Urszula Stanisławska-Hunek
Urszula Stanisławska-Hunek
22 Maj, 2017 - 15:27
10 pomysłów na prezent na Dzień Matki

10 pomysłów na prezent na Dzień Matki

Urszula Stanisławska-Hunek

Prezentujemy 10 ciekawych pomysłów na prezent na Dzień Matki. Jak w oryginalny sposób złożyć mamie życzenia w dniu 26 maja?

Prezent na Dzień Matki – jeśli mieszkasz ze swoją mamą

Wspólne przebywanie pod jednym dachem stwarza mnóstwo ciekawych możliwości. W tym wyjątkowym dniu nasze mamy powinny oderwać się od codziennych obowiązków. Niech nie myślą, że trzeba zrobić zakupy, odprowadzić do przedszkola młodsze rodzeństwo, ugotować obiad i posprzątać mieszkanie. Te wszystkie prace zróbmy za mamę – z uśmiechem na ustach! No i złóżmy życzenia wręczając prezent na Dzień Matki w postaci pięknego bukietu czerwonych róż.

Dowiedz się więcej: Najlepsze kwiaty doniczkowe na prezent – TOP 7 pomysłów >>

Prezent na Dzień Mamy

Domowe święto

W posprzątanym mieszkaniu, wśród uśmiechniętych domowników, możemy spędzić wspaniale czas przy obiedzie, własnoręcznie upieczonym cieście, z lampką dobrego wina. Całości dopełnią kwiaty i złożone życzenia. Po takim przyjęciu posprzątajmy, by Dzień Matki był wyjątkowy od początku do końca.

Dowiedz się więcej: Jak wybrać wyjątkowy prezent dla każdego? >>

Prezent na Dzień Matki

A może wspólne wielkie wyjście?

Każda mama z pewnością będzie zadowolona, kiedy otrzyma prezent na Dzień Matki w postaci z zaproszenia na uroczysty obiad, do kawiarni lub do kina. Taki pomysł wymaga małych przygotowań i wtajemniczenia pozostałych członków rodziny.

Mamie będzie przyjemnie, jeśli razem z nią świętować będą najbliżsi. Zadbajmy o dobry humor i nie myślmy, ile wydaliśmy z kieszonkowego lub z ciężko zarobionej pensji! A pan mąż może zaprosi swoją ukochaną na tańce?

Wielkie wyjście - prezent na Dzień Mamy

Domowe SPA

Mama, jak każda kobieta, uwielbia relaks, połączony z dobroczynnym działaniem maseczek, olejków i kremów. Warto zadbać, by Dzień Matki pozostał w pamięci naszej mamy, jako dzień zaskakująco inny od wszystkich. Kąpiel, maseczka na twarzy, blask świec i godzina niezakłóconego niczym wypoczynku, to propozycja niekosztowna, a bardzo miła.

Domowe SPA - prezent na Dzień Matki

Prawdziwe SPA

Super! Jeśli myślimy o zaproponowaniu mamie wspaniałego wypoczynku w swojej miejscowości, albo w czasie pobytu weekendowego, zostaniemy z pewnością docenieni. W naszym kraju nie brakuje pięknych miejsc, w których przeprowadza się zabiegi SPA, w zróżnicowanych cenach, na każdą kieszeń.

SPA - prezent na Dzień Matki

Kupujemy prezent

Prezent na Dzień Matki to najpopularniejszy sposób podziękowania za wychowanie i wyrażenie własnych uczuć. Prawdziwy prezent, to przemyślany zakup rzeczy, która sprawi mamie prawdziwą przyjemność!

Pamiętajmy, że prezent dla mamy ma być upominkiem osobistym. Nie kupujmy więc zestawu misek, rękawic kuchennych lub pościeli. Jeśli nie stać cię na super robota kuchennego – nie obdarzaj mamy praktycznymi prezentami. Nie o to chodzi!

Kupmy fajną książkę, jedwabną bluzkę, kartę upominkową na modne kosmetyki lub wizytę do fryzjera. Uśmiech mamy powie, czy trafiłeś w sedno!

Dowiedz się więcej: Prezent dla babci – 11 najlepszych pomysłów >>

Perfumy prezent na Dzień Matki

Wycieczka? Czemu nie!

Żyjemy w świecie, w którym wszystko jest możliwe. Wycieczki krajowe i zagraniczne są w zasięgu ręki. Na taki prezent na Dzień Matki powinna złożyć się cała rodzina, no i należy mamę wysłać  z ukochanym, bo dzielenie się szczęściem jest najważniejsze! Taki upominek nie należy do najtańszych, należy pamiętać, że termin musi odpowiadać mamie i jej mężowi/partnerowi, by wycieczka nie stała się problemem.

Wycieczka - prezent na Dzień Matki

A jeśli jeszcze nie zarabiam?

Własnoręcznie wykonane prezenty należą do tych najbardziej oczekiwanych i wzruszających. Dziecku należy podpowiedzieć, że mama zasługuje na pamięć i wyjątkowy upominek. Tato, wspólnie z dzieckiem, może przygotować kartkę z życzeniami, zaprosić mamę na wspólny spacer, lub wyprawę rowerową za miasto. W tym wypadku kanapki wykonajcie również samodzielnie! Mama świętuje.

Prezent na Dzień Matki

Obraz dla mamy

Ciekawym prezentem na Dzień Matki jest własnoręcznie wykonany obraz lub obrazek. Może się na nim znaleźć portret mamy, bukiet kwiatów, pejzaż, co nam wyobraźnia podpowie.

Młodszym trzeba oczywiście pomóc, starsi niechaj pokuszą się o pracę wykonaną ciekawą techniką w większym formacie. Może nawet prawdziwy obraz?

W każdym wypadku należy zadbać, by nasze wytwory były estetyczne, przygotowane do zawieszenia w miejscu, w którym mama lubi przebywać.

Obraz - prezent na Dzień Matki

Jestem prezentem

Każda mama, w każdym wieku, dba o swoje dziecko i wyczekuje jego przyjścia, nawet jeśli jej maluch ma 50 lat i siwe włosy. Jesteś prezentem, więc zadbaj, by w ciągu całego roku pamiętać o swojej mamie. Twoje sukcesy i obecność cieszą najbardziej. W Dniu Matki nie zapomnij o poświęceniu swojej mamie czasu – na wspólną kawę, rozmowę, spacer i obejrzenie albumu ze zdjęciami. Telefon z życzeniami, jako dowód, że pamiętasz – to za mało. Mama czeka właśnie na ciebie.

Wspólnie spędzony czas na Dzień Matki

ZOBACZ RÓWNIEŻ