Konto bankowe - w jaki sposób banki zachęcają nowych klientów do otwarcia konta

Konto bankowe to najpopularniejszy produkt instytucji finansowych. Banki, chcąc pozyskać i utrzymać jak najwięcej klientów, stosują różne bonusy i dodatkowe oferty. Jakie konkretnie?

Konto bankowe - w jaki sposób banki zachęcają nowych klientów do otwarcia konta

Coraz więcej z nas posiada konto bankowe – nie jedno, a kilka. Rozwój internetu dodatkowo spowodował popularyzację bankowości elektronicznej. Dzięki niej możemy samodzielnie dokonywać np. płatności w sklepach, opłacać rachunki oraz realizować inne transakcje dostępne online. Jak banki zachęcają nas do skorzystania z ich oferty?

Jak banki zachęcają nowych klientów – najciekawsze promocje

ING Bank Śląski – 100 zł premii za przeniesienie konta

Instytucje finansowe chcąc pozyskać nowych klientów najczęściej oferują premię w zamian za to, że przeniesiemy do nich nasze konto bankowe. Taką promocję ma w swojej ofercie np. ING Bank Śląski. Jeżeli w okresie od 1.08.2017 r. – 18.10.2017 r. otworzymy tu ING Konto Direct albo Konto z Lwem, dostaniemy premię w wysokości 100 zł. Jednym z warunków jest złożenie takiej dyspozycji w bankowości elektronicznej, a nie w oddziale.

Citi Handlowy – 50 zł przez 6 miesięcy za otwarcie konta

Citi Handlowy zachęca nowych klientów w podobny sposób. Oferuje premię pieniężną 300 zł lub 400 zł za otwarcie konta Citi Priority. Nagroda wypłacana jest w dwóch następujących formach:

 • do 50 zł przez 6 miesięcy, jeżeli w danym okresie została wykonana minimum jedna transakcja bezgotówkowa do kwoty co najmniej 50 zł;
 • dodatkowe 100 zł za przelanie wynagrodzenia o minimalnej sumie 5 000 zł przez pierwsze 5 miesięcy od daty założenia rachunku oraz za posiadanie jednego aktywnego produktu kredytowego pod postacią kredytu, kredytu odnawialnego, karty kredytowej lub pożyczki gotówkowej.

Alior Bank – pakiet korzyści za otwarcie konta

Ciekawą ofertę proponuje również Alior Bank – zakładając tu Konto Jakże Osobiste mamy możliwość wyboru korzyści (dwie pierwsze są darmowe, za każdą kolejną musimy zapłacić niewiele ponad 3 zł za miesiąc), do wyboru mamy:

 • bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce – bez limitów i prowizji,
 • wypłaty z bankomatów za granicą – bank nie pobiera dodatkowych opłat,
 • brak odsetek od zadłużenia do kwoty 1 000 zł (przez 10 dni),
 • zwrot 1% za zakupy dokonane telefonem,
 • pakiet 5 przelewów natychmiastowych,
 • wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym,
 • możliwość zbierania punktów za zakupy kartą i ich wymiany na atrakcyjne nagrody,
 • pakiet assistance,
 • ubezpieczenie w podróży (m.in. bagażu, NNW i kosztów leczenia).

Warto również wiedzieć, że posiadając Konto Jakże Osobiste za korzystanie z karty debetowej i wykonanie przelewów internetowych w złotówkach nic nie zapłacimy. Prowadzenie tego konta również jest darmowe.

Dowiedz się więcej: Promocje bankowe, czyli jak zarabiać na bankach >>

Credit Agricole – do 200 zł za przeniesienie konta

Credit Agricole pomyślał z kolei o tych klientach, którzy posiadają konto bankowe w innej instytucji, ale myślą o zmianie. Premię można uzyskać, jeżeli w momencie otwierania rachunku, złożymy dyspozycję jego przeniesienia z innego banku, uaktywnimy kartę płatniczą oraz uruchomimy bankowość elektroniczną. Nagroda przewidziana jest w dwóch wariantach:

 • 100 zł jeżeli comiesięczne wpływy będą wynosić minimum 1 500 zł z tytułu wynagrodzenia, stypendium, renty, zasiłków lub emerytury;
 • 200 zł, jeżeli comiesięczne wpływy będą wynosić minimum 3 000 zł z tytułu wynagrodzenia, stypendium, renty, zasiłków lub emerytury.

