Najlepszy kredyt konsolidacyjny w 2018

Jeśli masz kilka kredytów w trakcie spłaty i zobowiązania te ciążą Ci, rozważ możliwość skorzystania z produktu, jakim jest kredyt konsolidacyjny.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny w 2018

Problem ze spłatą wielu zobowiązań finansowych może odebrać radość życia. Jeśli go skutecznie nie rozwiążemy, grozi nam wpadnięcie w spiralę zadłużenia. Właśnie z myślą o takich klientach został wprowadzony na rynki finansowe kredyt konsolidacyjny.

Kredyty konsolidacyjne godne uwagi

Oferty banków względem kredytów konsolidacyjnych różnią się między sobą najczęściej czterema parametrami:

 1. maksymalną kwotą konsolidacji,
 2. maksymalnym okresem konsolidacji,
 3. prowizją,
 4. oprocentowaniem.

Maksymalna kwota gotówkowych kredytów konsolidacyjnych nie przekracza 200 tys. i ofertę taką przedstawia tylko kilka banków. Są to m.in. Credit Agricole, Alior Bank czy Nest Bank.

Maksymalny okres z kolei zazwyczaj wynosi 10 lat i taką ofertę przedstawia już wiele banków, do których poza wyżej wymienionymi należą chociażby PKO BP czy Citi Handlowy.

Natomiast pod względem kosztowym, obecnie atrakcyjne oprocentowanie oferuje Bank Millennium, gdzie dodatkowo nie trzeba płacić prowizji za udzielenie kredytu. Zerową prowizję mają także Credit Agricole oraz PKO BP.

Dowiedz się więcej: Czy kredyt konsolidacyjny to dobry sposób na długi? >>

Aktualny ranking kredytów konsolidacyjnych

Poniżej przedstawiamy listę pięciu najatrakcyjniejszych kredytów konsolidacyjnych:

5. Kredyt konsolidacyjny w Credit Agricole

Piąte miejsce w naszym rankingu przypada kredytowi konsolidacyjnemu oferowanemu przez Credit Agricole. Bank oferuje dużą maksymalną kwotę zadłużenia do skonsolidowania – 200 tys. zł, natomiast maksymalny okres wynosi 10 lat.

Za kredytem konsolidacyjnym w Credit Agricole zdecydowanie przemawia prowizja 0%, co jest atutem zwłaszcza przy krótszych kredytach. Pewnym minusem jest relatywnie wysokie oprocentowanie, które wynosi 7,99% w skali roku.

Kredyt ten może objąć pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne czy limity w kartach kredytowych oraz kontach osobistych.

4. Kredyt konsolidacyjny w Alior Banku

Alior Bank oferuje kredyt konsolidacyjny na maksimum 10 lat przy maksymalnej kwocie wynoszącej 200 tys. zł – parametry te są więc identyczne jak w przypadku Credit Agricole.

Jednakże mamy tutaj znacznie niższe oprocentowanie, wynoszące 5,9% w skali roku, chociaż może być przy tym konieczna do opłacenia prowizja o podobnym oprocentowaniu, co zapewne nie jest dobrą informacją dla osób zmagających się z przejściowymi problemami finansowymi.

Alior Bank konsoliduje m.in. pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe oraz karty kredytowe.

3. Kredyt konsolidacyjny w PKO BP

Najniższe miejsce na podium naszego rankingu zajmuje kredyt konsolidacyjny PKO BP. Okres kredytowania wynosi maksymalnie 10 lat, a kwota którą można skonsolidować nie może przekraczać 120 tys. zł.

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego PKO BP wynosi 6,99% przy braku konieczności uiszczania prowizji.

W PKO BP skonsolidować można m.in. kredyty na raty, pożyczki gotówkowe czy karty kredytowe.

2. Kredyt konsolidacyjny w banku Citi Handlowy

Bank Citi Handlowy oferuje kredyt konsolidacyjny z bardzo niskim oprocentowaniem wynoszącym 4,99% w skali roku. Wprawdzie należy uiścić prowizję w wysokości 5%, lecz przy dłuższych okresach kredytowania małe oprocentowanie wpłynie na niską wysokość raty i w konsekwencji mniejszy koszt całego kredytu.

Kredyt konsolidacyjny w tym banku można zaciągnąć na okres 10 lat do kwoty 150 tys. zł.

Konsolidacją może zostać objętych większość kredytów oraz pożyczek.

1. Kredyt konsolidacyjny w Banku Millennium

Pierwsze miejsce w aktualnym rankingu zajmuje Bank Millennium. Można tutaj uzyskać kredyt konsolidacyjny bez prowizji i z niskim oprocentowaniem wynoszącym 5,67%.

Wprawdzie maksymalna kwota kredytu (100 tys. zł) oraz okres kredytowania (7 lat) są niższe, niż we wcześniej przedstawianych ofertach, ale same warunki są bardzo atrakcyjne i dla wielu konsumentów oferta Millennium może okazać się najkorzystniejsza.

Konsolidacji podlega wiele różnych zobowiązań, tj. pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, kredyty samochodowe, limity na koncie czy karty kredytowe.

