Hintigo
Hintigo
11 Mar, 2020 - 17:32
3 najlepsze konta osobiste - ranking

3 najlepsze konta osobiste – ranking

Hintigo

Polecamy trzy najlepsze naszym zdaniem konta osobiste, które oferują obecnie banki. Konta są darmowe, a banki dodają do nich atrakcyjne bonusy i nowoczesne usługi.

Ciężko wyobrazić sobie obecnie funkcjonowanie w dzisiejszym świecie bez konta osobistego. Płatności zdalne i wymiany bezgotówkowe to rozwiązania pod wieloma względami górujące nad tradycyjnymi rozliczeniami gotówkowymi, rynek ten coraz bardziej się rozwija i wygląda na to, że nie ma już odwrotu. Konta osobiste stają się zatem niezbędne.

Wiele osób staje przed dylematem, jakie konto osobiste i w którym banku wybrać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorakich propozycji. Część kont jest zupełnie darmowa, inne konta osobiste są bezpłatne tylko wówczas, gdy spełnimy określone warunki. Często banki pobierają dodatkowe opłaty także za korzystanie z karty, przelewy czy wybranie pieniędzy z bankomatu.

W tym artykule przedstawiamy trzy obecnie najlepsze, naszym zdaniem, konta osobiste. Wyjaśnimy również jakie czynniki powinniśmy brać pod uwagę przy ocenie atrakcyjności konta osobistego.

Konta osobiste godne uwagi

Aktualnie kilka rachunków bankowych, przy wymienionych w dalszej części artykułu założeniach, jest całkowicie darmowych. Są to m.in.:

 • Konto Za Zero w PKO,
 • Konto 360° w Millennium,
 • Konto Proste Zasady Getin,
 • Nest Konto,
 • Konto Jakie Chcę w Santander,
 • Konto dla Ciebie Credit Agricole,
 • eKonto osobiste w mBank.

Kluczowe przy wyborze kont okazać się mogą zatem dodatkowe bonusy. Co banki mają do zaoferowania?

Nest Konto oferuje nowym klientom 4% stałego oprocentowania na lokacie oszczędnościowej, Getin Bank przyznaje do 100 zł premii za aktywne korzystanie z konta, a PKO przyznaje debet na koncie do 1 000 zł bez odsetek przez 30 dni.

Zobacz również Darmowe konto bankowe – w jakich bankach i dla kogo

Najlepsze konta osobiste – ranking

Oto trzy konta osobiste, których oferta jest obecnie najlepsza.

3. Nest Konto

Na najniższym stopniu podium naszego rankingu znalazło się Nest Konto. Oferta banku w zakresie kont osobistych jest atrakcyjna – prowadzenie konta, utrzymanie karty, krajowe przelewy internetowe są bezwarunkowo za darmo, a dodatkowo wypłaty z bankomatów również są darmowe.

Dla niektórych dużym plusem może być atrakcyjna oferta lokat oszczędnościowych. Młodsi użytkownicy z pewnością docenią także duży pakiet nowoczesnych rozwiązań mobilnych.

Jeżeli ktoś szuka po prostu darmowego konta osobistego, to Nest Bank będzie perfekcyjnym wyborem. Bank nie wymaga bowiem regularnych wpływów na konto, a wszelkie transakcje są darmowe.

2. Konto Proste Zasady w Getin Bank

Drugie miejsce w naszym rankingu kont osobistych zajmuje Konta Proste Zasady oferowane przez Getin Bank.

Konto jest całkowicie darmowe pod warunkiem zachowania aktywności przez użytkownika. Oznacza to wykonywanie jednej transakcji bezgotówkowej za pomocą karty lub BLIK-u miesięcznie.

W zamian klient otrzymuje darmową wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce i w UE oraz przelewy krajowe w Bankowości Internetowej i Mobilnej. Użytkownik konta nie ponosi również żadnych kosztów związanych z wydaniem i użytkowaniem karty debetowej.

W ramach promocji nowi klienci mogą również otrzymać 100 zł premii na zakupy w sklepie Decathlon. Premia jest przyznawana za aktywne korzystanie z konta (transakcje bezgotówkowe, regularne wpłaty na konto, korzystanie z aplikacji mobilnej).

1. Konto Za Zero w PKO

Na pierwszym miejscu w naszym rankingu znalazło się Konto Za Zero oferowane przez PKO.

Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, niezależnie od wartości miesięcznych wpływów czy transakcji kartą.

Za kartę debetową nie zapłacimy, jeśli wykonamy minimum 5 transakcji kartą lub BLIK-iem w okresie rozliczeniowym. Warunek dosyć łatwy do spełnienia, wystarczy zapłacić kartą za kawę czy zakupy w supermarkecie. W innym wypadku opłata za kartę wynosi 10 zł miesięcznie.

Dużym udogodnieniem, szczególnie dla zapominalskich, jest możliwość darmowej wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce za pomocą BLIK. Do wykonania takiej wypłaty wystarczy mieć przy sobie tylko telefon komórkowy.

Zobacz również Na czym polega płatność BLIK?

Z Kontem Za Zero nie zapłacimy również prowizji za wypłaty kartą z bankomatów za granicą. Musimy jednak liczyć się z potencjalną opłatą za przewalutowanie. Możemy jej uniknąć jeżeli w ramach konta otworzymy rachunek walutowy i skorzystamy z funkcji wielowalutowej karty debetowej.

W ramach konta możemy również skorzystać z usługi Debetu na koncie w wysokości do 1000 zł bez płacenia odsetek od wykorzystanej kwoty w danym miesiącu. Wysokość debetu jest ustalana indywidualnie na podstawie średnich miesięcznych systematycznych wpływów. Korzystanie z debetu wiąże się jednak z pobraniem jednorazowej prowizji w wysokości 5 zł.

Warto wiedzieć, że PKO BANK POLSKI SA otrzymał nagrodę „Bank of the Year 2019 in Poland” przyznawaną przez brytyjski miesięcznik „The Banker” za m.in. innowacyjne rozwiązania technologiczne, rozwój aplikacji mobilnej IKO, wykorzystanie technologii blockchain, czy utworzenie Chmury Krajowej.

Najlepsze konta osobiste – założenia

Poniżej przedstawiamy założenia, na podstawie których badaliśmy atrakcyjność kont osobistych:

 • płatność kartą – 800 zł miesięcznie,
 • wpływy na konto – 2 500 zł miesięcznie,
 • 5 wypłat z bankomatów miesięcznie,
 • 10 przelewów miesięcznie.

Natomiast jeśli chodzi o czynniki, które braliśmy pod uwagę, to były to przede wszystkim jak najniższe koszty utrzymania konta przy powyższych założeniach oraz ewentualne bonusy dla klientów.

Zobacz również Najlepsze konto bankowe, czyli na co zwracać uwagę przy wyborze

Przygotowując zestawienie posiłkowaliśmy eksperckimi zestawieniami, weryfikując je z rzeczywistymi ofertami zamieszczonymi na stronach internetowych banków. Do rankingów, z których korzystaliśmy, należą m.in.:

 • jakoszczedzacpieniadze.pl (sprawdź tutaj)
 • najlepszekonto.pl (sprawdź tutaj)

Na co zwracać uwagę szukając konta osobistego?

Wszystkie konta osobiste pozwalają na dokonywanie przelewów czy wypłacanie pieniędzy z bankomatów i o ich atrakcyjności decydują zazwyczaj dwie kategorie czynników:

 • koszty utrzymania konta osobistego,
 • dodatkowe bonusy (oprocentowanie, gratyfikacje itp.).

Konta osobiste z reguły nie są oprocentowane – do pomnażania gotówki służą inne produkty bankowe. Niektóre banki decydują się jednak na zaoferowanie klientom oprocentowanych w pewnym stopniu rachunków, oprocentowanie to jest oczywiście bardzo niskie. Może to okazać się kuszącą perspektywą, dającą poczucie, że pieniądze chociaż w małym stopniu na siebie pracują.

Zobacz również Konto bankowe – rodzaje kont i ich charakterystyka

Wybierając konto osobiste przede wszystkim zwracamy jednak uwagę na koszty.

 • Ile kosztuje utrzymanie rachunku i karty płatniczej?
 • Jakie warunki należy spełnić, żeby uniknąć opłat
 • Jaki jest koszt przelewów?
 • Czy wypłaty z bankomatów są darmowe?

Koszty stanowią jedną z głównych determinant wyboru konta osobistego i zdecydowanie warto prześwietlić ofertę pod tym kątem, aby potem niemiło się nie zaskoczyć.

Wbrew pozorom oferta kont osobistych pod względem kosztów ich utrzymania jest dosyć zróżnicowana. Wiele banków reklamuje darmowe prowadzenie konta, co jest standardem, trzeba jednak uważać na zapisy “drobnym druczkiem”. Opłaty często kryją się za wypłatami z bankomatów konkurencyjnych banków, przelewami czy korzystaniem z karty płatniczej.

Przed otwarciem konta warto również rozważyć, czy jesteśmy w stanie spełnić wszystkie warunki, aby było ono darmowe. O ile minimalne miesięczne wpływy na rachunek dosyć łatwo osiągnąć jeśli mamy stały dochód, o tyle realizacja płatności bezgotówkowych będzie wymagała zmiany nawyków od osób, które do tej pory posługiwały się jedynie gotówką.

W powyższym rankingu przedstawiliśmy konta osobiste, w których nie tylko większość operacji jest darmowa, ale ponadto klientom oferowane są dodatkowe korzyści i nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Zobacz również