Jak naturalnie ukryć siwe włosy?

Siwe włosy kojarzą się z upływem czasu – nie każda kobieta jest zadowolona z tego faktu. Istnieją skuteczne sposoby na zatuszowanie pierwszych siwych refleksów. Ponadto, srebrzysta czupryna w połączeniu z odpowiednią stylizacją może stać się mocnym atutem.

Jak naturalnie ukryć siwe włosy?

Pierwsze siwe włosy – ich pojawienie się uzależnione jest głównie od czynników genetycznych. Srebrzyste refleksy mogą wystąpić już u dwudziestoletniej dziewczyny lub uwidocznić się dopiero w późnych latach starości. Co zrobić w zaistniałej sytuacji?

Siwe włosy pod kontrolą

Pierwsze siwe włosy bardzo łatwo zatuszować – wcale nie trzeba farbować całości na jednolity kolor. Delikatna koloryzacja, rozświetlające refleksy czy balejaż skutecznie zakryją niechciane mankamenty urody, podkreślając tym samym naturalny kolor włosów.

Dowiedz się więcej: Naturalne sposoby na rozjaśnianie włosów >>

Jak naturalnie ukryć siwe włosy - pasemka i balejaż

Koloryzacja siwych włosów

Gdy siwizna pokrywa więcej niż połowę czupryny można zdecydować się na ich całkowitą koloryzację.

  • Modne jest farbowanie siwych włosów …siwą farbą! Na rynku istnieje szereg farb przeznaczonych właśnie do siwych włosów – do wyboru mamy odcienie bieli, srebra i szarości.
  • Dostępne są również kosmetyki, które wybarwiają ciepłe, naturalne tonacje na rzecz zimnych odcieni (neutralizacja żółtych odcieni).
  • Ciemne farby o naturalnych odcieniach najlepiej pokrywają siwe włosy.
  • Uwaga na koloryzację w odcieniach rudości – na siwych włosach mają tendencję do odbarwiania się na jaskrawe odcienie.
  • Odsiwiacz to specjalny preparat, który stopniowo odbudowuje pigment we włosach (zawiera prekursory melaniny). Efekt co prawda nie jest błyskawiczny – preparat w łagodny sposób przywraca naturalną barwę włosa. Nie powinno się go stosować do włosów już farbowanych – przeznaczony jest do włosów o naturalnym odcieniu blond do średniego brązu.

Dowiedz się więcej: Włosy blond – jak prawidłowo dobrać odcień blondu do typu urody? >>

Jak naturalnie ukryć siwe włosy - odsiwiacz i farbowanie

Sposoby na siwe włosy bez farbowania

Nie każda kobieta jest zwolenniczką farbowania włosów, nawet tych siwych. Farby często niszczą włosy, a regularne pokrywanie odrostów jest czasochłonne i kosztowne. Istnieją naturalne sposoby, dzięki którym siwe włosy nabiorą koloru.

Płukanka z rumianku i kurkumy

  • Do włosów naturalnie jasnych:

Składniki: 2 łyżki rumianku + 3 łyżki mielonej kurkumy + 2 szklanki wody.

Sposób przygotowania: składniki należy zagotować w wodzie i pozostawić do ostygnięcia. Po umyciu włosów szamponem, przepłukać włosy naparem.

Płukanka z szałwii

  • Do włosów naturalnie ciemnych:

Składniki: liście szałwii + torebka czarnej herbaty + 2 szklanki wody.

Sposób przygotowania: składniki zagotować w wodzie, pozostawić do ostygnięcia. Po umyciu włosów szamponem, przepłukać włosy naparem.

Henna

  • Dla pań gustujących w miedzianych refleksach:

Składniki: 3 łyżki henny + 1 łyżka soku z cytryny.

Sposób przygotowania: dokładnie wymieszać hennę i sok z cytryny, aż do uzyskania konsystencji pasty. Tak przygotowaną maseczkę nałożyć na włosy na 3 godziny (dla zwiększenia efektu przykryć włosy czepkiem i owinąć ręcznikiem), a następnie spłukać.

Dowiedz się więcej: Najmodniejsze krótkie fryzury z grzywką >>

Jak naturalnie ukryć siwe włosy - domowe sposoby

 Siwe włosy wracają do łask

Pamiętajmy, że sukces stylizacyjny można osiągnąć w każdym wieku poprzez podkreślenie naturalnego piękna. Siwe włosy nie muszą być zmartwieniem, wręcz przeciwnie – mogą być atutem każdej kobiety.

Coraz szersze grono dojrzałych kobiet nie farbuje siwych włosów, a młodsze panie celowo decydują się na popielaty blond (zbliżony do siwych tonów), który jest modnym i bardzo eleganckim odcieniem.

Siwe włosy mogą być więc naturalnie piękne – modne cięcie i nowoczesny styl nadadzą całej sylwetce świeżości i energii, a tym samym ujmą lat.

Dowiedz się więcej: Jak wykonać pasemka w domu >>

Jak naturalnie ukryć siwe włosy - siwe bez ukrywania

ZOBACZ RÓWNIEŻ

  • O autorze
  • Ostatnie artykuły
Anna Wezgraj da Silva Anna Wezgraj da Silva [+ info]

Wierzy, że na zdrowie pracujemy przez całe swoje życie poprzez nawyki dnia codziennego. W żywności fascynuje ją to, że może ona być naszym naturalnym lekarstwem, źródłem dobrego samopoczucia, ale też i nieodłącznym elementem podróży do innych kultur, krajów i obyczajów. Z wykształcenia dietetyk, prywatnie uwielbia góry (szczególnie Bieszczady), fotografię oraz aktywne spędzanie czasu ze swoim czworonogiem.

Zobacz również