Michał Nielub
Michał Nielub
20 Wrz, 2017 - 11:09
Akcesoria kominkowe do biokominka

Akcesoria kominkowe do biokominka

Michał Nielub

Akcesoria kominkowe są niezbędne do używania biokominków – sprawdź, co jest potrzebne, aby zawsze otaczać się ciepłem i wyjątkową atmosferą jaką kreują te urządzenia.

Akcesoria kominkowe do biokominków są obowiązkowe, aby móc w ogóle korzystać z tej formy ogrzewania. Niewątpliwą zaletą tych urządzeń jest brak potrzeby zastosowania specjalnych rozwiązań architektonicznych (np. ciągi kominowe), z drugiej strony istnieje szereg rzeczy, bez których kominki ekologiczne nie mogą funkcjonować. Sprawdź, co jest niezbędne.

Akcesoria kominkowe do biokominka - nowoczesne wnętrze

Biokominek narożny

Jeżeli myślimy o narożnym i wiszącym kominku ekologicznym, niezbędne okażą się takie akcesoria kominkowe, które umożliwią nam jego dogodne zawieszenie. Dotyczy to głównie konieczności posiadania listwy montażowej, którą można nabyć już od 45 zł.

Dowiedz się więcej: Jak urządzić salon z kominkiem? >>

Kominek ekologiczny – własny design

Akcesoria kominkowe do biokominków umożliwiają tworzenie własnych kompozycji. W tym celu potrzebne nam będzie przeszklenie wraz z podstawą, pojemnik na biopaliwo, wkłady kominkowe oraz opcjonalnie elementy ozdobne. Dzięki szerokiej ofercie można zaprojektować naprawdę atrakcyjny wizualnie biokominek, który będzie idealnie komponować się z aranżacją wnętrza naszego domu.

Akcesoria kominkowe – biopaliwo

Akcesoria kominkowe, bez których biokominek nie może funkcjonować, to biopaliwo. Dostępne są różne rodzaje.

  • Najtańsze są bioalkohole, bez żadnych dodatków np. aromatów. Litr takiej substancji dostępny jest już od 16 zł.
  • Jeżeli zależy nam na bezwonnych biopaliwach lub aromatyzowanych, wówczas musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 21 zł za litr.

Elementy dekoracyjne

Wyżej wspomniane elementy ozdobne to akcesoria kominkowe, dzięki którym nadamy tym urządzeniom pożądany przez nas charakter. W zależności od naszych preferencji, do wyboru mamy m.in. ceramiczne polana (drewienka), które do złudzenia imitują prawdziwe drewno. Bardzo ładnie wyglądają również dostępne ceramiczne kamyki.

W kominkach najprzyjemniejszym widokiem jest płonące drewno, a wszystko dzięki ciepłej barwie. Nasz biokominek można wyposażyć również w efekt żarzenia, dzięki czemu zadbamy o imitację klasycznego kominka wraz z klimatem, jaki tworzy.

Akcesoria kominkowe do biokominka - design

Akcesoria kominkowe do biokominków pozwalają na dowolną modyfikację tych urządzeń. Możemy skomponować i zaprojektować kominek ekologiczny w sposób nieosiągalny dla kominków klasycznych. Pożądany kształt można uzyskać, dobierając przeszklenia, rodzaj i wygląd wkładu kominkowego, a także poprzez odpowiednie dopasowanie elementów ozdobnych.

W przypadku biopaliwa istnieje możliwość dobrania klasycznego lub aromatyzowanego. W efekcie tego drugiego, w całym mieszkaniu będzie unosić się miły zapach np. lasu, morza, zielonej herbaty czy kawy.

Akcesoria kominkowe do biokominka - polana ceramiczne

ZOBACZ RÓWNIEŻ