3 najlepsze konta osobiste

Polecamy trzy najlepsze naszym zdaniem konta osobiste, które oferują obecnie banki. Konta są darmowe, a banki dodają do nich atrakcyjne bonusy.

3 najlepsze konta osobiste

Ciężko wyobrazić sobie obecnie funkcjonowanie w finansowym świecie bez konta osobistego i tyczy się to większości dziedzin życia gospodarczego.

Płatności zdalne i pieniądz bezgotówkowy to rozwiązania pod wieloma względami górujące nad tradycyjnymi rozliczeniami gotówkowymi, rynek ten coraz bardziej się rozwija i wygląda na to, że nie ma już odwrotu. Konta osobiste stają się zatem produktem must have.

Wiele osób staje przed dylematem, jakie konto osobiste i w którym banku wybrać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnorakich propozycji. Część kont jest zupełnie darmowa, inne konta osobiste są bezpłatne tylko wówczas, gdy spełnimy określone warunki. Często banki każą nam płacić także za korzystanie z karty, przelewy czy wybranie pieniędzy z bankomatu.

W tym artykule przedstawiamy trzy obecnie najlepsze, naszym zdaniem, konta osobiste. Zanim jednak przejdziemy do ich opisów, zastanówmy się najpierw, jakie czynniki powinno się brać pod uwagę przy ocenie atrakcyjności konta osobistego.

Dowiedz się więcej: Jak założyć konto w banku? >>

Na co zwracać uwagę szukając konta osobistego?

Wszystkie konta osobiste pozwalają na dokonywanie przelewów czy wypłacanie pieniędzy z bankomatów i o ich atrakcyjności decydują zazwyczaj dwie kategorie czynników:

 • Koszty utrzymania konta osobistego,
 • Dodatkowe bonusy (oprocentowanie, gratyfikacje itp.).

Konta osobiste z reguły nie są oprocentowane – do pomnażania gotówki służą inne produkty bankowe. Niektóre banki decydują się jednak na zaoferowanie klientom oprocentowanych w pewnym stopniu rachunków, oprocentowanie to jest oczywiście bardzo niskie. Może to okazać się kuszącą perspektywą, dającą poczucie, że pieniądze chociaż w małym stopniu na siebie pracują.

Dowiedz się więcej: Konto bankowe – rodzaje kont i ich charakterystyka >>

Wybierając konto osobiste przede wszystkim zwracamy jednak uwagę na koszty.

 • Ile kosztuje utrzymanie rachunku i karty płatniczej?
 • Jaki jest koszt przelewów?
 • Czy wypłaty z bankomatów są darmowe?

Koszty stanowią jedną z głównych determinant wyboru konta osobistego i zdecydowanie warto prześwietlić ofertę pod tym kątem, aby potem niemiło się nie zaskoczyć.

Dowiedz się więcej: W jakim banku najlepiej założyć konto dla dziecka? >>

3 najlepsze konta osobiste - uśmiechnięta para

Najlepsze konta osobiste – założenia

Poniżej przedstawiamy założenia, na podstawie których będziemy badać atrakcyjność kont osobistych:

 • Płatność kartą – 800 zł miesięcznie
 • Wpływy na konto – 2 500 zł miesięcznie
 • 5 wypłat z bankomatów miesięcznie
 • 10 przelewów miesięcznie

Natomiast jeśli chodzi o czynniki, które bierzemy pod uwagę, to są to przede wszystkim jak najniższe koszty utrzymania konta przy powyższych założeniach oraz ewentualne bonusy dla klientów.

Dowiedz się więcej: Najlepsze konto bankowe, czyli na co zwracać uwagę przy jego wyborze >>

Przygotowując zestawienie posiłkowaliśmy eksperckimi zestawieniami, weryfikując je z rzeczywistymi ofertami zamieszczonymi na stronach internetowych banków. Do rankingów, z których korzystaliśmy, należą m.in.:

 • jakoszczedzacpieniadze.pl (sprawdź tutaj)
 • najlepszekonto.pl (sprawdź tutaj)
 • totalmoney.pl (sprawdź tutaj)

Dowiedz się więcej: Promocje bankowe, czyli jak zarabiać na bankach >>

Konta osobiste godne uwagi

Aktualnie kilka rachunków bankowych przy wymienionych wyżej założeniach jest całkowicie darmowych. Są to m.in.:

 • konto 360 stopni w Millennium,
 • eKonto Standard w mBanku,
 • Nest Konto,
 • konto Getin Up,
 • konto Premium w T-Mobile Banku.

Kluczowe przy wyborze kont okazać się mogą zatem dodatkowe bonusy. Co zatem banki mają do zaoferowania? Nest Konto oferuje premię 200 zł rocznie dla beneficjentów 500+, jednak by ją otrzymać należy spełnić szereg warunków, co nieco „odstrasza” od tej promocji.

Z kolei w mBanku można liczyć na moneyback w wysokości 650 zł – wystarczy dokonywać płatności kartą lub Blikiem o określonej wartości.

