ARTYKUŁ PARTNERA
ARTYKUŁ PARTNERA
17 Sty, 2020 - 11:23
3 powody, dla których pokochaliśmy ekspresy do kawy na kapsułki!

3 powody, dla których pokochaliśmy ekspresy do kawy na kapsułki!

ARTYKUŁ PARTNERA

Osoby, które stoją przed zakupem urządzenia do zaparzania kawy, w ostatnich latach coraz częściej wybierają ekspres na kapsułki. I nic w tym dziwnego, gdyż ma on wiele zalet.

Kawa jest uwielbiana przez miliony ludzi na całym świecie. Wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez wypicia choćby kilku łyków tego dodającego energii napoju.

Wyjątkowa prostota użytkowania

Ekspresy na kapsułki są tak skonstruowane, by ich obsługa była możliwie jak najbardziej intuicyjna. Mała liczba przycisków oraz możliwość wyboru pożądanego rodzaju kawy sprawiają, że z jego obsługą poradzi sobie każdy. Jak dokładnie działa ekspres na kapsułki?

Bardzo prosto! Najpierw, zaraz po uruchomieniu, urządzenie się nagrzewa. W tym czasie wystarczy włożyć kapsułkę z ulubioną kawą do specjalnej komory. W momencie jej zamknięcia kapsułka zostaje przebita w kilku miejscach, a do jej środka pod odpowiednim ciśnieniem (nawet do 19 barów) wtłaczana jest gorąca woda, która, przepływając przez kapsułkę, wydobywa ze znajdującej się w środku kawy to, co kochamy najbardziej – wspaniały smak i aromat.

Ogromną zaletą tego rodzaju urządzeń jest również czystość związana z jego użytkowaniem. Nie musisz systematycznie czyścić filtrów i usuwać fusów po kawie, gdyż te zostają w kapsułkach, które po zużyciu wpadają do specjalnego pojemnika. Wystarczy tylko raz na jakiś czas go opróżnić, a zużyte kapsułki oddać w butiku lub kurierowi podczas następnych zakupów.

Duża oszczędność czasu

Ekspres na kapsułki to urządzenie, w którym proces parzenia kawy trwa wyjątkowo krótko. Niektóre ze sprzętów (np. Nespresso Krups Inissia) potrafią przygotować doskonałe espresso czy lungo w niespełna minutę! Jeśli zależy ci na tym, by czas przygotowywania kawy był naprawdę minimalny, wybierz sprzęt, który szybko się nagrzewa. Urządzenia Nespresso Krups są gotowe do działania już po 25 sekundach od uruchomienia!

Różnorodność kaw do wyboru

Ekspresy kapsułkowe dają nam możliwość wypróbowania różnego rodzaju kaw – od prostego espresso, przez aromatyczne americano, aż po delikatne latte. To, jaką kawę przyrządzimy danego dnia, zależy tylko i wyłącznie od nas!

Do kapsułek przekonuje się coraz więcej osób, ponieważ zaparzając taką kawę, mamy pewność, że zawsze będzie smakować dokładnie tak samo. Precyzyjnie odmierzona odpowiednia ilość kawy zamknięta w hermetycznej aluminiowej kapsułce pozwala zachować wszystkie aromaty ziaren aż do momentu zaparzania.

Wybór kapsułek z kawą od Nespresso jest bardzo duży. Jeśli lubisz klasyczne espresso, możesz wybierać pomiędzy łagodnymi, delikatnymi, lekko słodkimi smakami, aż po te mocne i wyraziste. Podobnie jest z kapsułkami przeznaczonymi do lungo i kaw intensywnych. Swoją ulubioną kawę możesz również wybrać, kierując się krajem pochodzenia uprawy. Kapsułki do Nespresso Krups sprzedawane są w zestawach lub w opakowaniach po 10 sztuk. Takie rozwiązanie pozwala na wypróbowanie przeróżnych kawowych mieszanek.

Wiele zalet w małym urządzeniu

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego ekspresu do kawy? Pomyśl o tym na kapsułki. Szybkość użytkowania, prostota obsługi i gwarancja świeżości kawy niewątpliwie zachęcają do zakupu tego urządzenia. Dodatkowo kompaktowy rozmiar ekspresu, tak jak w przypadku Nespresso Krups Inissia, oraz nowoczesny design sprawiają, że taki ekspres pasuje do każdej kuchni!

ZOBACZ RÓWNIEŻ