Najlepszy kredyt samochodowy - ranking 2018

Dowiedz się, który kredyt samochodowy jest obecnie najkorzystniejszy i na co zwracać uwagę przy jego wyborze.

Najlepszy kredyt samochodowy - ranking 2018

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu samochodowego, jednak nie wiesz czym się kierować przy wyborze banku? Dobrze trafiłeś! W tym artykule opiszemy istotne parametry, które warto brać pod uwagę, a następie przedstawimy aktualny ranking kredytów samochodowych.

Kredyt samochodowy – jak wybrać najlepszą ofertę?

Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt pod kupno samochodu, to zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po celowy kredyt samochodowy. Oczywiście można wziąć tradycyjny kredyt konsumencki  i co więcej, jego otrzymanie będzie szybsze, ale pod względem oprocentowania korzystniej wypada kredyt przeznaczony specjalnie na zakup auta.

Kredyty samochodowe są dość popularnym produktem w ofertach banków, jednak oferta pomiędzy poszczególnymi placówkami potrafi się w sporym stopniu różnić, dlatego zaleca się porównywanie ofert.

Wprawdzie ostateczne warunki kredytu uzyskamy dopiero po bezpośrednim kontakcie z bankiem (na podstawie oceny zdolności kredytowej), jednak wcześniejsze zorientowanie się w sytuacji na rynku pozwoli wybrać te banki, które na dany moment oferują najkorzystniejsze warunki.

Dowiedz się więcej: Kupno samochodu: jak sfinansować zakup wymarzonego auta >>

Istotne czynniki wpływające na koszt kredytu

Na koszt kredytu samochodowego wpływają głównie parametry związane z samym autem (jego wiek oraz wartość), a także kwestie finansowe – zdolność kredytowa, wkład własny oraz okres kredytowania.

Zazwyczaj kredyty na nowsze modele aut przyznawane są na dłuższy okres, niż na starsze samochody. Ogólnie przyjmuje się, że suma wieku samochodu i czasu kredytu nie powinna przekraczać 15 lat.

Ważnym czynnikiem, wpływającym na całkowity koszt kredytu samochodowego jest zdolność kredytowa. Im jest ona wyższa, tym bank ponosi niższe ryzyko i wówczas może zaproponować atrakcyjniejsze oprocentowanie. Na plus działa również wniesienie wkładu własnego.

Dowiedz się więcej: Kredyt na zakup samochodu bez wkładu własnego >>

Nie można zapominać o prowizji za udzielenie kredytu, która w zależności od banku przyjmuje wartość od 1% do kilkunastu procent wartości kredytu.

Najlepszy kredyt samochodowy - kluczyki samochodowe

Ranking kredytów samochodowych – założenia

Przed porównaniem banków pod kątem atrakcyjności kredytu trzeba już wiedzieć, jaki samochód zamierzamy kupić. Oferta tego samego banku może diametralnie się różnić dla samochodów o różnej wartości i wieku.

My do sporządzenia rankingu przyjęliśmy następujące założenia:

  • 5-letni pojazd używany,
  • Cena samochodu – 40 tys. zł.
  • Kwota kredytu – 30 tys. zł,
  • Okres kredytu – 5 lat.

Oceniając atrakcyjność kredytów samochodowych, kierowaliśmy się jak najniższą ratą przy powyższych założeniach.

Podczas sporządzania tego rankingu posiłkowaliśmy się zestawieniem totalmoney.pl (sprawdź tutaj), weryfikując go z rzeczywistymi ofertami zamieszczonymi na stronach internetowych banków.

Dowiedz się więcej: Koszt kredytu samochodowego to nie tylko oprocentowanie >>

TOP 5: Aktualny ranking kredytów samochodowych

Który kredyt samochodowy jest obecnie najlepszy na rynku? Poniżej przedstawiamy najciekawsze oferty.

5. Kredyt samochodowy w Santander Consumer Banku

Całkowita kwota do spłaty kredytu samochodowego o wartości 30 tys. zł w Santander Consumer Banku wyniesie 38 058 zł, na co składa się prowizja 6,6% oraz oprocentowanie wynoszące 7,07% w skali roku. Miesięczna rata wynosi 634,30 zł.

4. Kredyt samochodowy w BGŻ BNP Paribas

W BGŻ BNP Paribas możemy liczyć na niższą prowizję niż w powyższej ofercie, gdyż wynosi ona 4% wartości kredytu. Oprocentowanie również jest niższe (6,59%), co w konsekwencji daje miesięczną ratę w wysokości 611,78 zł przy RRSO 8,63%.

3. Kredyt gotówkowy w Deutsche Banku

Wprawdzie pisaliśmy wcześniej, że kredyty gotówkowe nie są dobrym źródłem finansowania samochodu, ale mamy tutaj do czynienia z wyjątkiem. Wszystko za sprawą prowizji 0% w ofercie kredytu gotówkowego Deutsche Banku. Oprocentowanie w wysokości 7.99% generuje łączne odsetki o wartości 6 489 zł, co przekłada się na miesięczną ratę wynoszącą 608,15 zł.

2. Kredyt samochodowy w InBanku

Kredyt samochodowy w InBanku oprocentowany jest 6,99% przy prowizji wynoszącej zaledwie 1,99%. Dzięki temu miesięczna rata liczy sobie 605,71 zł, a całkowity koszt kredytu zamyka się w kwocie 6 343 zł.

1. Kredyt samochodowy w Getin Banku

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje oferta kredytu samochodowego w Getin Banku. Podobnie jak w przypadku Deutsche Banku, mamy tutaj prowizję 0%, co znacznie obniża całkowity koszt kredytu. Do tego dochodzi najniższe spośród wszystkich przedstawionych ofert oprocentowanie – 6,49% – dzięki czemu miesięczna rata wynosi 586,84 zł.

Dowiedz się więcej: Prawo bankowe – najważniejsze przepisy chroniące konsumenta >>

Ranking kredytów samochodowych a ostateczna decyzja

Wybór kredytu samochodowego nie jest może na tyle poważną inwestycją jak kredyt hipoteczny, ale zdecydowanie warto podejść do tematu rozważnie.

Nawet krótkie porównanie kilku ofert pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, co bardzo dobrze obrazuje przygotowany przez nas ranking.

Różnica całkowitego kosztu kredytu pomiędzy Consumer Santander Bankiem a Getin Bankiem wynosi prawie 3 000 zł, a należy mieć świadomość, że:

  • istnieją na rynku jeszcze droższe oferty,
  • wraz z wydłużaniem się okresu kredytu, różnica w kosztach jeszcze mocniej wzrasta.

Aktualnie Getin Bank przyciąga przede wszystkim prowizją 0% i bardzo atrakcyjnym na tle konkurencji oprocentowaniem. Całkowity koszt kredytu wynosi 5 211 zł, a miesięczna rata jako jedyna schodzi poniżej granicy 600 zł.

Najlepszy kredyt samochodowy

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Kamil Podsiadło Kamil Podsiadło [+ info]

Z wykształcenia absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który chce Ci pomóc lepiej zrozumieć zagmatwany świat finansów. Prywatnie kibic piłkarski, miłośnik geocachingu i amator poznawania rozmaitych zakątków Polski.

Zobacz również