Pomysły na mikołajkowe prezenty dla współpracowników

Prezenty świąteczne kupujemy dla coraz większej ilości osób, nie tylko najbliższej rodziny czy przyjaciół. W tradycję wielu przedsiębiorstw wpisały się podarunki dla naszych pracowniczych kolegów.

Pomysły na mikołajkowe prezenty dla współpracowników
Biurowe Mikołajki tuż tuż!

Coraz więcej firm dba o dobrą atmosferę, organizując biurowe Mikołajki. Pracownicy poszczególnych departamentów najczęściej losują jedną osobę, dla której przygotują świąteczny upominek. Gotowe prezenty umieszczane są później pod firmową choinką i wręczane w wyznaczonym dniu.

W większych firmach niestety trudno poznać wszystkich kolegów i dobrać dla nich odpowiedni podarunek. Przygotowaliśmy krótki poradnik o pomysłowych prezentach, które pomogą nam wywołać uśmiech na twarzach współpracowników i za bardzo nie pofolgować ograniczonej biurowymi wymogami wyobraźni.

Tradycyjnie

Tradycyjne prezenty to bezpieczny pomysł na upominek dla współpracownika. Jeśli znamy jego upodobania literackie lub muzyczne, bez problemu wybierzemy książkową nowość z półki poświęconej jego ulubionemu autorowi lub wybierzemy płytę z utworami lubianego wykonawcy. Nie znając zainteresowań wylosowanej osoby, można zdecydować się na najnowszy książkowy bestseller lub kupić kartę podarunkową.

Sprawdzą się również klasyczne świąteczne prezenty – mikołajkowy stroik, zbiór pięknych polskich kolęd, świąteczne opakowanie najpyszniejszej czekolady lub bombonierki, magiczne światełka do zawieszenia w domu lub przed nim na choince czy książkowy kalendarz, pozwalający na organizację noworocznych postanowień i planów. Pióro lub elegancki długopis to również często wybierany biurowy prezent.

Wesoło

W kameralnych biurach, w których panuje prawdziwie rodzinna atmosfera, pozwolić sobie można na prezenty, których praktyczne walory zastąpią elementy mające rozśmieszyć współpracowników i wywołać prawdziwą radość na ich twarzach.

Grube wełniane szaliki przypominające te dziergane na drutach przez ukochane babcie, swetry z czerwononosymi reniferami lub puchatymi bałwankami w stylu Marka Darcy’ego, czapki z rogami reniferów lub śmiesznymi nadrukami czy zimowe elfowe kapcie to tylko garstka pomysłów. Pracodawcy mogą również zorganizować sesję i podarować ekipie albumy pełne zdjęć poprzebieranych w mikołajowe stroje pracowników, które z pewnością pozostaną w pamięci na dłużej.

Praktycznie

W ofercie sklepów dostępnych jest wiele interesujących gadżetów ułatwiających życie pracownikom biurowym.

  • Twój kolega uwielbia kawę, ale w natłoku codziennych zajęć nigdy nie jest w stanie wypić jej do końca nim wraz z temperaturą utraci ona swoje walory smakowe? Podaruj mu specjalny podgrzewacz do kubków na USB.
  • Równie praktycznym upominkiem może okazać się sam kubek, szczególnie ten z napisem w luźny lub zabawny sposób nawiązującym do pełnionej przez współpracownika funkcji lub zajmowanego stanowiska albo zmienia kolor w zależności od temperatury napoju. 
  • A może koleżance przyda się zestaw oryginalnych pinezek do przypinania karteczek na korkowej tablicy albo przybornik biurowy o interesującym kształcie?
  • Ciekawym gadżetem może być również specjalny zegar, który zaprogramować można tak, by odliczał dni pozostałe do początku urlopu, świąt lub godziny pozostałe do przesiedzenia w pracy.
  • Bliższym kolegom skarżącym się na bóle pleców można sprezentować leczniczą poduszkę lub voucher na masaż relaksacyjny. 

Jak to zwykle bywa w przypadku prezentów, również tych wręczanych współpracownikom w dniu św. Mikołaja, o jakości upominku nie decyduje jego cena, ale kreatywność obdarowującego i próba wpasowania się w gust kolegi czy koleżanki z pracy. Zadbajmy o to, by nasze prezenty były niezapomniane i wywoływały przyjemne skojarzenia przez cały rok.


POZNAJ INNE PREZENTOWE INSPIRACJE:
7 niebanalnych pomysłów na prezent na Dzień Nauczyciela »
Tanie prezenty last minute »
5 pomysłów na prezent na dzień kobiet »
Co kupić chłopakowi na urodziny? »

 
  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Hintigo Hintigo [+ info]

HINTIGO to źródło najlepszych rozwiązań, porad i inspiracji, pozwalających szybko i skutecznie rozwiązać problemy życia codziennego. Wierzymy, że podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze kiedy dysponujemy kompletnymi i rzetelnymi informacjami. Pragniemy, aby każdy użytkownik odwiedzający nasz portal znalazł dokładnie to, czego w danym momencie poszukuje - odpowiedzi na pytanie, porady, instrukcji, przewodnika.

Zobacz również