ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
10 Paź, 2017 - 12:23
Akcesoria, które musisz mieć w swojej łazience

Akcesoria, które musisz mieć w swojej łazience

ARTYKUŁ PARTNERA

Nikt nie wyobraża sobie łazienki bez podstawowych sprzętów, takich jak umywalka, prysznic czy wanna. Pomieszczenie to oczywiście powinno być estetycznie urządzone, by budować klimat, sprzyjający codziennemu odpoczynkowi, jednak w tym przypadku zdecydowanie najważniejsza okazuje się jego funkcjonalność. W jakie przedmioty warto się wyposażyć, by wnętrze stało się odpowiednio praktyczne, a każdy użytkownik wychodził z niego w pełni zadowolony?

By wszystko znalazło swoje miejsce

Bałagan to nie jest to, czego oczekiwałoby się od łazienki. Nadmierny chaos przeszkadza szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z niedużym pomieszczeniem, typowym dla bloków.

W ogólnym rozgardiaszu trudno cokolwiek znaleźć, a rzeczy wypadające z szafek mogą się zwyczajnie potłuc, nie wspominając już o niezbyt estetycznych przedmiotach, które z jakiegoś powodu domownicy zdecydowali się trzymać na wierzchu. Właśnie dlatego tak potrzebne okazują się akcesoria do łazienki, doskonale wpisujące się w konkretną aranżację.

Aby zadbać o dobrą organizację, przydają się chociażby dodatkowe półeczki pod lustro czy kompaktowy regalik na kółkach, który można swobodnie przesuwać z miejsca na miejsce. Wiadomo też, że w łazienkach często składuje się ubrania, by móc je w odpowiednim momencie wrzucić do pralki.

Trzymanie „brudów” na widoku nie należy do najlepszych pomysłów, dlatego też warto rozejrzeć się za koszami na pranie lub wyższymi od nich koszami na bieliznę. Mogą być one wykonane z tworzywa sztucznego, rattanu lub wikliny. Ich kolor oraz charakter warto dopasować do konkretnego wystroju pomieszczenia. Mniejsze koszyki przydadzą się natomiast do przechowywania kosmetyków czy akcesoriów do mycia czy układania włosów. Przyda się także niewielki kosz na śmieci.

Zwiększamy wygodę

Wiadomo, że mydła i różnego rodzaju płyny trzeba w czymś przechowywać. Nie wszystkie opakowania, proponowane przez producentów, są na tyle estetyczne, by ustawiać je na otwartych półkach.

Właśnie dlatego nie zaszkodzi postawić na specjalnie zaprojektowane dozowniki. Obecnie projektuje się je w taki sposób, by doskonale wpasowały się w rozmaite łazienkowe stylizacje. Można wybierać spośród niewielkich buteleczek stojących i zbiorników naściennych.

Przydatne okazują się także uchwyty na papier oraz ręczniki. Oczywiście, trzeba wybrać na nie odpowiednie miejsce, by nie przeszkadzały w czasie korzystania z łazienki. Są różne rodzaje tego typu akcesoriów – stojaki, wieszaki na ścienne z klapką lub bez. Przy wyborze należy się kierować praktycznością danego rozwiązania oraz motywem, który pasuje do danego stylu wnętrza.

A może lepiej cały zestaw?

Kiedy dobierasz akcesoria do łazienki, musisz zachować jedność stylistyczną oraz zbliżone lub pasujące do siebie kolory. Jeśli masz problem z doborem kilku odmiennych rzeczy, możesz postawić na gotowe zestawy. Wtedy zyskujesz pewność, że wszystko będzie ze sobą we właściwy sposób współgrać.