Najlepsza karta kredytowa – ranking 2018

Karta kredytowa karcie kredytowej nierówna. Sprawdź ranking kart kredytowych i dowiedz się, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Najlepsza karta kredytowa – ranking 2018

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową? Na co zwracać uwagę? Czy banki zastawiły na klientów jakieś pułapki? Która karta kredytowa jest najlepsza? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, a na koniec przedstawimy aktualny ranking kart kredytowych.

Kilka słów o karcie kredytowej

Sposób działania kart kredytowych jest stosunkowo prosty. Bank tworzy dla nas specjalny rachunek, przyznaje nam limit kredytowy w określonej wysokości i wszelkie wykonane przez nas transakcje kartą obciążają ten rachunek.

Ustalany jest także tzw. okres bezodsetkowy, który zazwyczaj wynosi od 50 do 60 dni. Okres bezodsetkowy to czas, który mamy na wyrównanie stanu rachunku bez naliczania odsetek przez bank. Innymi słowy, jest to okres, podczas którego możemy korzystać za darmo z pieniędzy banku.

Karta kredytowa może zatem okazać się przydatnym narzędziem w sytuacji, kiedy w danym dniu nie mamy na coś pieniędzy, ale wiemy, że za tydzień lub dwa będziemy je już mieli. Dzięki temu nie musimy czekać tygodnia lub dwóch (kiedy to towar lub promocja może się skończyć), ale możemy pożyczyć pieniądze od banku i za jakiś czas je oddać.

Dowiedz się więcej: Jak oszczędzać na karcie kredytowej? >>

Koszty związane z kartą kredytową

Pomijając odsetki związane z nieterminową spłatą zadłużenia na rachunku, karta kredytowa może generować jeszcze inne koszty. Zazwyczaj w Tabeli Opłat i Prowizji znajduje się miesięczna lub roczna opłata za użytkowanie karty, ale najczęściej można jej uniknąć – wystarczy dokonać transakcji kartą na określoną kwotę.

Należy także wystrzegać się wypłat z bankomatów za pomocą karty kredytowej. Traci się na tym podwójnie. Po pierwsze, banki za każdorazową wypłatę z bankomatu kartą kredytową naliczają przynajmniej kilkuzłotową prowizję. Po drugie, okres bezodsetkowy odnosi się tylko do transakcji bezgotówkowych. Wypłata z bankomatu to transakcja gotówkowa, więc odsetki będą naliczane od razu.

Dowiedz się więcej: Złota karta kredytowa – dla kogo? >>

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową?

Dokonując wyboru karty kredytowej, najczęściej bierze się pod uwagę trzy kryteria:

 1. limit kredytowy,
 2. koszty związane z użytkowaniem,
 3. okres bezodsetkowy.

Tak jak wartość proponowanego limitu kredytowego staje się jasna dopiero po wizycie w banku, tak pod kątem dwóch pozostałych czynników można prześwietlić dostępne oferty samodzielnie.

Oczywiście najkorzystniejsza oferta przy takich założeniach powinna generować jak najniższe koszty związane z używaniem karty oraz mieć jak najdłuższy okres bezodsetkowy, czyli tzw. grace period.

Najlepsza karta kredytowa – ranking - zakupy online

Ranking kart kredytowych – założenia

Poniżej przedstawiamy założenia, na których podstawie będziemy badać atrakcyjność kart kredytowych:

 • Comiesięczna płatność kartą – 1 000 zł,
 • 100% spłacalność w okresie bezgotówkowym.

Natomiast jeśli chodzi o czynniki, bierzemy pod uwagę:

 • Opłaty związane z miesięcznym utrzymaniem karty,
 • Długość okresu bezodsetkowego,
 • Bonusy.

Nasz ranking opiera się na eksperckich zestawieniach poddanych weryfikacji z rzeczywistymi ofertami zamieszczonymi na stronach internetowych banków. Do rankingów, z których korzystaliśmy, należą m.in.:

 • jakoszczedzacpieniadze.pl (sprawdź tutaj)
 • najlepszekonto.pl (sprawdź tutaj)
 • rekinfinansow.pl (sprawdź tutaj)

Karty kredytowe godne uwagi

Rynek kart kredytowych jest dość bogaty i oferty rzecz jasna się różnią, aczkolwiek bezpłatne produkty (a takich szukamy), są pod względem wielu parametrów do siebie zbliżone.

Jeśli chodzi o długość okresu bezodsetkowego, obecnie na rynku wyróżniają się m.in. T-Mobile, Bank Citi Handlowy oraz Toyota Bank, które oferują kolejno 58, 56 i 56 dni grace period. Dodatkowo Citi Handlowy pozwala uzyskać cashback do 50% w wielu punktach partnerskich.

Utrzymanie karty kredytowej zazwyczaj jest darmowe, o ile spełni się wymagane przez bank warunki – zazwyczaj jest to minimalna liczba transakcji w miesiącu lub kwota. Na tym tle po raz kolejny wyróżnia się Citi Handlowy, oferując bezwarunkowo darmową kartę kredytową.

