Anna Wezgraj da Silva
Anna Wezgraj da Silva
25 Maj, 2017 - 13:34

10 pomysłów na prezent na Dzień Dziecka

Anna Wezgraj da Silva

Jaki prezent na Dzień Dziecka zadowoli najmłodszych członków rodziny?

Odpowiedni prezent na Dzień Dziecka często nie jest kwestią oczywistą. Na rynku dostępnych jest przecież tak wiele produktów, ale gdy przychodzi co do czego niejeden rodzic czuje w głowie pustkę. Co kupić swojemu dziecku, aby było zadowolone? Oto kilka pomysłów na prezent z okazji Dnia Dziecka.

Prezent na Dzień Dziecka – 10 pomysłów

1. Sport to zdrowie

Coraz więcej czasu dzieci przesiadują przed komputerem. A gdyby tak dać im dobry pretekst do wyjścia z domu i wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu?

Każdy rodzic z pewnością znajdzie taki prezent w odpowiednim dla swojej pociechy przedziale wiekowym. Hulajnoga, rower, rolki lub deskorolka to prezenty, które posłużą na długi czas i sprawią prawdziwą radość małym sportowcom.

10 pomysłów na prezent na dzień dziecka

2. Książki zawsze na czasie

Bez względu na wiek dobra książka zawsze będzie mile widziana. Dobra, to znaczy jaka? Przede wszystkim dopasowana do wieku i zainteresowań dziecka.

Dla najmłodszych będą to książeczki sensoryczne, a starszemu dziecku można sprezentować kolorową książkę, która będzie uczyć nowych rzeczy i jednocześnie cieszyć oko.

Przykładowo dla miłośników przyrody idealną książką będzie „Ilustrowany inwentarz drzew” (V. Aladjidi i E. Tchoukriel), a dla ciekawych świata łakomczuszków „To wszystko pyszne!” (A. Maxeiner).

10 pomysłów na prezent na dzień dziecka - książka

3. Interaktywny pluszak

Fantastycznym prezentem dla maluchów będzie zabawka interaktywna – czyli wyposażony w technologię pluszak. Co to oznacza?

Taki mięciutki przyjaciel będzie reagował na dotyk dziecka piosenkami, dźwiękami lub tekstami. Przykładem może być np. „Szczeniaczek Uczniaczek” wyposażony w 3 poziomy nauki dostosowane do wieku dziecka.

Dowiedz się więcej: Pluszaki – dlaczego są tak ważne dla dzieci? >>

10 pomysłów na prezent na dzień dziecka - zabawka interaktywna

4. Coś dla bobasów

Mata edukacyjna to wspaniały prezent na Dzień Dziecka dla brzdąców w najniższym przedziale wiekowym. Kolorowe zabawki, przytulne posłanie i ciekawe dźwięki zagwarantują bobasowi odpowiednią stymulację ruchową.

Taka mata nie tylko wpływa na poprawny rozwój psychoruchowy dziecka, ale pozwoli również odpocząć zmęczonym rodzicom.

Dowiedz się więcej: Idealny prezent na chrzciny – TOP 7 pomysłów >>

10 pomysłów na prezent na dzień dziecka - mata edukacyjna

5. Pomaluj mój świat lub… buzię

Kolejnym pomysłem na prezent dla dziecka będzie zestaw do malowania twarzy.

Wszystkie dzieciaki uwielbiają się trochę (lub nieco bardziej) pobrudzić, a takie specjalne kredki lub farbki do malowania ciała dodatkowo wyzwolą twórczość i dadzą upust wszystkim artystycznym zapędom dziecka. Taki zestaw nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek.

Dowiedz się więcej: Jak wybrać wyjątkowy prezent dla każdego? >>

10 pomysłów na prezent na dzień dziecka -farbki do malowania twarzy

6. Gry planszowe – zabawa dla dziecka i rodzica

Dzień Dziecka to wspaniały czas do spędzenia czasu ze swoją pociechą np. poprzez wspólne zabawy i granie w gry.

Najmłodszym spodobają się takie gry, jak „Nogi Stonogi”, „Dzieci z Carcassone”, „Fauna Junior”, a starszym dzieciom można kupić „Dixit”, „Taboo”, „Wsiąść do pociągu: Europa” czy popularną „Jengę”.

Fantastyczna zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

10 pomysłów na prezent na dzień dziecka - gry planszowe

7. Puzzle dla każdego

Już od najmłodszych lat warto zapoznać dzieci z różnego rodzaju układankami. Są nie tylko świetną zabawą – jednocześnie uczą najmłodszych logicznego myślenia. Puzzle można dopasować do wieku dziecka, a trudność regulować poprzez ilość elementów.

10 pomysłów na prezent na dzień dziecka - puzzle

8. Coś dla budowniczych

Czym byłoby dzieciństwo bez klocków? Młodzi inżynierowie pokochają budowanie, skręcanie i spinanie poszczególnych elementów. Można pokusić się np. o „Klocki KidiTec”.

10 pomysłów na prezent na dzień dziecka - klocki

9. Kreatywne wycinanki

Dla każdego dziecka pełnego twórczych inwencji idealnym prezentem będą wszelkiego rodzaju wyklejanki, malowanki i szkicowniki dopasowane tematyką do zainteresowań malucha. Nadają się zarówno dla młodszych dzieci, jak i dla tych starszych.

10 pomysłów na prezent na dzień dziecka - wycinanki

10. Wspólna wycieczka lub warsztaty tematyczne

Rodzinna wycieczka zorganizowana na Dzień Dziecka to fantastyczny prezent, który na długo pozostanie w pamięci dziecka. Wycieczka rowerowa lub górska to prawdziwa frajda dla małych odkrywców!

Jeżeli wyjazd poza miasto nie jest możliwy, można wspólnie udać się np. na ściankę wspinaczkową lub tor gokartowy.

Innym ciekawym pomysłem będą też warsztaty dla dzieci np. teatralne lub artystyczne.

10 pomysłów na prezent na dzień dziecka - wycieczki i zabawa

ZOBACZ RÓWNIEŻ