Natomiast w ING po spełnieniu warunków transakcji bezgotówkowych (minimum 1 000 zł do końca stycznia 2018 roku) otrzyma się bonus 100 zł.

Dowiedz się więcej: Darmowe konto bankowe – w jakich bankach i dla kogo >>

Najlepsze konta osobiste – ranking

Oto trzy konta osobiste, których oferta jest obecnie najlepsza.

3. Konto Freemium w T-Mobile

Na najniższym stopniu podium naszego rankingu znalazło się konto osobiste Freemium oferowane przez bank T-Mobile.

Prowadzenie konta, krajowe przelewy internetowe oraz karta przy transakcjach bezgotówkowych minimum 200 zł miesięcznie są całkowicie darmowe. Minusem natomiast są tylko 3 darmowe wypłaty z bankomatu – każda kolejna kosztuje 6 zł. Dlatego też osoby wypłacające pieniądze częściej, powinny rozejrzeć się za innym rachunkiem.

Zachęcająca jest na pewno usługa moneyback, która za transakcje bezgotówkowe pozwala uzyskać zwrot w wysokości 15 zł miesięcznie. Jednakże bezwarunkowo oferta taka obowiązuje tylko przez 6 miesięcy – potem trzeba posiadać jakiś produkt kredytowy w T-Mobile Banku, aby móc dalej korzystać z usługi moneyback.

Dodatkowo klienci telefonii komórkowej T-Mobile na kartę oraz MIX, mogą liczyć na 20% bonus przy każdym doładowaniu.

2. Nest Konto

Drugie miejsce w rankingu należy do Nest Konto. Oferta banku w zakresie kont osobistych jest bardzo atrakcyjna – prowadzenie konta, utrzymanie karty, krajowe przelewy internetowe są bezwarunkowo za darmo, a dodatkowo wypłaty z bankomatów również są darmowe.

Dla niektórych plusem może być 200 zł dla beneficjentów programu 500+, ale jak już pisaliśmy wcześniej, czeka nas sporo formalności, aby uzyskać ten bonus.

Jeżeli ktoś szuka po prostu darmowego konta osobistego, to Nest Bank będzie perfekcyjnym wyborem.

1. eKonto standard w mBanku

Pierwsze miejsce w naszym rankingu kont osobistych zajmuje eKonto standard oferowane przez mBank.

Za wyborem tym przemawiają zarówno atrakcyjne warunki dotyczące kosztów utrzymania i użytkowania konta, a także dodatkowe bonusy.

Po pierwsze, przelewy internetowe, prowadzenie konta, jak i korzystanie z karty płatniczej są całkowicie darmowe. Uważać trzeba jedynie z wypłatami z bankomatów – aby były darmowe, wypłacana kwota musi mieć wartość minimum 100 zł, a sam bankomat musi należeć do mBanku, BZWBK, Planet Cash lub Euronetu.

Tym, co jednak wyróżnia mBank na tle konkurencji, jest możliwość otrzymania 650 zł zwrotu. W jaki sposób? Wystarczy dokonywać płatności bezgotówkowych kartą promocyjną/BLIK-iem oraz każdego miesiąca odnotowywać wpływ na konto w wysokości minimum 1000 zł.

Klienci za bezgotówkowe transakcje będą otrzymywać 4% zwrotu z zastrzeżeniem, że miesięcznie kwota zwrotu nie może przekroczyć 130 zł. Maksymalnie przez 5 miesięcy można uzyskać 650 zł zwrotu za wszelkie płatności.

Dowiedz się więcej: Przeniesienie konta do innego banku krok po kroku >>

3 najlepsze konta osobiste - kalkulator

TOP 3 kont osobistych – co wybrać?

Wbrew pozorom oferta kont osobistych pod względem kosztów ich utrzymania jest dosyć zróżnicowana. Wiele banków reklamuje się poprzez darmowe prowadzenie konta, co jest standardem, jednak ukryte opłaty kryją się za wypłatami z bankomatów, przelewami czy korzystaniem z karty płatniczej.

W powyższym rankingu przedstawiliśmy konta osobiste, w których nie tylko większość z powyższych kategorii jest darmowa, ale ponadto klientom oferowane są dodatkowe korzyści.

MBank wyróżnia się właśnie w kwestii dodatkowych korzyści oferowanych klientowi – możliwy zwrot do 650 zł to na pewno kusząca oferta, skorzystanie z której wcale nie jest obwarowane ciężkimi do realizacji warunkami.

Dodatkowo, jeśli klient będzie tylko pilnował się z wypłatami z bankomatów, to korzystanie z takiego konta jest całkowicie bezpłatne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 
 • O autorze
 • Ostatnie artykuły
Kamil Podsiadło Kamil Podsiadło [+ info]

Z wykształcenia absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który chce Ci pomóc lepiej zrozumieć zagmatwany świat finansów. Prywatnie kibic piłkarski, miłośnik geocachingu i amator poznawania rozmaitych zakątków Polski.

Zobacz również