Jak zastrzec numer telefonu?

Dowiedz się jak zastrzec numer w Androidzie i iPhone, a także w każdej sieci: Orange, Plus, Play, T-mobile. Jak zastrzec numer na stałe a jak jednorazowo?

Jak zastrzec numer telefonu?
Jak zastrzec numer telefonu

Zastrzeżenie numeru telefonu na Androidzie

Jak zastrzec numer w smartfonie? W telefonach z Androidem można znaleźć opcję zastrzegania numeru. W tym celu musimy wejść trochę „głębiej” w ustawienia telefonu. W każdym modelu funkcja ta może być w zupełnie innym miejscu. Najczęściej jednak znajduje się ona w ustawieniach, gdzie szukamy opcji ustawienia połączeń. Tam powinniśmy znaleźć “ustawienia dodatkowe” lub “więcej ustawień”. Szukamy opcji ID rozmówcy, bądź identyfikacja rozmówcy i tam wybieramy, czy chcemy, aby nasz numer telefonu wyświetlał się rozmówcy.

Jak zastrzec numer telefonu w iPhone

Jak zastrzec numer w iPhone? W telefonach z iOS można znaleźć opcję zastrzegania numeru w ustawieniach telefonu. Wchodzimy w Ustawienia, następnie telefon i w sekcji Połączenia klikamy na odnośnik Pokazuj mój numer. Następnie, aby zastrzec swój numer telefonu przesuwamy suwak w lewo.

Jak zastrzec numer telefonu w sieci Orange

Sieć Orange prowadzi bezpłatną usługę Blokada Prezentacji Numeru. Można ustawić dwie wersje usługi: jednorazową lub stałą. Aby włączyć Blokadę Prezencji Numeru możemy zalogować się na konto Mój Orange i tam możemy wybrać jaką blokadę chcemy ustawić: stałą czy ruchomą. Jeśli nie mamy założonego konta lub nie możemy znaleźć szukanych informacji, z pomocą przychodzi Biuro Obsługi Klienta. Wystarczy zadzwonić pod numer *600 i pracownik infolinii pomoże nam ustawić blokadę.

Pod numerem *500 możemy ustawić zastrzeżenie numeru z pomocą Automatycznego Biura Obsługi Klienta poprzez wybieranie odpowiednich komend na klawiaturze. Podobnie odbywa się to pod numerem *100*#, który otwiera Twoje Menu.

Najprostszy sposób to użycie specjalnego kodu – wystarczy wpisać *110*30# i nacisnąć słuchawkę. Ten kod ukrywa numer telefonu do czasu, aż wpiszemy kod *110*30*00#, który włącza ponownie widoczność numeru.

Jak ukryć numer telefonu w sieci Play

Jak zastrzec numer w Play? Sprawa jest niezwykle prosta. Wystarczy, że przed numerem, na który chcemy zadzwonić wpiszemy krótki kod #31#. Przykładowo, jeśli chcemy zastrzec numer, dzwoniąc do osoby pod numer 789789789, wpisany numer powinien wyglądać #31#789789789.

Dzięki temu prefiksowi, nasz numer pozostanie ukryty. Jest to opcja jednorazowa, więc jeśli chcemy ukryć nasz numer na stałe powinniśmy zadzwonić do Biura Obsługi Klienta pod numer *500. Konsultant pomoże nam zastrzec numer na czas nieokreślony.

Jak zastrzec numer w sieci Plus

W sieci Plus również mamy kilka opcji ukrycia numeru. Możemy wykorzystać krótkie kody, które wpisujemy przed numerem telefonu. #31# włącza blokadę identyfikacji numeru, kod *31# z powrotem go włącza. Jeśli chcemy zadzwonić pod numer 789789789 z blokadą numeru musimy wybrać #31#789789789, a gdy chcemy, żeby nasz numer znowu się wyświetlił, wpisujemy *31#789789789.

Jeśli mamy telefon na abonament zastrzeżenie numeru można też włączyć w aplikacji Mój Plus. Równie prosto można wysłać bezpłatny SMS na numer 2601 o treści dodaj pluskod CLIR, gdzie pluskod to hasło do konta. Aby wyłączyć blokadę numeru, wysyłamy SMS na ten sam numer o treści usuń pluskod CLIR.

Jak ukryć numer w sieci T-Mobile?

W sieci T-Mobile również działają prefiksy #31# włączający blokadę i *31#, który ją wyłącza. Można też zmienić ustawienia pod numerem *100#. Po wybraniu numeru kierujemy się prostymi wskazówkami. Wybieramy numer 5 – przydane usługi i 4 lub 3 w zależności od posiadanej taryfy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Urszula Stanisławska-Hunek Urszula Stanisławska-Hunek [+ info]

Politolog i dziennikarka stale poszukująca w życiu smaku. Podchodząca do życia z dystansem i lekkim przymrużeniem oka. Miłośniczka sportów zimowych i tenisa ziemnego. Stale poszukująca nowych rozwiązań, które pozwalają czynić życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Z rozwagą podchodząca do finansów – także tych domowych. Specjalizuje się w sprawach związanych z branżą nieruchomości i budownictwa. Jej wielką pasją są podróże – te dalekie i bliskie.

Zobacz również