Jak banki chcą zatrzymać dotychczasowych klientów – najciekawsze promocje

BGŻ BNP PARIBAS – do 300 zł za roczne użytkowanie konta i karty

Banki nie tylko myślą o tym, jak przyciągnąć nowych klientów ale również o tym, jak zatrzymać aktualnych. Taką promocję ma w swojej ofercie m.in. BGŻ BNP PARIBAS. Można uzyskać nawet 300 zł zwrotu za spełnienie następujących warunków:

 • użytkowanie konta i karty przez minimum 12 miesięcy od otwarcia konta;
 • dokonywanie transakcji bezgotówkowych wydaną kartą debetową.

Maksymalna kwota zwrotu w danym miesiącu nie przekracza 25 zł. Kwota ta wynika ze zwrotu 2% z każdej dokonanej transakcji bezgotówkowej. Zatem, aby uzyskać maksymalną premię, należy miesięcznie zapłacić kartą za zakupy o wartości minimum 1 250 zł.

Bank Zachodni WBK – łatwiejsza pożyczka dla stałych klientów

Powszechną praktyką mającą na celu zatrzymanie obecnych klientów jest ułatwienie dostępu do innych produktów bankowych. Zazwyczaj polega to na braku konieczności przedkładania zaświadczeń dla klientów banku. Tak postępuje np. Bank Zachodni WBK. Jeżeli mamy tu otwarte konto bankowe, kredyty oraz pożyczki gotówkowe zostaną udzielone bez konieczności przynoszenia zaświadczeń o zarobkach.

Millenium – niższe oprocentowanie pożyczki dla klientów banku

Z kolei bank Millennium dla swoich klientów ma przygotowaną inną ofertę. Jeżeli posiadamy konto bankowe w Millenium oraz regularnie przelewamy na nie wynagrodzenie, możemy liczyć na niższe oprocentowanie zaciągniętej pożyczki.

Dowiedz się więcej: Przeniesienie konta do innego banku krok po kroku >>

Czy promocje są opłacalne?

Banki kuszą nas rozmaitymi promocjami. Obietnica otrzymania premii nie zawsze jest jednak dla nas opłacalna. Jeżeli chcemy ocenić, czy dana oferta będzie korzystna, musimy wziąć pod uwagę kilka następujących kwestii:

 • opłata za prowadzenie rachunku,
 • opłata za korzystanie z karty,
 • opłaty związane z przelewami,
 • koszty związane z prowadzenie obecnego konta.

Musimy pamiętać o tym, że banki nie są instytucjami charytatywnymi. Pamiętajmy, że różnego rodzaju premie i nagrody za fakt, że nasze konto bankowe przeniesiemy do danego banku, są formą reklamy i zachęcania nowych klientów do współpracy.

Dowiedz się więcej: Najlepsze konto bankowe, czyli na co zwracać uwagę przy jego wyborze >>

Dla tych, którzy już korzystają z oferty danego banku, przygotowano ułatwiony dostęp do produktów kredytowych oraz pożyczkowych, a także niższe oprocentowania w zamian za przelewanie wynagrodzenia. Zanim jednak skorzystamy z aktualnej promocji, dobrze zastanówmy się czy uzyskana premia będzie faktycznie korzystna. Może się okazać, że koszty związane z utrzymaniem i korzystaniem z rachunku będą wyższe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
 • O autorze
 • Ostatnie artykuły
Michał Nielub Michał Nielub [+ info]

Z wykształcenia marketingowiec, z doświadczenia przedsiębiorca. Prowadzi własną firmę B&M Outsources, poza tym wspiera projekty inwestycyjne m.in. producenta mebli dla statków, hoteli, biur oraz gastronomii. Od 2014 roku jako wiceprezes zarządza Stowarzyszeniem Kreacje Innowacje, zajmującego się rozwojem przedsiębiorczości oraz kultury. Funkcję wiceprezesa pełni również w Stowarzyszeniu Pasażerów Kolejowych Siemianice. Poza pasjami biznesowymi, prywatnie podróżnik i stały bywalec festiwali, na które zabiera zarówno żonę oraz o ile okoliczności pozwalają - również dzieci. Ulubione miejsca? Kaszuby, Kraków oraz Toskania.

Zobacz również