udać się do doradcy finansowego, jednak równie dobrze możemy to sprawdzić samodzielnie za pomocą innowacyjnych narzędzi, takich jak Analizator Kredytowy Biura Informacji Kredytowej. Przewaga drugiego sposobu to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu – szybko możemy sprawdzić naszą sytuację i to bez potrzeby wychodzenia z domu. W jaki sposób działa ten kalkulator?

Analizator Kredytowy BIK – co to jest?

Jest to nowoczesne narzędzie, jedyny kalkulator, który obliczy szanse na otrzymanie kredytu w banku, uwzględniając przy tym dotychczasową historię kredytową. Co ważne, dokładnie te same informacje będzie analizować następnie bank, a więc zdecydowanie warto dokonać wcześniej samodzielnej symulacji, by lepiej zaplanować całe przedsięwzięcie.

W jaki sposób Analizator Kredytowy BIK ocenia zdolność kredytową? Działanie tego narzędzia można opisać w 4 prostych krokach:

  1. Kredytobiorca uzupełnia formularz z danymi na temat pożądanego kredytu.
  2. Kolejnym krokiem jest podanie informacji o swoich dochodach i wydatkach.
  3. Następnie system w sposób automatyczny pobiera dane dotychczasowej historii kredytowej z Raportu BIK.
  4. Ostatni krok to otrzymanie wyniku (czyli oceny szansy na kredyt) wraz z wyjaśnieniami.

Za pomocą Analizatora Kredytowego można więc w bardzo prosty i wygodny sposób policzyć swoje szanse na kredyt bankowy.

Jeżeli wynik obliczeń wskazuje na małe szanse, to Analizator wprost informuje, że nie powinniśmy wnioskować o kredyt. To jeszcze nie wszystko! Proponuje również np. jak można zmienić parametry kredytu, aby rata nowego kredytu była do udźwignięcia dla naszego budżetu domowego. Czasami wystarczy wydłużyć okres kredytowania, zmienić sposób spłaty kredytu na raty równe lub w ostateczności zmniejszyć kwotę kredytu.

Dzięki takim informacjom przyszły kredytobiorca będzie mógł ponownie zastanowić się nad parametrami kredytu bądź w ogóle nad jego zaciąganiem.

Dowiedz się więcej: Wybieramy kredyt hipoteczny – kalkulator vs. samodzielna ocena

Analizator Kredytowy BIK jest więc bardzo wygodnym i nowoczesnym narzędziem, które pozwala nie tylko na sprawdzenie szans na kredyt, ale również ostrzeże przyszłego kredytobiorcę przed nadmiernym zadłużeniem się i związanymi z tym problemami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