Dowiedz się więcej: Karta płatnicza – na czym polega usługa cashback? >>

Aktualny ranking kart kredytowych

Poniżej przedstawiamy TOP 5 aktualnie najlepszych kart kredytowych oferowanych przez banki.

5. TurboKARTA w Banku Santander

Aktualny ranking otwiera karta kredytowa oferowana przez Santander Consumer Bank. Zawdzięcza to w dużej mierze bardzo ciekawemu bonusowi – każdy użytkownik karty może skorzystać z darmowego Car Assistance.

Jest to bardzo przydatna usługa dla kierowców i za tę usługę bank nie pobiera żadnych opłat. Jeśli z kolei chodzi o warunki, to karta jest darmowa przy wykonaniu w każdym miesiącu transakcji bezgotówkowych o wartości minimum 1 000 zł, natomiast grace period wynosi 54 dni. 

4. Karta kredytowa Visa Standard w Credit Agricole

Credit Agricole oferuje kartę kredytową z okresem bezodsetkowym wynoszącym 54 dni, natomiast by uniknąć jakichkolwiek opłat związanych z użytkowaniem karty, wystarczą transakcje bezgotówkowe na minimum 400 zł miesięcznie.

Dodatkowo posiadacze karty kredytowej w Credit Agricole uczestniczą w Klubie Rabatowym Credit Agricole, który zrzesza ponad 10 tys. partnerów.

3. Karta kredytowa 1|2|3 w BZ WBK

Na najniższym stopniu podium znajduje się karta kredytowa oferowana przez Bank Zachodni WBK. Jej posiadacze mogą liczyć na zwrot wydatków do 760 zł rocznie.

Utrzymanie karty jest darmowe w przypadku dokonania minimum 5 transakcji miesięcznie, natomiast okres bezgotówkowy wynosi 54 dni.

2. Karta kredytowa MasterCard Travel w T-Mobile Usługi Bankowe

Karta kredytowa w T-Mobile Usługi Bankowe będzie atrakcyjna przede wszystkim dla osób, które dużo podróżują. Dlaczego? Otóż oferowany jest zwrot 5% dla transakcji powyżej równowartości 50 zł w przypadku zagranicznych płatności. W ten sposób miesięcznie można uzyskać zwrot 100 zł, natomiast rocznie 560 zł.

Dodatkowo ofertę T-Mobile wydłuża relatywnie bardzo długi okres bezodsetkowy, który wynosi 58 dni. Wygórowane nie są także warunki bezpłatnej karty, gdyż wystarczą 4 transakcje miesięcznie.

1. Karta kredytowa Citi Simplicity w banku Citi Handlowym

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajmuje karta kredytowa Citi Simplicity. Dużym atutem karty jest bezwarunkowy brak opłat za jej użytkowanie. Nie trzeba zatem pamiętać o wyrobieniu minimalnego limitu płatności, aby karta była darmowa.

Poza tym stosunkowo długi jest także grace period – wynosi on 56 dni, co stanowi obecnie pod tym względem jedną z najlepszych ofert na rynku.

Dodatkowo posiadacze karty mogą liczyć na zniżki przy zakupach w ponad 5 000 punktach usługowo-handlowych, a rabaty dochodzą nawet do 50%.

Ranking kart kredytowych – którą kartę wybrać?

Karty kredytowe, zakładając odpowiedzialne użytkowanie, są bardzo przydatnym narzędziem. Zwiększają naszą elastyczność finansową, a dodatkowo pozwalają wziąć udział w wielu akcjach promocyjnych, dzięki którym możemy zaoszczędzić przynajmniej do kilkuset złotych rocznie.

Dowiedz się więcej: Karta kredytowa – jak mądrze z niej korzystać? >>

Ważny jest jednak wybór odpowiedniej oferty i w tym pomocne mogą być takie rankingi jak ten. Na dwóch pierwszych pozycjach w naszym zestawieniu znalazły się karty kredytowe T-Mobile Usług Bankowych oraz banku Citi Handlowego – oferują one ciekawe programy rabatowe, gwarantują długi okres bezodsetkowy, a co więcej bez większych trudności użytkowanie tych kart może być darmowe.

Pamiętajmy jednak, że nieumiejętne korzystanie z kart kredytowych może być pierwszym krokiem ku zadłużeniu, dlatego odpowiedzialność i właściwa ocena własnych możliwości finansowych powinna stać na pierwszym miejscu ponad jakimikolwiek innymi korzyściami.

Najlepsza karta kredytowa – ranking - karta

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
 • O autorze
 • Ostatnie artykuły
Kamil Podsiadło Kamil Podsiadło [+ info]

Z wykształcenia absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który chce Ci pomóc lepiej zrozumieć zagmatwany świat finansów. Prywatnie kibic piłkarski, miłośnik geocachingu i amator poznawania rozmaitych zakątków Polski.