Ranking kredytów konsolidacyjnych – założenia

Oto założenia, na podstawie których porównywaliśmy atrakcyjność kont oszczędnościowych:

 • wartość kredytów do konsolidacji – 100 tys. zł,
 • preferowany okres konsolidacji – 6 lat,
 • typ kredytu konsolidacyjnego – gotówkowy.

Czynniki, które braliśmy pod uwagę tworząc nasze zestawienie to:

 • oprocentowanie,
 • okres kredytowania,
 • maksymalna kwota konsolidacji,
 • wysokość raty.

Przygotowując ranking posiłkowaliśmy się zestawieniami ekspertów, weryfikując je z aktualnymi ofertami zamieszczonymi na stronach internetowych banków. Rankingi, z których korzystaliśmy to m.in.:

 • www.ebroker.pl (sprawdź tutaj)
 • www.totalmoney.pl (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Jak wziąć kredyt w sposób mądry i bezpieczny >>

Najlepszy kredyt konsolidacyjny - podjęcie decyzji

Kredyt konsolidacyjny – który bank wybrać?

Konieczność zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego na pewno nie jest miłym doświadczeniem, gdyż świadczy o problemach z regulowaniem bieżących zobowiązań kredytowych.

Niekiedy jednak może być pomocna w zbilansowaniu miesięcznego budżetu finansowego i jest bardziej wygodnym rozwiązaniem, niż opłacanie jednocześnie kilku różnych kredytów. Oczywiście za wygodę taką i możliwość obniżenia rat trzeba dodatkowo zapłacić, dlatego zawsze należy mocno się zastanowić przed podjęciem decyzji.

Jednak jeśli zapadnie już pozytywna decyzja na temat zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego, warto wybrać taki, który będzie najlepszy dla naszego portfela. Aktualnie kredyty konsolidacyjne oferowane są przez wiele banków i ich oferty dużo się od siebie różnią.

Różnica całkowitych kosztów pomiędzy dwoma bankami może przy wyższych kwotach wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, dlatego dobrze jest prześwietlić rynek w poszukiwaniu najkorzystniejszej oferty.

Obecnie, zwłaszcza przy krótszych okresach kredytu konsolidacyjnego, najlepiej prezentuje się oferta Banku Millenium. Brak prowizji oraz konkurencyjne oprocentowanie sprawiają, że dla wielu konsumentów może okazać się to najlepszym rozwiązaniem. Z drugiej strony, osoby zainteresowane jak najniższą ratą i długim okresem kredytowania, powinni bliżej przyjrzeć się ofercie banku Citi Handlowego.  

Dowiedz się więcej: Prawo bankowe – najważniejsze przepisy chroniące konsumenta >>

Najlepszy kredyt konsolidacyjny - świnka - skarbonka

Jak znaleźć najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to po prostu połączenie kilku mniejszych długów w jeden większy. Jeśli posiadamy jednocześnie kilka różnych długów (np. kredyt gotówkowy, zaległości ze spłatą karty kredytowej, kredyt hipoteczny i pożyczkę pozabankową), to możemy zgłosić się do banku i poprosić o konsolidację.

Dowiedz się więcej: Najlepsza karta kredytowa – ranking >>

Jeżeli bank zdecyduje się przyznać nam kredyt konsolidacyjny, to zamiast spłacać raty kilku różnym instytucjom, będziemy spłacać jedną ratę do banku. Innymi słowy bank udziela nam kredytu na spłatę wszystkich naszych zobowiązań. Od momentu konsolidacji to bank reguluje wszystkie nasze dotychczasowe raty, my natomiast zobowiązani jesteśmy płacić już tylko jedną ratę na konto banku.

Comiesięczne raty tego jednego kredytu są niższe niż suma kilku rat, jednak wynika to z faktu wydłużenia okresu kredytowania. W rezultacie miesięczne obciążenie budżetu wprawdzie będzie mniejsze, ale całkowicie zapłacimy więcej.

Niektórym jednak takie rozwiązanie jak najbardziej odpowiada – na co zatem należy zwracać uwagę, szukając najlepszego kredytu konsolidacyjnego?

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy – standardowy kredyt konsolidacyjny z oprocentowaniem porównywalnym do tradycyjnych kredytów gotówkowych.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny – kredyt taki charakteryzuje się niższym oprocentowaniem niż gotówkowy, ale ma to swoją cenę. Ustanawia się hipotekę pod posiadaną nieruchomość i w razie problemów ze spłatą, bank może ją przejąć.

Dobry kredyt konsolidacyjny powinien oferować atrakcyjne oprocentowanie oraz obejmować jak największą kwotę zadłużenia. Kwestią subiektywną jest preferowany okres takiego kredytu, ale wiele osób preferuje jak najdłuższy, dzięki czemu comiesięczne raty są odpowiednio niższe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
 • O autorze
 • Ostatnie artykuły
Kamil Podsiadło Kamil Podsiadło [+ info]

Z wykształcenia absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który chce Ci pomóc lepiej zrozumieć zagmatwany świat finansów. Prywatnie kibic piłkarski, miłośnik geocachingu i amator poznawania rozmaitych zakątków Polski.

Zobacz również