Joanna Korgol-Śleziona
Joanna Korgol-Śleziona
28 Lut, 2017 - 15:22
9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim

9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim

Joanna Korgol-Śleziona

Ponadczasowy, elegancki, delikatny. Taki jest styl skandynawski. Pasuje do każdego wnętrza, któremu nadaje dostojnego, chłodnego charakteru. Oto 9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim.

1. Skandynawska łazienka – prostota i czystość formy (nowoczesny minimalizm z elementami ciepłych, naturalnych elementów)

Wystrój łazienki w stylu skandynawskim odpowiada prawie każdemu. Odnajdzie się tam zarówno prawdziwy esteta, jak i miłośnik elegancji, czy osoba preferująca styl nowoczesny. Dlaczego? Ponieważ styl skandynawski łączy w sobie w harmonijny sposób trzy elementy: prostotę, czystość formy oraz elegancję. Ciepłe, naturalne elementy sprawiają, że łatwo się w niej relaksujemy i świetnie czujemy.

9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim - drewniane ściany

2. Jasna kolorystyka – połącz biel z drewnem. Prosto i elegancko.

W stylu skandynawskim dominującą barwą jest biel. Kolor ponadczasowy i sprawiający, że wnętrze automatycznie nabiera eleganckiego charakteru. Jasna kolorystyka to również doskonały sposób na optyczne powiększenie niedużych przestrzeni. Musimy też pamiętać, aby biel połączyć koniecznie z ciepłym, naturalnym drewnem.

Dowiedz się więcej: Styl art deco w aranżacji wnętrz >>

9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim - jasne kolory

3. Drewniane dodatki do łazienki (zainwestuj w elementy bukowe, jesionowe, sosnowe lub dębowe)

W stylu skandynawskim królują drewniane dodatki. To nawiązanie do swoistej miłości Skandynawów do tego materiału. Chcąc wprowadzić ten element dekoracji do łazienki, warto zainwestować w drewniane meble. Jeśli to zbyt duży dodatek, to sięgnijmy po inne drewniane akcenty, jak chociażby fronty w drewnianej okleinie, płytki czy akcesoria łazienkowe o fakturze imitującej drewno.

Dowiedz się więcej: Styl skandynawski w aranżacji wnętrz >>

9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim - drewniane dodatki

4. Naturalny kamień – styl skandynawski w czystej postaci (postaw na strukturę i barwy natury)

Charakterystyczne dla stylu skandynawskiego, obok drewna, są dodatki z naturalnego kamienia. Warto zastosować takie rozwiązania, jak: płytki imitujące naturalne skały czy też poszukać wszelkich elementów dekoracyjnych fakturą przypominających naturalnie występujące w Skandynawii otoczaki – drobne, owalne kamienie.

Dowiedz się więcej: Inteligentna łazienka – nowoczesne rozwiązania na wyciągnięcie smartfona >>

9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim - naturalny kamień

5. Pomyśl o cegle i wybiel ją

Skandynawska łazienka to również oryginalność i naturalność. Aby ją podkreślić, na ścianach kładziemy bieloną lub zachowaną w pierwotnej formie cegłę.

Dowiedz się więcej: Styl retro w aranżacji wnętrz >>

9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim - bielona cegła

6. Szkło, światło i stalowe dodatki – chłodno i elegancko, skandynawsko

O skandynawskim stylu śmiało można powiedzieć, że posiada w sobie elementy ponadczasowości. Świadczą o tym dodatki ze stali (np. chromowane uchwyty czy srebrne mydelniczki), które dodatkowo w połączeniu ze szkłem pomagają optycznie powiększyć wnętrze. Zaś zestawione z bielą pięknie je rozświetlają. Dlatego rozwiązanie to poleca się do łazienek ciasnych i ciemnych – bez okna czy niedostatecznie doświetlonych.

Dowiedz się więcej: Minimalistyczna łazienka Twoich marzeń – 7 pomysłów >>

9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim - stalowe dodatki

7. Bo kontrasty mają znaczenie – połącz gładkie z chropowatym i przenieś się do Skandynawii

Dla stylu skandynawskiego charakterystyczne są wszelkiego typu kontrasty. I nie mówimy tu jedynie o kolorystyce, ale również o mieszaniu różnych faktur. Najczęstszy duet to: gładkie i chropowate powierzchnie. Zaleca się ich wykorzystanie na ścianach łazienki.

9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim

8. Łazienkowe dodatki utrzymane w skandynawskiej nucie

Ważnym elementem wykorzystywanym w stylistyce skandynawskiej są wszelkiego rodzaju dodatki. Powinny one nawiązywać do piękna natury i przyrody – nie tylko kolorystyką, ale samą swoją formą. Stąd też typowo skandynawskimi dodatkami będą akcesoria rattanowe, wykonane z wikliny lub też gliniane. Im bliżej natury – tym bliżej Skandynawii. Inna opcja zachęca nas do stosowania mocno kontrastujących dodatków typu czarna ramka na lustro lub ciemno-szare: kosz na bieliznę czy przybory łazienkowe.

Dowiedz się więcej: Kawalerka do wynajęcia – jak urządzić tanio i funkcjonalnie? >>

9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim - dodatki

9. Ciepłe akcenty połącz z chłodem bieli – stwórz prostą przestrzeń

Skandynawia kojarzy nam się z chłodnym klimatem i surowym krajobrazem. W stylu tym mile widziane są wszelkie sposoby przełamywania tego sterylnego charakteru wnętrz, poprzez stosowanie ciepłych odcieni, jak: brązów, szarości, beży czy zieleni.

Dowiedz się więcej: Wystrój wnętrz – najpopularniejsze style w urządzaniu mieszkania >>

9 pomysłów na wystrój łazienki w stylu skandynawskim - ciepłe akcenty

Skandynawska łazienka może mieć bardzo elegancki charakter. Możemy jednak zmienić ją też w budzące wiele emocji wnętrze. Tajemnica tkwi w doborze dodatków i zastosowanej kolorystyce. Tylko od naszej fantazji zależy, na który wariant się zdecydujemy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: