Joanna Korgol-Śleziona
Joanna Korgol-Śleziona
15 Cze, 2018 - 10:33
Aplikacje dla podróżnika - 20+ najlepszych

Aplikacje dla podróżnika – 20+ najlepszych

Joanna Korgol-Śleziona

Podróże, wyjazdy, zwiedzanie – tak! Tylko wtedy życie ma smak, kiedy poznajemy nowe zakątki świata. Poznaj przydatne aplikacje dla podróżnika – wyprawy staną się nie tylko łatwiejsze, ale i bardziej efektywne.

O tym, że podróże kształcą, a poznawanie nowych ludzi czy kultur sprawia radość, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Warto natomiast poświęcić chwilę aplikacjom czy programom, które ułatwiają nam podróżować na miarę XXI wieku. Deweloperzy prześcigają się w tworzeniu rozwiązań, które uprzyjemnią nam nasze wyprawy. Przedstawiamy więc najlepsze aplikacje dla podróżnika!

Dzięki nim nie przeoczymy żadnego ciekawego miejsca, a lokalne tajemnice będą stały przed nami otworem. Oto zestawienie najciekawszych bezpłatnych aplikacji, które pomogą nam zaplanować naszą podróż, przygotować się do niej, a następnie trafić do celu!

Aplikacje dla podróżnika – planowanie podróży

Obecnie na rynku można znaleźć całkiem sporo aplikacji czy programów, które mogą służyć jako planery podróży. Oto kilka najciekawszych aplikacji na nasz telefon:

TripAdvisor (sprawdź tutaj) – wyszukiwarka informacji na temat hoteli, restauracji i atrakcji turystycznych. Aplikacja pełna jest amatorskich, prywatnych zdjęć, które ukazują prawdziwy wygląd niektórych miejsc.

Booking (sprawdź tutaj) – wyszukiwanie i rezerwacja noclegów w hotelach na całym świecie. Aplikacja pozwala na sortowanie wyników wg interesujących nas kryteriów. Za jej pomocą można też odwołać rezerwację w niezwykle prosty sposób.

Airbnb (sprawdź tutaj) – aplikacja kojarząca osoby poszukujące noclegu z właścicielami niebanalnych obiektów noclegowych typu mieszkania i domy wakacyjne czy gospodarstwa agroturystyczne.

Trivago (sprawdź tutaj) – aplikacja, która gromadzi informacje o cenach noclegu w różnych rodzajach zakwaterowania na całym świecie. Umożliwia łatwe wyszukiwanie i porównywanie ofert noclegowych w interesującym nas miejscu.

PackPoint (sprawdź tutaj) – aplikacja przydatna dla osób, które mają problem z pakowaniem przed podróżą. Narzędzie pomaga je zgromadzić, uwzględniając takie kategorie, jak: wiek, płeć czy miejsce oraz czas pobytu. Dodatkowo otrzymujemy dane na temat aktualnych warunków pogodowych.

Couchsurfing (sprawdź tutaj) – wyszukiwarka darmowych miejsc noclegowych u miejscowych.

Dowiedz się więcej: Po czym poznać najlepsze biura podróży? >>

Orientacja w terenie / Podróżowanie

Triposo (sprawdź tutaj) – aplikacja posiadająca potężną bazę atrakcji turystycznych, restauracji i hoteli w pobliżu. W ramach działania wysyła informacje na temat atrakcji znajdujących się w pobliżu. Posiada też mapy działające offline.

OsmAnd (sprawdź tutaj) – Mapy i Nawigacja – aplikacja oferująca przystępną nawigację offline.

Jak dojadę (sprawdź tutaj) – to aplikacja dedykowana osobom podróżującym po Polsce. Ułatwia orientację w terenie, wskazuje sposoby dotarcia w wybrane miejsce np. za pomocą miejskiej komunikacji publicznej. Informuje też o godzinie odjazdu wybranych środków transportu. Pozwala również na wybór opcji podróży z przesiadkami lub bez nich.

LonelyPlanet (sprawdź tutaj) – dzięki tej aplikacji łatwo znajdziesz pomysły na atrakcyjne wycieczki do miejsc wartych uwagi.

Google Maps (sprawdź tutaj) – narzędzie, dzięki któremu można szybko zapoznać się z rozkładem ulic, a także wyznaczyć trasę czy znaleźć interesujące nas miejsca na dowolnym obszarze całego świata.

Dowiedz się więcej: Styl kolonialny w aranżacji wnętrz >>

Aplikacje dla podróżnika – transport

BlaBlaCar (sprawdź tutaj) – bezpłatna aplikacja, która pozawala na aranżowanie tańszych przejazdów międzymiastowych dzięki kojarzeniu osób jadących w danym kierunku i poszukujących taniego transportu. Wystarczy wybrać pasującą nam godzinę podróży, jak również kierowcę, odpowiadającego naszym preferencjom, aby cieszyć się tanim podróżowaniem w idei tzw. carpooling’u (udostępnianie innym osobom wolnych miejsc we własnym samochodzie lub korzystanie z wolnego miejsca w cudzym aucie w celu podwózki w dane miejsce).

Skyscanner (sprawdź tutaj) – dostępny również w polskiej wersji, serwis Skyscanner oferuje wyszukiwarkę pomagającą znaleźć optymalne połączenia samolotowe. Baza przeszukuje dane z ponad 1 000 linii lotniczych, umożliwiając znalezienie najbardziej dogodnych dla nas lotów. Skyscanner Polska posiada przyjazny użytkownikowi, łatwy w obsłudze interfejs.

Flightradar24 Flight Tracker (sprawdź tutaj) – zamień swój telefon lub tablet w globalny radar połączeń lotniczych, umożliwiający śledzenie lotów online. Śledź wybrane przeloty w czasie rzeczywistym, kilometr po kilometrze.

Dowiedz się więcej: Czym się różni last minute od first minute >>

Aplikacje poradnikowe dla podróżników

iPolak (sprawdź tutaj) – rekomendowana przez Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, bezpłatna aplikacja umożliwiająca szybki dostęp do danych na temat każdej ambasady Polski na świecie plus informacje o przepisach celnych i wizach.

XE Currency (sprawdź tutaj) – aplikacja umożliwiająca szybkie przeliczanie walut z uwzględnieniem aktualnych kursów. Na publikowanym przez nią wykresie można też zaobserwować, jak się zmienia cena danej waluty.

Dowiedz się więcej: Bagaż podręczny – wymiary i co można spakować >>

Aplikacje pogodowe

Pogoda Yahoo (sprawdź tutaj) – darmowa aplikacja, dostarczana przez Yahoo na telefony z systemem Android. Program zbiera dane pogodowe dla miejsc z całego świata, zawierająca również bardzo obszerną bazę polskich miejscowości. Umożliwia dodanie kilku miejsc, dla których będzie sprawdzana pogoda, jak również określa pogodę dla bieżącej lokalizacji na podstawie sygnału GPS.

Kontakt z bliskimi w podróży

Skype (sprawdź tutaj) – powszechnie znany i rozbudowany komunikator. Za jego pośrednictwem można wysyłać zdjęcia oraz prowadzić wideo rozmowy. Do jej działania niezbędny jest dostęp do WiFi.

Instagram (sprawdź tutaj) – aplikacja i serwis społecznościowy w jednym. Za jej pośrednictwem można dzielić się z innymi zdjęciami z podróży, a także wgrywać krótkie filmiki. Posiada też integrację z Facebookiem.

WhatsApp (sprawdź tutaj) – darmowy niezawodny komunikator do rozmów tekstowych, jak i połączeń głosowych oraz video rozmów.

Dowiedz się więcej: Darmowe WiFi – jak i gdzie szukać? >>

Aplikacje dla podróżnika – komunikacja

Google Translator (sprawdź tutaj) – tłumacz z opcją zapamiętywania przetłumaczonych zwrotów. Wygodna aplikacja dla globtroterów.

Voice Translator (sprawdź tutaj) – niezbędnik każdego, kto wybiera się za granicę, ale nie zna dobrze języka, którym się tam włada. Aplikacja ułatwia tłumaczenie. Wyniki translacji otrzymujemy zarówno w postaci pisemnej, jak i dźwiękowej.

Wybór darmowych aplikacji jest naprawdę szeroki, począwszy od planerów podróży, poprzez aplikacje transportowe, pogodowe czy komunikatory. Nasze telefony stają się więc przenośną bazą danych, dostępną 24/7, dzięki czemu możemy swobodnie, bezpiecznie podróżować do najodleglejszych nawet zakątków Ziemi. Aplikacje dla podróżnika wydają się więc niezbędne w dobie podróżowania w XXI wieku!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: