Suche, zniszczone włosy i rozdwojone końcówki to jedne z najczęstszych problemów z jakimi borykają się panie. Profesjonalne zabiegi fryzjerskie mogą nadszarpnąć zawartość portfela, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób można podratować swoją czuprynę domowymi sposobami. Jak nawilżyć włosy i sprawić by znów były zdrowe i lśniące?
Domowe sposoby na zniszczone włosy
1. Maski odżywcze na zniszczone włosy
Jednym ze skutecznych sposobów na odżywienie struktury włosa są maseczki i to niekoniecznie te sklepowe. Naturalne składniki znajdujące się niemal w każdej kuchni idealnie posłużą do samodzielnego stworzenia maseczki na włosy.
Takie produkty jak jogurt naturalny, miód, oliwa z oliwek czy żółtko jaja są łatwo dostępne, tanie i przede wszystkim skuteczne.
Aby stworzyć własną miksturę odżywczą wcale nie trzeba mieć żadnego doświadczenia. Przykładowo wystarczy połączyć pół kostki drożdży z jedną łyżeczką miodu i jedną łyżką jogurtu naturalnego, aby otrzymać odżywczą maseczkę na włosy.
Dowiedz się więcej: Jak dbać o włosy – najlepsze domowe maseczki na włosy >>

2. Olejek rycynowy na osłabione końcówki
Innym tanim i naturalnym sposobem na odżywienie włosów będzie zastosowanie olejku rycynowego. Jest tani i można go zakupić w każdej aptece.
Niewielką jego ilość wystarczy wmasować na zniszczone końcówki, pozostawić na noc, a rankiem umyć włosy szamponem. Aby efekty były widoczne, czynność tę należy powtarzać regularnie.

3. Odżywczy olej kokosowy
Olej kokosowy to domowe serum na zniszczone włosy. Jest produktem naturalnym, bardzo wydajnym, posiada kremową konsystencję, a do tego ładnie pachnie. Ważne by zakupić olej kokosowy nierafinowany, gdyż właśnie taki posiada najlepsze właściwości odżywcze i nie jest oczyszczony z zapachu.
Ten naturalny produkt posiada wiele zalet: stanowi ratunek nie tylko na zniszczone końcówki, ale również nawilża skalp, wzmacnia strukturę włosa i chroni czuprynę przed działaniem promieni UV.
Dowiedz się więcej: Olej kokosowy jako naturalny kosmetyk >>

4. Kosmetyki naturalne
Nieodpowiednie kosmetyki zawierające wiele sztucznych składników mogą przeciążać i uszkadzać włosy. Świetną alternatywą dla odżywienia włosów będą szampony i preparaty bazujące na naturalnych składnikach, takich jak np. wyciąg z pokrzywy czy czarnej rzepy.
Aby było jeszcze bardziej naturalnie można pokusić się o stworzenie własnych płukanek do włosów. Ich przygotowanie zajmie dosłownie chwilę – wystarczy zebrać na spacerze trochę rumianku lub pokrzyw i sporządzić z nich wywar. Włosy z pewnością docenią takie dary natury i odwdzięczą się blaskiem oraz zdrowym wyglądem.
Dowiedz się więcej: Jak wzmocnić cienkie włosy >>

5. Olejowanie włosów
Jak nawilżyć włosy? Kolejnym bardzo prostym sposobem będzie ich regularne (1-2 razy w tygodniu) olejowanie wykonywane na 30 minut przed myciem włosów. W tym celu na całej długości włosów (od nasady, aż po same końce) należy rozprowadzić wybrany olej, np. jojoba czy kokosowy i zabezpieczyć włosy ręcznikiem.
Uwaga! Właścicielki przetłuszczających się włosów mogą stosować taki zabieg tylko na same końcówki.
Jaki olej wybrać by uzyskać najlepszy efekt? Przykładowo olej makadamia przywróci blask i odżywi włosy farbowane, arganowy nada się niemalże do każdego typu włosów (również tych przetłuszczających się), a migdałowy będzie najlepszy dla włosów suchych i szczególnie potrzebujących regeneracji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